Skocz do zawartości

Monitory LED


torm

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Generalnie led procz wiekszego kontrastu ciut lepszej czerni nic nowego nie wnosi.

Na plus zaliczyc mozna mala energochlonnoscia ale to tez generalnie jesli chodzi o ledy krawedziowe to samo tyczy sie gabarytow - edge led na dyfuzorze = cienki monitor, full led gabaryty prawie identyczne co stare dobre lampy ccfl w lcd. Wady to co w ccfl lcd czyli ciag dalszy bolaczki czerni, clouding (mocniej odczuwalny w duzych matrycach opartych na ledach krawedziowych , choc modele na full ledzie tez maja czasmai ten problem.)

Ostatnio kupowalem telewizor i ostatnie 3 miechy pochalnialem wiedze na ten temat. Zona ma laptopa na ledzie i bez rewelacji..

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zauwazylem zeby bateria dluzej trzymala moze przy lajtowej pracy (przegladanie stron itp) ... choc tu zapewne maja znaczenie tez inne elementy np w jakiej technologi jest procek , jego energochlonnosc. W tym lapku zony jest Core 2 duo i radek 4870 wiec raczej pradozerne elementy... Bardziej przy zakupie skupilem sie na karcie graficznej bo zonka czasem lubi sobie pograc niz to czy jest to panel led.

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobór mocy jest sporą róznicą. Mam lapka na ledach i bez i roznicy w czasie jest (core 2duo ponad 4h wyciąga). natomiast rachunki za prąd w firmie z 7stanowiskami (laptopy z ledowymi matrycami +3-4zewnętrzne monitory), lodówką, paleniem swiateł zimą caly czas wszędzie, czajnikiem i takimi tam pierdołami to ok 220pln ;) w domu w tym czasie miałem 350pln gdy prawie nikogo nie bylo całymi dniami.

 

zresztą porównaj pobór mocy w monitorach ledowych z innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop raczej mala oszczednosc. W przypadku monitorow znaczaca najwieksza w przypadku telewizorow. Ostatnio nabylem telewizor led 52" sharpa i przy wlaczonych wszystkich wodotryskach max pobor mocy nie przekracza 100W, a przy odpowiedni skallibrowaniu obrazu telewizora pradozernosc na poziomie 50-80W. Dla porownania plazma 50" - 200-350W.

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monitory LED generalnie sa duzo jasniejsze, mi sie swietnie pracuje, duzo wiekszy komfort nawet przy oswietleniu slonecznym

w laptopie nie widze super oszczednosci energii, a na stacjonarnym... who cares? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model zaprezentowany przez ola-f oparty na edge led w przypadku monitorow o niskiej przekatnej roznicy w stosunku do full led raczej ciezko jest zobaczyc. Osobiscie jakby mi ktos taki monitorek sprezentowal to bym nie pogardzil :P obecnie cale, doslownie cale biurko zajmuje mi CRT 20" Eizo flexscan t966 z doswiadczeniem 17218 godzin (ergonomiczny klocek).... Czekam az padnie poki co piekne paski i ostatnio problem z autokalibracja kolorow i jasnoci sie pojawil.

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności