Skocz do zawartości

Komputer z allegro do 3000.


natas

Rekomendowane odpowiedzi

Chciał bym się was poradzić odnośnie sprzętu do 3000zł no może z małym hakiem przeglądałem już różne konfiguratory ,próbowałem coś sklecić na podstawie http://eros.vlo.gda.pl/~nvidia/ZESTAWY%20BETA/index.html ale nie zawsze wszystko jest w sklepie jak w przykładach i szybko dochodzę do 4000 ...do tego nie bardzo się znam co z czym się nie będzie gryzło.Komputer ma być głównie do gier i 3d z czasem może AF .Chciał bym się więc poradzić czy te zestawy :

http://www.allegro.pl/item1032794179_rycerz_core_i7_860_4gb_ddr3_ati_hd5770_1gb_1000gb.html

http://www.allegro.pl/item1033885552_mocarz_p55_core_i5_750_4gb_ddr3_ati_hd5830_1gb_1tb.html

http://www.allegro.pl/item1047068034_six_core_6x2_8ghz_4gb_ddr3_1600_1tb_hd5770_1gb_dr5.html

 

są ok czy to takie raczej naciąganie .No i oczywiście ,który był by najlepszym rozwiązaniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bez przesady z tym ram'em. Ja pracuje zawodowo na 3,5GB i tylko raz mialem problem tego typu. Jezeli zaczynasz to tym bardziej masz nieuzasadnione obawy. AMD? Ja osobiscie nie gustuje w tej marce ze wzgledu na kiepskiej wydajnosci produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy poradnik masz u mnie w podpisie. Co za problem zamówić z wysyłką z grala ? proline czy innego taniego sklepu ? Odradzam wyroby z allegro.

 

Za mniej niż 3400zł dobrego zestawu z 8GB ram nie kupisz. Na allegro nie patrz, ten chwyt z niskimi cenami bierze się z najtańszych możliwie płyt głównych, zasilaczy oraz obudów. Z czego te dwie 1 rzeczy są bardzo istotne gdy wkładamy procesor i kartę wysokiej klasy. Komputer taki nie ma perspektyw rozbudowy, może cechować się dużą awaryjnością w wys. temperaturach (np. lato).

 

Ram również jest średniawy.

Edytowane przez NV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest 052216274.jpg

jako reklamówka DX11... Jeśli samemu nie poradzisz sobie ze złożeniem komputera (co naprawdę nie jest trudną sprawą) popytaj znajomych, bo w częściach złożysz sobie tańszego i bardziej wydajnego pc'ta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie próby złożenia tego samego zestawu kończyły się na 3345,02 a tu http://www.allegro.pl/item1032794179_rycerz_core_i7_860_4gb_ddr3_ati_hd5770_1gb_1000gb.html jest za 3189,00 i mogę go odebrać osobiście ponieważ mam do ich sklepu 40km ...A z kolegami to mam różne doświadczenia jeśli chodzi o ich wiedzę co do kompów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.gral.pl/preview/Gigabyte/Gigabyte_P55-US3L_P55_DDR3_SATA2_GBLAN_ATX_Core_i5_92.html ta płyta to totalny szrot.

 

zasilacz również, jakiś noname...

obudowa... wszystkie są do D.

Nie podają nawet jakiej firmy karta graficzna... no ale już mniejsza o to.

Dysk tez niejasno określony jakby marka nie miała tutaj znaczenia... a ma.

HDD SAMSUNG / WD / SEAGATE / MAXTOR 1000GB

 

Wniosek : Oszczędzają przeciętnie 200-300zł na płycie głównie oraz 100-200zł na zasilaczu. Do tego około 100zł na obudowie. Tym samym cene powinni mieć niższą o jakieś 400zł a mają niższą o około połowe tego. Zarabiają sobie w chamski sposób na nieświadomych klientach pod przykrywką super wypasu i taniochy.

 

Płyta i zasilacz to najważniejsze podzespoły komputera jeśli mówimy o jego żywotności/stabilności i jakości jako takiej. Mając dobrą płytę i zasilacz zawsze możemy wymienić to i owo czy podkręcić nasz sprzęt.

 

PS: Teraz cena kup teraz wyswietla mi sie 3 399zł a nie 3189.

Edytowane przez NV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera przed chwilą zaktualizowali stronę jak dogadywałem konkrety to było 3189 ja już miałem zamówić to gość mi zwrócił uwagę ,że cena została zweryfikowana .Teraz to zupełnie zgłupiałem .Nvidia ratuj bo już zgłupiałem myślałem ,że do piątku będę miał komputer .Ogólnie chodzi bardziej o maszynę dla gracza niż grafika ,na której się da popracować w 3d .Ogólnie moja praca to ciągłe wyjazdy i wówczas biorę ze sobą laptopa a w domu komp już nie daje rady a myślałem o takim by po przyjeździe z delegacji móc przerzucać pliki i renderować na stacjonarnym czy łączyć coś w AF a przy okazji by dawał radę w grach bo to by było śmieszne wydać 3000 i nie móc pograć .Myślałem też o przetestowaniu V-ray ,maya ,max ,zbrush z czasem UDK .W domu z kompa korzystają 4 osoby więc 1TB dysk wydaje mi się rozsądnym rozwiązaniem a wiadomo gdy syn ma 9 lat to i pograć by w konkretne rzeczy chciał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw AMD 3 powinien Ci wystarczyć, nawet do gier, zmień tylko sobie dysk na ten 1TB i ew. kartę graf na radeona hd 5770 ale to nie jest konieczne, gts 250 w rozdzielczości do 1680x1050 włącznie radzi sobie w grach bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie zastanawiam się nad

AMD Phenom II X6 1055T BOX (2.8GHz, Six Core, 6MB, 125W, AM3)

Asus M4A89GTD PRO, AMD890GX, VGA HD4290, DDR3, SATA3, RAID, FW, GBLAN, ATX, AM3

4World Czytnik kart pamieci 3,5" 24-in-1 USB 2.0 Czarny

DDR3 4GB 1600MHz Kingston HyperX (2x2GB, DualDDR, CL9)

Seagate Barracuda 7200.12 1TB, SATA/300, 32MB cache, NCQ (zapis prostopadly)

Asus DRW-24B1ST DVD±R 24x, DVD+RW 8x, CD-RW 32x, DVD±R DL 12x, DVD-RAM BOX Black SATA

ModeCom Harry 8300 Midi (bez zasilacza)

Radeon HD5770 Asus 1024MB GDDR5, HDMI, DVI, D-Sub PCI-E 2.0 (went. CuCore)

Zasilacz do obudowy ATX 600W Chieftec CFT-600-14CS (Fan 140mm, odpinane kable)

 

z kosztem przesyłki wychodzi 3207 jednak nie wiem jak wygląda sprawa z kupowaniem na raty w tym gral.u w pro linie podobny zestaw wychodzi za 3468 więc albo w pierwszym znowu nie zaktualizowali cen albo sam nie wiem .Zastanawiam się czy nie iść z tym konfingiem do lokalnych sklepów i popytać za ile by mi to ściągnęli to chociaż ewentualny serwis był by pod nosem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie bierz z allegro"... Trochę śmiać mi się chce - ludzie narzekają że słaby zasilacz, słaba płyta a przy tym szukają gdzie będzie 5zł taniej... Tanio a dobrze nigdy nie będzie więc dołóż 500zł, kup z normalnymi gratami (czyt firmowymi).

 

Tak się składa, że sprzedaję od kilku lat zestawy m.in na allegro i również sprzedaję z najtańszymi płytami, bo inaczej się nie da - nikt nie kupi widząc że u konkurencji będzie taniej o 50zł.

 

Zasilacze staram się montować Delty/Fortrony 300-350W - nie chcę mieć nikogo na sumieniu jeśli go zabije jakiś Mustang czy coś podobnego - oczywiście nie pisząc w aukcji jaka jest moc, bo posypią się obraźliwe maile, że jak to 350W - konkurencja ma 500W... Mustang albo Akyga... ;) Sorry, ale to właśnie Klienci, którzy szukają NAJTAŃSZYCH zestawów wertując Allegro/Ceneo sprawili, że tak to wygląda. Dla mnie jest to przykre, bo muszę te shity serwisować przez 2 lata. Dodam tylko, że na zestawach jest zysk około 50zł/sztuka, więc macie już chyba pewien obraz dlaczego rynek zestawów w Polsce jest tak żałosny.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności