Skocz do zawartości

Dziwne plamy


Gość grafitmagic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grafitmagic

Podczas renderu wyskakują mi dziwne plamy światła na ścianie i podłodze. Myślałem że to może odbiciaod szkła, ale pousuwałem wszystkie i działo się dokładnie to samo. Może ktoś mi powiedzieć co to jest i poradzić jak się tego pozbyć? Jak jakieś moje ustawienia są wam potrzebne do pomocy, to powiedzcie co - dorzucę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość grafitmagic

Wielkie dzięki za rady. Ostatecznie znalazłem buga dzięki filmikowi

. Zrobiłem override material i plamy zniknęły, czyli problem jest w materiałach. Pomimo tego że zrobiłem vray scene converter plamy ciągle wyskakiwały, więc to nie kwestia materiałów standard. Filmik sugeruje że to może być uvw mapping. Teraz czeka mnie żmudne poprawianie każdego materiału z osobna ;/ Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grafitmagic: Scena raczej nie rozpoczęłaby się renderować, bez mapowania, wyskoczyłby warning, że jakiś object nie ma uvw, albo tam gdzie się da, uwv zostałoby przypisane z automatu (nie wiem dokładnie, jak to wygląda). uwv jest nałożony defaultowo do każdego obiektu, a techniki mapowania uvw jest są po to, aby to mapowanie jakoś wyglądało, albo żeby się dało zrobić tekturkę.

 

Ja też bym stawiał na bugi z kaustyki, czyli pewnie caustics masz wyłączone, ale jeszcze w zakładce GI musisz odznaczyć tam gdzie jest reflective/refractive.

 

Jakby były ciemne plamki, to by była wina prawdopodobnie za dużego światła z defaultowym subdiv 8 bodajże. Ale to też możesz ewentualnie sprawdzić.

 

Jak dałeś jakiś override, to też zniknie problem z kaustyką, bo nie masz wtedy odbić i refrakcji. A pewnie nie o to Ci będzie finalnie chodziło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grafitmagic

Cide wielkie dzięki, właśnie do tego usiadłem, pierwsza rzecz i już po problemie - wystarczyło odznaczyć checker w GI pod refractive i po sprawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności