Skocz do zawartości

blender--zawiecha


raphael8888

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie, mam problem...otoz dzialam na lapku proc dwurdzeniowy intel core, karta radeon xpress200m, vista, i zdarza sie ze gdy uruchamiam polecenie render wyskakuje mi okienko renderingu cale czarne, komp sie przywiesza i caly ekran robi sie czarny--komp wisi...dysk nie pracuje, mimo ze to vista, raczej mi stabilnie pracuje, mialem tez taka syt kiedy wstawialem background image tez sie tak stalo, w czym moze byc problem? mam yafaraya moze on sie gryzc z systemem? pythona 2.6.2 i visuala 2008 tez mam, blender smiga mi ok, stery do radeona mam najnowsze, i w zasadzie renderuje ok, ale te zawiechy pojawiaja sie od czasu do czasu i wtedy tylko reset, prosze o rade...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z tego co mi wiadomo blender bardzo nie lubi laptopów. Ja na swoim pod Win 7 z powodu karty graficznej intela (dzieli pamieć grafiki z ramem) w ogóle nie mogę go odpalić.

 

Jaka wersja Blendera? Ile masz ramu? I czy na pewno jesteś pewien, że ustawiasz w Yafaray'u ( bo rozumiem, ze to tylko z nim masz problem) wszystkie parametry sceny by coś zobaczyć? Że przywiesza to w sumie nie byłoby takie dziwne...coś się dzieje na konsoli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam giga ddramu, proc intel core duo, wczoraj znowu mi sie to stalo, wlasciwiwe pozniej po restarcie juz renderowal ok, ale ten problem nie ustepuje, na konsoli nie wiem co sie dzieje bo nie moge juz nic na kompie zrobic jak sie powiesi...:/ ustawilem w opcjach renderu na image editor myslalem ze cos pomoze ale nic:/ blender ogolnie chodzi pieknie modeluje sie ok, oprocz tego ze przycina lekko przy sculpt mode, no ale ogolnie jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie, jesli renderujesz na Yafaray'u to w sumie blender sobie exportuje wszystko do niego, jak do zewnętrznego programu. Może, te jakieś administratorskie zabezpieczenia Visty Cie blokują? No ale to by nie wyjaśniało,dlaczego czasem Ci zadziała, a czasem nie... Chyba, ze chodzi o dostęp do jakiś zasobów sprzętowych....np. ramów. Polecam wgrać na próbę jakiś dodatkowy xp, albo win7, a najlepiej jakas dystrybucje linuxow'ą i sprawdzić co się będzie dziać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zużycie ramu... Może ładujesz kilka mln vertexów, dajesz za dużo sampli dla raytracera (AO, lampy, mirror, transparency) i pamięć się po prostu zapycha? Firewalla też bym sprawdził, ja mam takiego jakiegoś dziadowskiego że lubi programom blokować dostęp do pamięci i zawieszać system jak się nie ustawi odpowiednich opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności