Skocz do zawartości

Upgrade wersji studenckiej 3DS maxa


bbandi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem że to było wałkowane tysiące razy ale zapytam jeszcze raz: czy ktoś z Was kupował ostatnio wersje studencką 3Ds maxa i czy jest mozliwosc upgreadu jej na komercyjną poniewaz jakies niedomówienia ostatnio były i tutaj pytanie: po jakim minimum czasie to można zrobić i za jaką kwotę.

Chiałbym dodać że nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzonej informacji ma dzień dzisiejszy a dzwonic do tych chandlowców i pisac meile mam juz dość:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

upgrade można zrobić praktycznie od razu. trzeba tylko zarejestrować wersje studencką. Niestety musisz się tutaj zdać na dystrybutorów. Jeżeli w ich cennikach pojawi się crossgrade wtedy będziesz mógł go wykupić :P. To takie proste jest.

 

Pozdr.

D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:

Autodesk 3ds Max 2010 Commercial Upgrade from 3ds Max 2008-2010

Aktualizacja z Autodesk 3ds Max 2008, 2009 i 2010 do najnowszej wersji.

Rozumiem że studenckiej tez to dotyczy czy nie? bo to jednak 8000 a czytałem ze ludzie robili crossgate tej studenckiej za jakies 3000, ale nigdzie tego nie moge znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz zadzwonic i zapytać, mi u rupika powiedzieli w tamtym roku miesiąc przed grudniem tak dokładnie miesiąc przed grudniem:) że jest zamieszanie z tymi licencjami studenckimi i że w marcu tego roku będą wiedzieć co i jak, w poniedziałek zadzwonie i sie zapytam jak cos to tu napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joł dzwonił dzisiaj i sie nie dowiedział:/, jednakże chłopaki mają zebranie z autodeskiem w tym tyg to moze się coś rozjaśni.

Dodatkowo informacja: wersji studenckiej nie mozna rozszerzyć za te 8k czyli kwotę za aktualizacje bo to "inna bajka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co teraz jest w cennikach to zwykły upgrade z wcześniejszych wersji :) z resztą crossgrade kosztował 1000 ojro (cena w Polsce zależy od kursu euro. Jak się pojawiła taka możliwość to croosgrade kosztował właśnie troche ponad 3000 zł. Ja zapłaciłem prawie 4 :P. Co nie zmienia faktu, że to i tak bardzo opłacalne :) ) a nie prawie 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem i po prostu na dzień dzisiejszy nie ma takiej możliwosci, kupuje wersje edu i nie wiadomo czy w przyszłości będzie możliwy upgrade nikt nic nie wie taka jest polityka firmy sprzedającej oprogramowanie za krocie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się podpiąć do tematu trochę, żeby już nie śmiecić, bo pytanka mam w zasadzie szybkie, a konkretnie, jak wygląda sprawa z odsprzedażą zakupionego softu? Tutaj akurat przede wszystkim jak to wygląda z licencją? Mam na myśli 3ds max, VRay, oraz Photoshop.

Drugie pytanie dotyczy podobnej materii i w zasadzie tylko chciałbym się upewnić, czy zakupując soft teraz, jako osoba fizyczna mogę z niego później legalnie korzystać otworzywszy jednoosobową działalność gospodarczą?

 

A ostatnia kwestia... dlaczego nie ma czegoś pomiędzy pełną licencją komercyjną oprogramowania, a wersjami EDU? Zastanawiało Was to kiedyś? Czy nie będąc studentem/uczniem, nie mam prawa uczyć się na pełnofunkcjonalnym sofcie? Trochę to dyskryminujące:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ja chętnie dam im zarobić, ale najpierw chciałbym mieć możliwość nauki softu bez uciążliwości wersji trial/demo itp., nie stając się jednakowoż piratem. Nauczę się, przekonam się, że dam radę powalczyć o rynek, założę firmę i dam zarobić, nie ma problemu. Problem tkwi w tej drodze do celu, bo to generalnie lekki samobój ze strony tych firm, które siłą rzeczy skazują się na piracenie ich produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do odsprzedaży produktów Autodesku ogólnie. Ich licencja na to nie pozwala (jedynie skrajne przypadki w stylu upadłości firmy pozwalają na odsprzedaż licencji, ale to też odbywa się za pośrednictwem Autodesku). Jednak ich licencja nie jest zgodna z prawem europejskim, które pozwala na taką transakcję. Jeżeli chodzi o PS to chyba nie ma problemu z odsprzedaniem licencji. Co do V-Raya nie wiem. :)

 

Crossgrade z wersji Edu do Komercyjnej wykupuje się dla osoby fizycznej więc problem może być podobny jak z odsprzedaniem licencji jeżeli chciałbyś przejść na działalność. Z drugiej strony ty jako osoba fizyczna, jako tako zatrudniona przez własną firmę wnosisz oprogramowanie do firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Całkiem możliwe ze nadal bedzie możliwy crossgade z wersji edu na commercial tylko musimy jeszcze poczekać z tego co się dowiedziałem to autodesk zmienia polityke prowadzenia tego typu działań i będzie taki motyw ze wersję edu mozesz rozszeżyć dopiero po zakończeniu studiów i okazaniu odpowiednich dokumentów potwierdzających czyli tam zaświadczenie.

Tak więc Panowie pozostaje czekać i sledzić strony dystrybutorów bo jeśli się taka możliwość pojawi to powinni tę informację wnieść. Oczywiście nikt nie będzie czekał w nieskończoność jak na duken nuken forever, ja osobiście mam dobrą pracę i nie związana z grafiką 3D ale zawsze tam można by jakieś zleconko zrobić itp, ale nie bedę inwestował grubych pieniędzy bo po prostu mi się to nieopłaca bo kiedy mi sie wróci te 16k przeciez to chore dobrze że są alternatywy które zmierzaja w coraz to lepszych kierunkach tylko że jak kogoś uczą 3lata w szkole jednego softu i później nie można zacząć działania bo koszty przytłaczają... miejmy nadzieję że to się zmieni.

Ja ostatnio interesuje się modo i faktycznie fajny program zasady podobne jak w maxie vertexy, edge itp. no i kosztuje znacznie mniej (czyt 4razy)

Edytowane przez bbandi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, kolejne podejście do tematu licencji.

Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć, jak faktycznie wygląda zakup oprogramowania na licencji EDU? Czy wymagane jest przedstawienie jakiś dokumentów (indeks/legitymacja) z uczelni/ze szkoły dla potwierdzenia posiadania statusu studenta/ucznia, czy nie jest to wymagane i po prostu tego softu nie można wykorzystywać komercyjnie?

Pytam konkretnie o 3ds max'a i VRay'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch można też ściągnąć wersję EDU za free ze students.autodesk.com trzeba się tylko zarejestrować w serwisie z uczelnianego maila (domena edu albo coś takiego)

licencja jest na 13 miesięcy bodajźe..a po tym czasie ściągasz nową wersję na kolejne 13 :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności