Skocz do zawartości

Pojazd 3d: SCANIA R480


pitekkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dawno nie robiłem nic istniejącego, zwykle jakieś concept cary, albo wymyślone sceny. Postanowiłem pobawić się w odtwarzanie rzeczywistości. Chciałem samochód, ale jakiś inny i tak wpadłem na pomysł tira. Początkowo myślałem, że będzie prostsze bo w sumie wszystko na bazie prostopadłościanu, to nie może być trudne. No wydaje mi się, że narobiłem się duuużo więcej niż przy osobowym. Zajęło mi w sumie całe wakacje, oczywiście robione w wolnym czasie. Mam nadzieję, że nie wyszedłem mocno z wprawy i nie jest tak źle. Soft 3dsmax + v-ray

 

Render pierwszy jest najnowszy i poprawiony chociaż w scenie był chyba jakiś błąd i co któryś tam ruch widokiem wysypywał maxa. Stąd powstały 2 kolejne rendery, ale chciałem dać z siebie wszystko i czarny dopracowałem.

 

v03p.jpg

 

v01.jpg

 

v02b.jpg

 

 

Dziękuję za komentarze i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Na pierwszy rzut oka wygląda bardzo dobrze. Uczucie nierealności to wynika głównie z tego że mało kto widział czysty ciągnik w realu. Jak się jednak przyjrzeć to emblemat jest nie taki - zbyt kanciasty i zła czcionka. Lakier też troszeczkę zbyt cukierkowy - jakby od osobówki. Jak dla mnie 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emblemat (R480) jest wg zdjęcia robiony, są dosyć podobne czcionki tak mi się wydaje, nie szukałem takiej czcionki tylko sam modelowałem napis, więc może zdjęcie było w jakiejś perspektywie, albo niewyraźne krawędzi zrobiły różnice w efekcie końcowym.

Natomiast co do lakieru, jak i świateł etc. to jest to wersja odpicowanego TIRa, stąd lakier wystawowy, takie zdjęcia miałem z targów miałem, tylko tamte miały tyle rur i halogenów, że raczej to szpeciło niż upiększało, a ja chciałem tak delikatnie wybajerować.

Heńka nie ma, bo to funkiel-nówka nie śmigany, bez właściciela :D

 

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności