Skocz do zawartości

Jaka grafika ?


zielonyyyy

Rekomendowane odpowiedzi

Pod koniec tego miesiąca muszę kupić komputer, gdyż rozpoczynam studia przy modelowaniu 3d.

 

Mój aktualny komputer dawał mi tylko możliwości do nauki podstaw, Aktualnie używam Maya, ale nie wykluczone że też zacznę używać Max'a.

 

I tutaj moje pytanie, patrząc na cena/jakość wydaje mi się że GeForce GTS 250 jakiejś odpowiedniej firmy wypada całkiem ładnie, co sądzicie ? głównie będę modelował sceny/modele pod gry.

 

Myślałem o najnowszym geforce GTX 460, ale jest prawie 2x droższy od GTS 250.

 

Bardzo proszę o sugestie, może ktoś z was używał tych kart, albo wciąż używa, bardzo proszę o wszelkie informacje, dziękuję z góry i pozdrawiam

 

Ogolnie tez chętnie posłycham o konfiguracji komputera ktorą polecacie, poza tym chce zainstalowac 4 giga ramu ( myśle ze wystarcza ?? ) procesor 4 rdzeniowy, ale wszelkie ZA i PRZECIW chetnie wyslucham

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Hej.

Zobacz sobie na fill rate tych kart

http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_NVIDIA_Graphics_Processing_Units

 

Megapixele / sek odpowiadają za czystą geometrię,

a Megatexele za poteksturowaną.

Im więcej tym szybciej karta będzie wyświetlała Ci prostą geometrię w oknach

widokowych.

Przeanalizuj stosunek prędkości do ceny i masz gotową odpowiedź.

W nieteksturowanym viewporcie gtx 460 bedzie prawie dwa razy szybszy (wersja 1GB, ma lepsza szyne danych), a w teksturowanym praktycznie podobnie.

 

Przy tych samych cenach zwykle karty Ati sa szybsze,

ale mają takie sterowniki że praca w Mai jest na tych kartach często praktycznie niemożliwa (znikające manipulatory, błedy wyświetlania itp) więc do Mai tylko Nvidia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"głównie będę modelował sceny/modele pod gry." jeśli nastawiasz się na bardziej low poly to spokojnie starczy a nawet za dużo ;P Nie no tak poważnie to w 3ds max powinno być całkiem przyjemnie nie ma co przepłacać skoro masz zawężony kierunek działania w tym programie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahh aż mi sie dobre czasy przypomniały jak przeglądałem te porównanie geforców :D Jak to się geforce 2 to był szczyt marzeń. No nic, teraz mam radeona xfx hd4850 karta porównywalna do gts250. W maxie nie sprawia większych problemów i dostałem ją nieco taniej niż wersje dark knight tego gtsa250, stosunkowo ciche chłodzenie, ogólnie fajna sprawa. Jedyny problem to rzeczywiście sterowniki, które ati ma niestety dużo słabsze od Nvidii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi, tak głownie do gier, ale nie wykluczam tez HIGH POLY scen do animacji itp. dlatego zastanawialem sie nad 460'tka, ale z tego co czytam to coraz bardziej umacniam się w przekonaniu ze 250'ta spokojnie wystarcza, dzięki wielkie, ale jeśli ktoś ma coś do dodania, to czekam z niecierpliwością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz budżet, ale poszukaj jakiegoś QUADRO na Allegro. Są dużo bardziej wydajne niż karty przeznaczone do gier. Ja mam 2 karty graficzne. GTX470 i Quadro FX4500. Quadro mimo tego że jest dość stare i oparte na kartach z serii 8000 jest i tak dużo szybsze w maxie od GTX-a. przy scenie około 1,5 mln poly na quadro frame rate w maxie wychodzi około 20 -23 klatek na sek. Przy tej samej scenie GTX470 osiąga 1,5 - 2 klatki na sek.

Myślę, że to mówi samo za siebie. Do tego można tez zagrać na quadro w gry.

Oczywiście efekty i jakośc grania na GTX470 są dużo lepsze, ale ja gram przeważnie tylko w GTR /GTL/ GTR2/ Rfactor.... a w takich grach bez problemu można grac na Full HD i do tego w wysokich detalach.

Edytowane przez m.arc.in
ort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.

O kartach serii quadro juz byl dość rozbudowany wątek.

Mają wady i zalety ale coś musisz mieć skopane ze sterownikami od tego GTX'a.

Wydajnosc w przetwarzaniu czystej geometrii zalezy od ilosci trojkatow jaką karta może

wyświetlić w ciągu sekundy a ten GTX może ich pokazać więcej.

Jeśli ktoś nie pracuje w solid works'ie/catii to kupno quadro praktycznie nie ma sensu.

Tylko tam może się wykazać z obsługą swoich niezależnych 8 planów i tego typu bajerów.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ca mel

Możesz mieć racje. Problem jakiś właśnie mam. Sam się zastanawiałem o co chodzi z tą kartą. Wydawało mi się, że powinna być tak samo szybka jeśli nie szybsza od staruszka Quadro. Poza tym nie zgodzę się z Tobą, że te karty nadają się wyłącznie do CAD. Są róznice w wydajności pracy samych Quadro. Jeśli nie są zainstalowane sterowniki (performance driver) i karta pracuje w directx jest zauważalna różnica w wydajności. A z GTX-em na prawdę nie wiem o co chodzi. Staram się przygotować kompa pod Octane Render. Dlatego zakup GTX-a. Jestem jednak bardzo zawiedziony jego marną wydajnością. Może jest to spowodowane jakimś mykiem ze strony Nvidii, który zastosowali w sterownikach. W tej chwili w kompie są 2 karty. Quadro jak główna i GTX jako druga. Niestety po zainstalowaniu GTX-a quadro też zwolniło i działa wyłącznie w directx...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności