Skocz do zawartości

Studia pod Grafike 2D/3D


Swiezy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zapytać czy znacie jakieś dobre studia osiągalne dla maturzysty, które były by dobre dla kogoś takiego jak ja,kto chce zostać grafikiem 2D/3D. Chodzi mi zarówno o nasze nieszczęsne polskie studia jak i o zagraniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość Norad

Wielka brytania oferuje bardzo dobre kursy w tej dziedzinie.

To uniwerki na które ja aplikowałem, odnosząc się do wielu opinii i badania w tym terenie - najlepsze z dostępnych:

 

-Bournemouth - bardzo techniczny kurs, włączając matmę, maxscript i takie tam - najlepszy w kraju - strasznie trudno się dostać

 

-Hertfordshire - VFX - uczą też ZBrusha

-Cardiff Glamorgan - właściwie jedynie Character animation, ale pod tym względem bardzo dobry

-Teesside university - Ogółem, niemożliwie wyposażony uni -Mo capture, 3d printers dla przykładu, poziom ok

-Swansea - ogółem, taki sobie

 

wejdź na http://www.ucas.com -> course search -> search by subject -> 2010 -> szukaj pod D -> Dimentional -> three dimentional i tam jest cała lista dostępnych kursów.

 

Trudniej ustalić które są dobre, a które nie, ale możesz mi zaufać co do powyższych wyników. Napisałem z czego te uni są najlepsze, ale na każdym z nich uczą podstaw 3d. Każdy ma coś w stylu "3d computer animation", acz wiele z nich posiada też różne opcje, jak np 3d Games design, ale to już zależy od tego co kogo konkretnie interesuje.

 

No a w polsce tylko Drimagine, choć mogę się mylić, nie szukałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie chciałbym robić raczej cinetmaicsy te filmiki co są przy odpaleniu gry i między aktami etc, w sumie to mnie najbardziej pasjonuje,ale wiadomo nie zamykam się na inne opcje.

W ogóle poszukuje właśnie bardziej studiów a nie kursów, tak żeby w razie czego mógł się ratować kredytem studenckim ( na kursach nie przysługuje mi owy kredyt).

Dzięki za odpowiedzi jak w dzień popatrzę konkretniej wasze propozycje ;)

Co jeszcze myślicie o http://www.studiazagranica.pl/strona.php?m=uczelnie&p=dania&co=baa

 

Konkretnie:

 

Multimedia Design and Communication

 

Kierunek dostępny jest na dwóch kampusach uczelni Business Academy Aarhus: Halmstadgade oraz Sonderhoj. Aplikując na kierunek wybierz kampus, na którym chcesz studiować.

 

Kampus Halmstadgade:

Najbliższy termin przyjmowania aplikacji:

do 15 października, dla studiów rozpoczynających się w terminie: luty, Procedura rekrutacji

Kolejny termin przyjmowania aplikacji:

do 15 marca, dla studiów rozpoczynających się w terminie: koniec sierpnia, Procedura rekrutacji

 

Kampus Sonderhoj:

Najbliższy termin przyjmowania aplikacji:

do 15 marca, dla studiów rozpoczynających się w terminie: koniec sierpnia, Procedura rekrutacji

 

Rodzaj studiów: AP Degree

Co to jest AP Degree Dla kogo studia AP Degree Dalsza nauka po AP Degree

Jeżeli chcesz być specjalistą od planowania, zarządzania i wprowadzania w życie produkcji multimedialnych, projektować strony internetowe, być specjalistą od reklamy i e-marketingu lub tworzyć gry komputerowe, to ten kierunek jest właśnie dla Ciebie! Kierunek Multimedia Design and Communication obejmuje 2 lata nauki opartej na wykonywaniu projektów grupowych i indywidualnych. Projekty te oparte są na autentycznych problemach przedsiębiorstw. Studenci zdobywają umiejętność tworzenia stron internetowych, gier interaktywnych, a także rozwijają swoje umiejętności w zakresie grafiki komputerowej. Studenci uczą się prezentacji własnych prac. Podczas trzech semestrów studenci zdobywają wiedzę na temat m.in. technologii informacyjnych, zasad działania organizacji, tworzenia stron internetowych, komunikacji. Ostatni semestr to czas na wykonanie projektu końcowego. Student ma możliwość przebywania w wybranej przez siebie firmie, jest częścią zespołu. W zależności od chęci rozwoju studenci mogą zająć się przygotowaniem strony internetowej, wizualizacji 3D, e-marketingiem, e-comerce, grafiką. Po zakończeniu edukacji studenci mogą podjąć pracę w firmach multimedialnych, prywatnych przedsiębiorstwach np. na stanowisku specjalisty od reklamy lub e-commerce, a także instytucjach edukacyjnych. Kierunek oferowany jest na kampusie Sonderhoj oraz Halmstadgade.

 

W sumie dania jest mi bliższa, byłem w tym kraju 1,5 miecha ( wiem nie tak dużo ale to już sprawia że wiem do jakiego kraju jadę i w tym mieście co jest uczelnia też bywałem wiele razy więc jest mi już bliższe)

W sumie wydaje mi się że tam 3D może być troche rozmyte, jako tylko jeden z elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

ASP

 

Zapomnij o wynalazkach typu EGA, czy jakieś policealne szkoły reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm no w sumie kiedyś też twardo myślałem ASP, ale może zrobię sobie takiego dwulatka i wrócę zrobić właśnie ASP ;)) bo w sumie M@Ti tak czy siak w sumie chodzi o szlif w łapie a nie jaka szkoła ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rob juz teraz to co lubisz, a szkole wybierz tak by nie obfitowala w natlok zajec i przedmiotow tzw. Zbednych:) Na asp jest ich duzo.

Zycze powodzenia w pracy przy cinematikach...moje studio glownie tym sie zajmuje i zwykle to bardzo pasjonujaca robota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel Lipka: "Rob juz teraz to co lubisz, a szkole wybierz tak by nie obfitowala w natłok zajec i przedmiotow tzw. Zbędnych"

Zgadzam się - z doświadczenia wiem, że w szkole łatwo stracić kupę czasu... Dla tych, którzy nie mają zapału aby samemu wziąć się do roboty to naprawdę dobra sprawa, ale w innych przypadkach to często tylko piąte koło u wozu...

Według mnie dobrym sposobem jest na sam początek wziąć jakieś prywatne lekcje, a potem nad perfekcją pracować już samodzielnie...

Warto rozwijać znajomości - uwagi i porady od kolegów, którzy się znają na rzeczy są bardzo cenne... Osobiście o uwagi proszę określone osoby na określony temat - są to osoby o których wiem, że się znają na temacie, i których uwagi po prostu będą dla mnie cenne (może ktoś mieć X doświadczenia, a i tak się z jego zdaniem człowiek nie będzie liczył, bo w tej pracy wiele jest kwestią gustu i odpowiedniego spojrzenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Po co tracić czas na prywatne lekcje i dwuletnie pierdoły? Od razu uderzać na ASP. Jeśli do rysowania konceptów to grafika, malarstwo, rzeźba na pewno się przydadzą. Studia to jedyna możliwość, żeby rozciągnąć sobie światopogląd - później będziesz się specjalizował. Te, jak to piszecie, zbędne przedmioty, w wielu sytuacjach niesamowicie się przydają, choć wydaje się na początku, że to strata czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studia to jedyna możliwość, żeby rozciągnąć sobie światopogląd

ja poszedłem na prawo, polecam.

Studia i praca w jednym kierunku to IMO jak pierdzenie sobie w przedziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rob juz teraz to co lubisz, a szkole wybierz tak by nie obfitowala w natlok zajec i przedmiotow tzw. Zbednych:) Na asp jest ich duzo.

Zycze powodzenia w pracy przy cinematikach...moje studio glownie tym sie zajmuje i zwykle to bardzo pasjonujaca robota!

 

możesz zarzucić jakimś linkiem?:) z chęcią bym obejrzał ;)

Hm no dobra, przyznaje się ciągnie mnie za granice xD chyba zmarnuje trochę czasu na własne życzenie albo okaże się po prostu że lobie coś jeszcze innego ;) kij zrobię to w Danii a potem dopakuje cuś, myślę że nie będę żałował, jak na razie moje jakieś małe wybory okazały się słuszne więc zdam się na instynkt.Ale pewnie jeszcze pomyśle po tym o jakimś ASP czy innej szkole ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASP potrafi człowieka zamknąć w preferowanych przez uczelnię schematach, a sztuka to przecież coś otwartego... Często panuje tam straszny subiektywizm i narzucanie pracy pod jedno kopyto...

Nie twierdzę, że jest to stracony czas, ale z ambicjami i zapałem można samemu przeć dużo szybciej... W nauce zawsze najtrudniejsze są początki, ale jak już się wie jak to "ugryźć", to już się ciśnie z górki...

No nie ma co ukrywać, że studia są warte uwagi również dla samego papierka, tytułu, prestiżu... Kwestia tego, czego od siebie oczekujesz - nie sztuka wskoczyć na studia a potem się na nich "dusić"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wiesz te w Danii są świetne pod tym względem że jest i reklama i gry komputerowe i e-marketing,3d, a sama reklama to przecież oooooooooooooooooo taki wachlarz tematyki.

Jak na razie to w sumie sam staram się dużo rysować i interesuje się Digital Paintingiem i trochę 3D,więc czuje że mam ambicje i co ma ze mnie wyjść to i tak wyjdzie, może zostanę w Danii zarobie sobie na te studia z truemaxa i też ogarnę temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Po prostu nie warto się zadowalać byle czym, i wtedy raczej będzie ok...

Mimo wszystko nawet na najlepszych studiach nie będzie idealnie, bo po prostu tak naprawdę każdy ma inne potrzeby - szkolenia indywidualne zawsze są najskuteczniejsze... Oczywiście z drugiej strony atmosfera, otoczenie ludzi pełnych entuzjazmu, w ogóle znajomości i obycie się w środowisku też są bardzo ważne... Do dobrej szkółki na pewno warto, ale tylko do dobrej...

Ludzie często idą na studia nie będąc w 100% pewnym czego chcą, a potem albo je rzucają, albo kończą ze świadomością że wiele czasu zmarnowali pocieszając się tym, że przynajmniej są wytrwali i mają ten magiczny papierek... Eeeeh. Potem się rodzą graficy, którzy z zawodu są programistami, a to czego się uczyli prawie, lub w ogóle nie wykorzystują, a przecież tyle lat poświęcili... Im człowiek solidniej się ukierunkuje, im większe będzie miał ambicje, tym mocniej będzie mu doskwierać owa "strata czasu".

Wiadomo, że nie będzie prefect, jest wiele rzeczy do pokochania i znienawidzenia, sęk w tym, żeby na tyle się odnaleźć zawczasu by nie ugrzęznąć w bagnie... Czasem potrafi jedna rzecz niczym trucizna zabić cały entuzjazm człowieka, i wtedy robi się ciężko...

Sorki za ten pesymistyczny ton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ;) cóż gorzka prawda, tak samo musi istnieć jak słodkie kłamstwo,

faktycznie, jak to się mówi, studia zrobić nie problem,gorzej potem prace znaleźć, przynajmniej tak się mówi, ale to chyba są słowa ludzi z niezbyt wysokimi ambicjami, bo jednak te zdanie zwraca szczególną uwagę na prace jako punkt kulminacyjny i środek utrzymania,moim jest bycie grafikiem a że będzie to moja praca to już tylko element który będzie dopingował i cenił moje starania. Mam nadzieje że komuś jeszcze ten topic się przyda,w sumie było w nim parę ciekawych linków i info ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190
ASP potrafi człowieka zamknąć w preferowanych przez uczelnię schematach, a sztuka to przecież coś otwartego...

 

Te schematy utarte przez uczelnie, pozwalają poznać podstawy kompozycji, koloru, bryły, itp. - potrzebne, a wręcz niezbędne w pracy z grafiką. Prawdą jest, że teraz w cenie jest sztuka kontekstualna, ale nikt nie napisał, że trzeba od razu brnąć w te tematy. Na ASP, jak na każdej innej polskiej uczelni, można przygotować własny IPS i kształcić się w tym, co się chce. Jeśli sami wybieracie sobie psorów, którzy Was niczego nie uczą, to Wasz problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@Ti: Te schematy utarte przez uczelnie, pozwalają poznać podstawy kompozycji, koloru, bryły, itp. - potrzebne, a wręcz niezbędne w pracy z grafiką.

No i dlatego pisałem że na sam początek warto wziąć jakieś prywatne lekcje, czy coś - chodziło o szybkie opanowanie podstaw ;)

To co napisałem o uczelniach, to tak naprawdę opinia jednego psorka (w wersji lite), z którą po prostu się zgadzam - człowiek otwarty i z wyczuciem, według którego ucznia trzeba przygotować i puścić wolno, a nie ugniatać jak ciasto i wciskać do foremek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Ja w większości na takich trafiam. Widocznie to kwestia uczelni. Chociaż z drugiej strony jestem już prawie po zupełnie innych studiach (technicznych), wiec moze patrzę na to z zupełnie innej perspektywy.

Tak, czy inaczej - tego, co nauczyłem się i obejrzałem do tej pory na ASP na pewno nie byłbym w stanie doznać nie będąc na tej uczelni. Oprócz zdolności manualnych liczy się też historia sztuki, socjologia sztuki, filozofia sztuki, itp., które również mają olbrzymi wpływ na późniejszą - komercyjną - pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności