Skocz do zawartości

[wip] Dan Wesson PPC sparzony z Knight's Arnaments Rifle Revolver


Piro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Postanowiłem zrobić tutaj WIPa, co by gdzieś kołatała się w podświadomości potrzeba dokończenia tego tworu, a nie rzucenia go w kąt, jak 9 na 10 projektów ostatnio.

Jak dotychczas udało mi się wydziergać podstawę HP dla wersji basic oraz custom. Wolno idzie, ponieważ pieniążki też trzeba gdzies zarobić, kobieta spokoju nie daje, a czasu coraz mniej.

Do rzeczy:

 

Baza HP:

Wersja Basic:

wessonbasicpreview.th.jpg

 

Wersja Custom:

wessoncustompreview.th.jpg

 

 

Rozłożone części:

wessonexploded.th.jpg

Myślę jeszcze nad dorobieniem bipoda a'la Harris, ale nie wiem jak z tym będzie - im dłużej dłubie przy tym (ze 10h już idzie, nie pokolei oczywiście),

Chyba czas na lowpoly i teksturki.

 

Komentarze mile widziane - odnośnie funkcjonalności, 'tacticoolnes' itp nie trzeba - model ma wyglądać ładnie, a nie być funkcjonalny IRL (notabene wersja Knight's Arnaments z opowiadań użytkowników ponoć jest i cicha, i bardzo celna)

Referki:

Knight's Arnament Revolver Rifle:

http://www.silencertests.com/albums/KAC/IMG_8320.sized.jpg

http://i124.photobucket.com/albums/p22/StaceyC123/RevolverRifle-1.jpg

http://www.gods-inc.de/macavity/IsleOfShadows/weapons/Castech/sr_Wr09.html

 

Dan Wesson PPC Revolver:

http://www.deactivated-guns.co.uk/detail/Dan_wesson.htm

Edytowane przez Piro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No cóż - pierwsza odpowiedź mało motywująca, ale szczera - gruba lufa w tym modelu to znak rozpoznawczy, a tłumik (chyba że to właśnie nazwałeś lufą) to dodatek, który żeby wyglądał na działający, powinien być gruby.

W sumie to nie wiem czy oceniłeś moje modelowanie, czy design rewolweru dan wessona :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz sporo bledow, tam gdzie ksztalty sa bardziej organiczne. Wspomniany beben, obie rekojesci, kropki na tlumiku. I to widzi nawet laik, bo reszte bledow w proporcjach i detalach to dopiero maniacy zoabacza.

Aha i przyczepie sie tego: piszemy sparowany nie sparzony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę szczery, Nic mi się w tym nie Podoba, Może model dobrze wykonany ale rewolwer, to Kompletne dno... Jeszcze ta GRUBA lufa, nie, to nie ma prawa być ładne.
jezeli jestes takim znawca tematu ,to moze opiszesz co dokladne ci sie nie

podoba. Takie posty tylu "beee, fuuu, jahhhh" kompromituja cie tylko. tutaj reputacje dostaje sie za modre podpowiedzi i uwagi , natomiast to co soba reprezentujesz w tym momecie to kopletne dnoooooo !

 

modeliki bardzo przyzwote i podoba mi sei ze dajesz cos od siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i przyczepie sie tego: piszemy sparowany nie sparzony :)
tutaj chodziło mi o parzenie, tak jak np ptaków - wtedy wychodzą basztardy - czyli właśnie takie twory które ciężko podpiąć pod daną kategorię :P

 

Wspomniany beben, obie rekojesci, kropki na tlumiku.
Jak odpowiedziałem poniżej, na pewno sprawdzę bęben. Co do rękojeści, to nie jeestem pewien o co dokładniej chodzi - imho wyglądają ok. A kropki na tłumiku miały być właśnie takie - to nie dziury, tylko 'perforacja' umożliwiająca pewniejsze uchwycenie tłumika i odkręcenie go od rewolweru.

 

HP łamie ci się na bębnie.
Sprawdze dokładnie jak wrócę z pracy - możliwe jednak, że chodzi tutaj o refleksy materiału. Btw - wielkie dzięki za link odnośnie materiałów, nakierował mnie na odpowiednią ścieżkę!

 

modeliki bardzo przyzwote i podoba mi sei ze dajesz cos od siebie
Taki był plan - wykonać model bazowy, w tym wypadku PPC Dan Wessona, a później nadać mu 'tacticool' wizerunek - czyli niekoniecznie przydatne, ale ładnie i 'taktycznie' wyglądające dodatki, których zazwyczaj sięnie widuje w takiej kombinacji.

 

Co do HP: prawdę mówiąć, jest to moja pierwsza próba robienia HP mechaniki, tak więc jestem tego świadom że doświadczeni wyjadacze mogą znaleźć masę błędów - za może nie wytknięcie, ale miłe wskazanie ich będę oczywiście bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe jednak, że chodzi tutaj o refleksy materiału.

dlatego pisze że Ci się łamie. Łamanie HP najłatwiej zobaczyc własnie po refleksach. Bęben jest wogóle karkołomnym modelem w sub-d, wiec łatwo nie bedzie. http://www.polycount.com/forum/showthread.php?t=56014 tu znajdziesz mase minitutoriali do hp. A co do designu to ostatnio urzekł mnie przeprojektowany MSBS .

http://i62.photobucket.com/albums/h90/REMOV/Inne/_MSBS-556-II_01.jpg

http://altair.com.pl/files/news/2010/08/i-i10-08-038msbs1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i update:

 

Przemodelowałem całkowicie kolbę, ponieważ poprzednia wydawała mi się coraz brzydsza z każdą minutą z którą jej się przyglądałem w viewporcie.

 

Zmodyfikowałem tłumik, co by 'mocował się po lucku', tzn. na 6 robaczkowych wkrętów, oraz dodałem mini-bipodzik. Starałem się również popoprawiać kilka błędów w siatce po meshsmoothu, generując kilka innych, na szczęście większośc z nich udało się ukryć.

 

Nie mogłem się powstrzymać, i zrobiłem również wersję 'CQC compatible revolver on steroids' jak to określili na zagranicznym forum, dodając Reflex Sights bazujące na jakimś trijiconie i usuwając supressor - miałem dorobić również niewielki kompensator, ale miałem zbyt wielkiego lenia już.

Update:

New Stock, Supressor and Bipod:

wessoncustompreview2.th.jpg

 

CQC Revolver on steroids:

wessonholopreview.th.jpg

 

Jeśli jutrzejsza niedziela nie będzie zbyt ciepła, przez co nie dostanę jakiegoś napadu, to nie dodam już nic zbędnego do tej konstrukcji, i przystąpię do modelowania LP - niemniej, jak kto co widzi do czego można sie przyczepić (np bęben lub rękojeść - prawdę mówiąc to nie wiem jak (co) poprawić), a nawet trzeba - wszak samemu trudno podejść krytycznie i w stu procentach obiektywnie do swoich kreacji.

 

Pozdrawiam,

Piro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modeł ładny, ale kolba mi się ni podoba... tzn. nie wyobrażam sobie co zrobiłbym z kciukiem żeby wygodnie się trzymało. Rewolwer trzymałbym normalnie obejmując kciukiem rękojeść a tu miejsce te jest blokowane przez jakiś pręt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zdecydowane - przemodeluję kolbe (cofnę ten pręt i jeden 'tłoczek' w tył po prostu) i zabiorę się za LP. Co do kształtu tej kolby, to jedynym wytłumaczeniem moim jest to, że sam strzelam z tzw chwytu angielskiego, gdzie kciuk jest skierowany do góry, a nie obejmuje rękojeści (typowe ułożenie dłoni dla karabinków myśliwskich)

 

Co do realizmu - owszem, popuściłem wodze fantazji :P

Ale wyszedłem z założenia że niekoniecznie trzeba robić rzeczy w 100% odpowiadające realiom IRL, a od dawna miałem ochotę wyżyć się na jakimś tacticoolu.

 

Poza tym kolba przy rewolwerze (pistoletach generalnie) i celownik, szczególnie kolimatorowy, bo przy lunecie i postolecie można łatwo sobie zrobić sińca pod okiem, albo i lepiej :D , to naprawdę miłe urozmaicenie, aż miło się strzela (szczególnie kiedy pistolet waży np 1,6kg).

 

Dziękuję za komentarze, w miarę postępów będę aktualizował wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja posłużę się Obrazkowym Pismem.

Czerwony- to Miejsce Wolne na Wsadzenie Kciuka umożliwia Pewne trzymanie Broni.

Niebieski-te elementy Kolby mogą zostać bo nie przeszkadza w niczym.

żółty- w tym miejscu większość pistoletów (np: GLOCK) posiada specjalny otwór umożliwiający montowanie Kolby, Przyjrzyj się temu i przekonstruuj Kolbę:) a poza Model Mi podoba się i to mocno, a zwłaszcza EOtech :D

824iotm.jpg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja posłużę się Obrazkowym Pismem.

Czerwony- to Miejsce Wolne na Wsadzenie Kciuka umożliwia Pewne trzymanie Broni.

Niebieski-te elementy Kolby mogą zostać bo nie przeszkadza w niczym.

żółty- w tym miejscu większość pistoletów (np: GLOCK) posiada specjalny otwór umożliwiający montowanie Kolby, Przyjrzyj się temu i przekonstruuj Kolbę:) a poza Model Mi podoba się i to mocno, a zwłaszcza EOtech :D

824iotm.jpg.jpg

Niestety, ale sie z Tobą nie zgodzę. Fakt, żółty element się zgadza, niebieskie i czerwone nie bardzo. Czerwony element może spokojnie zostać.

Jedyne co trzeba zmienić, to położenie górnego, wygiętego bolca wyprowadzonego z baki policzkowej, i górnego cylindra mocującego kolbę - przesunąć jego koniec tak, aby równał się z metalową listwą mocującą oba cylindy do rękojeści.

 

Tak chwytamy pistolet, ponieważ używamy go jedną ręką zazwyczaj:

p64chwyt2870335.th.jpg

 

 

A tutaj rękojeśc i kolba mojej BSA, na podstawie anatomii której robiłem pierwszą wersję, jest to rękojeść jak wspomniałem przystosowana do chwytu angielskiego:

bsarekojesc.th.jpg

 

To co przedstawiłeś, to najbardziej kojarzy mi się z kolbami typu thumbhole, jednak zastosowanie czegoś takiego przy rewolwerze zanegowałoby używanie trybu single action, albo nawet całkowicie uniemożliwiłoby pracę kurka, tak więc niestety, opcja kolby zaadaptowanej z obrazka BSA powyżej jest najrozsądniejsza póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, Ardeni!

Miło widziec że żyjesz :P

skończyć go skończę na bank, ponieważ mi się podoba (a i tematu nie można zostawiać tak o, na pastwę 404).

 

Póki co mam przerwę od wrocławia, wróciłem w rodzinne strony, w tej chwili katow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nadeszła pora odkopać dawno zapomniany wątek - z racji długiego weekendu, czy tez jego początku, znalazłem trochę czasu na machnięcie lowpoly wersji dla mojego rewolwerka.

 

Po kolei!

Base Version:

wessonbasicwirepreview.th.jpg

Reflex Sights and Stock:

wessonholowirepreview.th.jpg

Scope, Silencer, Stock:

wessonssswirepreview.th.jpg

 

Wiem, dało by sie jeszcze dośc trochę ściąć, ale i tak jestem zadowolony z trianglecountu rzędu 4k dla base 10/14k dla pimpniętych wersji.

 

Niemniej, cnc welcome - jak chcesz się panie wyżyć, to można tutaj :D

 

Pozdr,

 

 

ps:

czy normalka wyglądająca tak (inb4 chyba coś nie tak z normalmapą):

basenormalsmap.th.jpg

 

jest skutkiem zbyt małej odległości kejdża projektora od wypalanych obiektów, czy czegos innego?

Wydaje mi się, że zaznaczyłem o jeden checkbox za daleko w którymś momencie, a nie mam póki co czasu się bawić, także poszukuje odpowiedzi tutaj :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubki/śrubeczki rzeczywiście można by było wypalić na normalu, ale tak czy inaczej kozacko to wyszło. Co do normal mapy to pierwszy raz coś takiego widzę :)

 

Nad śrubkami się długo zastanawiałem - ostatecznie, zawsze mogę je wywalić i przepalić jeszcze raz - sposób mapowania modelu raczej pozwoli na taki trik.

 

Co do normalmapy, well, ja też pierwszy raz cos takiego uzyskałem XD

Wygląda to tak jakby kanały kolorów z normalmapy zmieszały z kanałami kolorów z diffuse'a, ale nie widzę powodów dla których miałoby się coś takiego dziać - ustawienia takie jak zawsze przy przepalaniu - możliwe że coś ze światłem / enviro sknociłem.

 

Anyway, cieszę się że się podoba, być może w nastepnym tygodniu będę miał czas przepalić dla wszystkich wersji normalki i ao i wypaćkać jakieś teksturki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności