Skocz do zawartości

max sie wysypuje - łaj??


jacor3003

Rekomendowane odpowiedzi

mój problem wygląda następująco:

max 5.1 sp1, vray 1.09.03g, winda XP, FX 5200, 1GB ram, pentium 4 1,8 , i mając scene złożoną z 20 faców nie mówiąc już o większych ilościach, przy poruszeniu obiektu w viewporcie max robi scene i sie wysypuje a dokładniej to wyskakuje komunikat informujący o zamknięciu aplikacji i pyta czy zapisać backup file. nie mam pojęcia co się dzieje. przy animacjach zdaża się to po 5 a czasem po 700 klatce i już nie mam pomysłów co z tym robić. powiem jeszcze że dawniej jak miałem ti 4200 nie przerobioną to występował ten sam problem dlatego teraz siedzi w naprawie a fx 5200 dostałem w zastępstwie. może ktoś mi pomoże bo mam terminy ponaciągane i nic nie moge zarobić przez ten błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

na pewno bedzie rzadziej, ale stabilniejszy jest max6.

no i sprzet ma tu znaczenie bo np.: na moim amd1700 512mb podgladajac duzy rendering w trakcie, uzycie scrolla myszy do zrobienia zoomu powoduje natychmiastowe zamkniecie maxa. pyk i niema. na p4 2.8 2gb nie mam zadnych problemow, zero zwisow. no moze tylko czasem ;)

 

 

btw. wczesniej mialem takie objawy jak ty. rada jest taka: najpierw rob model, pozniej tekstury ale do wstapnych renderow uzywaj scanlinie. vraya odpalaj dopiero jak bedziesz robil materialy. casto zapisuj plik z noym numerkiem. finalny render rob zawsze po restarcie maxa, nigdy po edytowaniu sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam komunikat, ale wyskakuje gdy edytuję siatkę ... dam remove dla vertexa i bum :( kij go wie o co tu chodzi, potem znowu trochę popracuję i znowu bum ...

 

jak model był mniej skomplikowany to nie było byków, ale teraz to tragedia; nie idzie skończyć anioła na bitwę.

 

nic nie pomaga że robię na max6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko powiedzieć, bo nie mam żadnego programu co by stprawdzał remperaturę w czasie rzeczywistym :(

 

dałem szybko reset i w biosie było 41 stopni ... także chyba to nie to.

 

// choć wiatrak chyba wymienie bo mi coś ostatnio głośno chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał marcin18pl

hmm ja mialem to samo i wyslo w kturyms poscie ze to wina procka a raczej jego nadmiernej temperatury....napiszcie przy jakiej temp wam sie krzaczy max ....

wedlug specyfikacji procki moga pracowac do temp 90 stopni celcjusza poszyzej tej temp producent juz nie gwarantuje ze nie ulegna uszkodzeniu. ogolnie chodzi o przenikanie wrzuconych w struktore krzemu atomow i ich przemieszczanie sie co pododuje uszkodzenie jego struktory, ale nie to powoduje niestabilnosc ukladow. chodzi o opoznienia na poszczegolnych bramkach logicznych i ukladach to jest przyczyna blednych wynikow. czy jest to wina procka? nie na 95% chybaze go mocno krecisz, ale wtedy wykrzaczalby sie tez na innych rzeczach. to jest raczej blads zarzadzania pamiecia zarowno maxa jak i windowsa(pewnie dlatego w linuxie nawet po wyjeciu kosci pamieci-oczywiscie nie tej jedynej - system nadal dziala). wiec nie ma innego sposobu jak dobre utrzymanie systemu. czystko defragi, pamieci jak i dysku i nie zasmiecanie maxa ani windowsa grami itd itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał akdsn

napisał bawarski iluminata

...czystko defragi, pamieci jak i dysku....

 

ooo a jak sie defragmentuje pamiec?

tak- degrag amieci - zrzucenie zbednych slotow zajmowanych prze programy( byl swego czasu program ram defrag, czy jakos tak)

proces bardzo przydatny przed odpaleniem maxa. rzeczywisctosci wyrzuca duzo pozostalosci, ( przy programoaniu rezerwuje sie wecej pamieci niez jest potrzebne bo to jest bardziej szybkie i na wszelki wybadek, ale to juz jest styl jak sie pisze programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności