Skocz do zawartości

Wszystkie MOJE pytania na temat tworzenia strony www


setter14

Rekomendowane odpowiedzi

1. Zacznijmy od tego; mianoiwice zakładam ze tłem strony jest zdjęcie. Rozne komputery = rozne rozdzielczosci wiec co mam zrobić zeby zdjecie (i cała strona) ładnie dopasowywała się do ekranu monitora ?

 

2. Przygotowalem grafike w Photoshopie, pocialem je i teraz chce jest wstawic do Adobe Dreamweaver i tu pytanie jak to zrobić zeby je rozmiescic na stronie a nie kazdy element pod soba. Prosze mi wytłumaczyc tak na chlopski rozum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A jeśli chodzi o pytanie pierwsze to odpowiedzią jest JavaScript. Taki skrypcik który wrzucamy w body:

 

<br />
document.body.style.backgroundImage = "url(images/bg"+screen.width+"x"+screen.height+".jpg)";<br />

 

Oczywiście nazwa fotki tła to np "bg1600x900.jpg", wystarczy wrzucić każdą możliwą wersje rozdzielczości i działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak divem rozciągać jpg-a? chyba się nie da?

nawet nie wiem czy sie da, chyba tak. niemniej mi przez dopasowanie chodziło bardziej wypozycjonowanie. Jak cos jest tlem, to lepiej by sie pozycjonowalo niz sklaowalo jezeli ma sie zgrac z resztą. Mozliwe ze sie nie zrozumielismy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie one nie bedą się rozciągać. Tak jak piszesz, przygotowujesz zdjecia w różnej rozdzielczości i nic się nie będzie rozciągać.

Edytowane przez AT7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AT7 bo ja sie troche na tym nie znam czyli jesli ich jest np trzy czyli:

 

document.body.style.backgroundImage = "url(bg1600x900.jpg)";

document.body.style.backgroundImage = "url(bg1280x800.jpg)";

document.body.style.backgroundImage = "url(bg800x600.jpg)";

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jeżeli kojarzysz trochę angielski polecam:

http://css-tricks.com/perfect-full-page-background-image/

 

"Rozciągnięte" tło wcale nie wygląda tak źle - oczywiście wszystko w granicach rozsądku. ;) Wykonywałem coś takiego: rozdzielczość bazowa obrazka wynosiła 1024x768px - przy skalowaniu do 1440x900 wyglądało to całkiem ok. Oczywiście można tez pójść w drugą stronę, podać obrazek większy, który będzie interpolowany do mniejszej rozdzielczości. ;)

 

Sugeruję Ci też zainteresować się media queries:

http://www.1stwebdesigner.com/tutorials/how-to-use-css3-orientation-media-queries/

http://www.protofunc.com/scripts/jquery/mediaqueries/

 

Chociaż to już trochę bardziej zamotane zagadnienie, trzeba by się było bawić w testy kompatybilności pomiędzy przeglądarkami (niestety nie testowałem tego jeszcze, więc sam niewiele mogę CI napisać). Niemniej to rzecz interesująca, na pewno nie zaszkodzi Ci się z nią zapoznać. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem super prosty lay, któy używa bitmapy (1024x768) rozciągniętej na full. Posłużyłem się jquery (poszedłem na łatwiznę ;P). Załączam - może komuś się przyda. ;)

 

Nie działa to na ie6, ponieważ użyłem "position:fixed". Dało by się zrobić na 666, ale nie chciało mi się bawić. ;P Praca z ie6 to nic przyjemnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności