Skocz do zawartości

blender 2.49b nie otwiera plików 2.5


nariox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

tak jak w temacie.

zaczalem sie interesowac wersja 2.5 ze wzgledu na wyglad i ogolnie chciałem obyc sie z ta wersja.

bardzo mi sie spodobala aczkolwiek nie moge jeszcze dojsc do ladu niektorymi funkcjami.porobilem troche takich prostych rzeczy i postanowiłem że jednak wolalbym skonczyć moj projekt kwiatka w 2.49.

I tu spotkala mnie niemila niespodzianka,poniewaz blender 2.49b nie jest w stanie otworzyc plików 2.5 zapisanych przez ctrl+shift+s.

gdy kilkam na plik 2.5 i otwieram w 2.49 od razu pojawia sie komunikat windowsa,ze aplikacja ulegla uszkodzeniu i zostanie zamknieta...czy to jest wada 2.5 i nic sie nei da z nia zrobic?-reinstal 2.49 tez nic nie dal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

przecież się otwiera ;/ (przynajmniej buildy z przed około miesiąca) ale ogólnie blender jest kompatybilny w obie strony dzięki jakiemuś tam RNA czy coś takiego. Wiadomo że nie jak jest jakiś nowy ficzer to go nie odtworzy w niższej wersji ale tak ogólnie powinno hulać

 

EDIT:// własnie sprawdziłem na najnowszym buildzie z graphicall i działa

może spróbuj zapisać w innej wersji 2.5

Edytowane przez szczuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy otwieraniu plików blend z 2.5 w 2.49 pojawia się komunikat w stylu "otwierasz plik 250,kluczowe informacje zostaną stracone, tak jak np. informacje o animacji, czy kontynuować?" natomiast same modele nie są w żaden sposób uszkadzane (tylko to faktyczne przetestowałem). Jeżeli blender 2.49 się wykłada na otwieraniu pliku 2.5... no mi się to nie zdarzyło. Może coś jest nie tak zainstalowane. Może coś z buildami (masz oficjalnego czy z graficall'a?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mi blender 2.49 nie otwiera...pojawia sie od razu komunikat windowsowski ze aplikacja ulegla uszkodzeniu.raz tylko pojawil mi sie komunikat taki jak pisze shqoopoo,ale potem od razu komunikat windowsa wywalilo,

szczuro sciagne inna wersje 2.5 tak jak mowisz i dam znac.

pobieram alpha 2,zobaczymy;)

 

EDIT: a wiec tak: jezeli otwieram plik zapisany w 2.49 przez 2.5,a potem modyfikuje go i zapisuje wersja 2.5 to wowczas blender 2.49 nie otwiera go.Natomiast jesli robie nowy plik w 2.5 i zapisuje,to 2.49 otwiera go z tym komunikat,ze cenne informacje moga zostac stracone.

Edytowane przez nariox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności