Skocz do zawartości

co padlo?


SansSerif

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 224
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wlasciwie to ten watek zaraz poleci do wolnych dyskusji hyh.

 

testowalem juz wszystko. prawie. mozliwe ze wszystkie 3 zasilacze chiefteca padly (szansa jak w totka) albo bylo male przepiecie od ktorego poszlo jedno mobo i posypaly sie dyski. czy uszkodzone dyski moga powodowac restarty i samowylaczenie? u kumpla w lokalu (na zapleczu firmy ;)) siec jest chyba dobra bo pare metrow dalej platige image wprowadza sie do nowej siedziby to chyba musi byc dobra.

 

moze cos jednak naknocilem w biosach ale ustawienia defaultowe nic nie zmieniaja a wylaczenie lana i innych na mobo podczas instalacji powoduje bugi pod winda. durne manuale asusa opisuja tylko co jest w biosie a nie opisuja jaka opcja za co odpowiada. nowej p4c800del nie zflashuje bo mi sie wywali w trakcie i znow bedzie kupa.

 

no nic teraz szukam jakiegos kompetentnego profesjonlnego serwisu. ciekawe czy znajde taki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaglądałeś do plików minidump?

Zapisywane są tam numery błedów STOP, oraz nazwy sterowników, które mogły spowodować awarię.

Może to byc przydatne przy diagnozowaniu problemów.

 

Mnie co prawda nie pomogły (restarty kompa zaraz po zalogowaniu) jak na razie, ale może coś z tego wyciągniesz.

Aha, aby je przeglądać trzeba doinstalować support tools z płytki z windowsami (programik dumpchk.exe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buehehe. juz nie wiem co robic :(

wiec nadzis: to nie jest wina sieci. sprawdzalem juz w 3 miejscach. nie jest to tez problem zasilacza bo wstawilem najwiekszy modecom 550w. ponownie dwukrotnie rozkrecilem i skrecilem wszystko ladnie opastowujac proca. ramik tez nowy, albo inaczej: stare sa juz tylko dyski na nowych tasmach.

 

wiec czy walniete dyski moga powodowac wylaczanie sie kompa? podobno mobo asus p4c800 deluxe maja wiele problemow, glownie z biosem, ale tego nie moge sflashowac bo jak mi padnie podczas operacji to bedzie tyz problem. hmm moje ramy sa na liscie asusa wiec to tez nie. ostatnim podejzanym sa karty graficzne, moze na amd chodzic dobrze a na p4 sie wykladac???

 

loozack to daj mi namiary na jakiegos dobrego szamana to bedzie taniej bo juz mi sie kasa konczy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie spotkalem z czyms podobnym - konflikt dysku i plyy glownej- solteka . plyta zjachala mi caly dysk , nie wiem co to bylo ale jak sie pod nia mjego quantuma podlaczylylo to wariowala. na baracudzie chodzila spoko. a dysk byl nie do uzytku po moze 3 dniach.wie odpowiadam TAK JEST COS TAKIEGO MOZLIWE.

a i dodam ze dysk a innych chodzil pieknie. a plyta tez byla dobra bo inne dyski smigaly.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemyslalem na trzezwo sprawe. ja chyba mam po prostu zaj**isty niefart, kupilem w miejsce walnietej mobo nowa fabrycznie uszkodzona.

 

co o tym sadzicie? czy wlanieta mobo moze sama sie wylaczac?

 

edit: bo wszystkie objawy sa takie jakby sie cos przegrzewalo, ale soft i bios pokazuje ze temp jest lepiej niz w normie. kurde nastepny moj komp to bedzie chyba dopiero boxx tech :[

edit2: oczywiscie flashowanie biosa nie pomoglo, wylaczenie wszelkich firewire usb audio i lanow tez.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wierze w cos takiego zebys w miejsce padnietej plyty kupil uszkodzona fabrycznie... jesli to prawda to zacznij grac w totka, bo prawdopodobienstwo podobne...

 

no nic, pozostaje ci tylko znalezc najlepszy serwis w miescie z prawdziwymi hardware swirami, zaplacic ile trza i niech glowkuja mozgi...

 

edit: aha, nastepnym razem kup kompa na amd/nforce. recze ze bedzie zero problemow. wlasnie amd wypuscil antka 64/fx na nowym sockecie 939. sweeeet. zbieram kase na athlona fx 55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dirty to co bys innego typowal bo ja po 3 tygodniach juz nie mam pomyslu i powoli zaczynam sie denerwowac :D

wywalilem kase w tym czasie na nowy proc, nowy ram, nowa obudowe z zasilaczem 360w, nowy zasilacz 550w no i nowe mobo w miejsce walnietej. 2 grafy chodza bezblednie na na amd. wczytuje sie wlasnie w staly watek o hdd na cgtalk, moze to dyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz dobry, powtarzam dobry sklep ze sprzętem i przedstawisz gościowi swoją sytuację to masz dużą szansę ze pod zastaw gotówki \'pożyczy\' ci jakiegoś mobo i wtedy będziesz wiedział na czym stoisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huraaa. tylko ja juz nie mam gotowki. chyba ze wezme kredyt pod zastaw samochodu w wolominie albo innym pruszkowie.

 

btw. teraz testuje i wychodzi na to ze na etapie biosa przed zaladowaniem systemu sie nie wywala (ja na razie) dopiero pod winda lub w trakcie jej ladowania lub instalowania a sprawdzalem juz rozne instalki pl, us z 4 plyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac to caly czas uwazam ze prawdopodobnie jest to cos z mobo probowlaes to puscic na innej plycie??...chodzilo mi o to, ze jest to troche nieprawdopodobne zeby kupic dwie takie same zje*ane plyty pod rzad.....:/

 

anyway, pewnie juz to czytales, ale jak chcesz to rzuc okiem:

 

http://www.techsupportforums.com/showthread.php?threadid=6104

 

http://www.hardcoreware.net/forum/showthread.php?t=10289

 

http://forums.anandtech.com/messageview.cfm?catid=29&threadid=1032281

 

http://www.hardwareanalysis.com/content/topic/13781/

 

http://forums.firingsquad.com/firingsquad/board/message?board.id=hardware&message.id=4331

 

pzdr

 

edit: raczej wykluczam zasilacz. skoro zmieniles juz go trzy razy to jest to niemozliwe zeby to byla wina zasialacza wlasnie..chyba ze w wawie macie dziwne rzeczy z elektrowniami i napieciem baaaardzo zmiennym

dysk? hmm, tez watpie zeby tyle namieszal szczegolnie ze sprawdzales na innym hdd. sprawdzales nie? proc nowy, pamiatki nowe. dziwne. mobo? tez w sumie zmienione. ale kto wie. zapytam jeszcze raz. puszczales te konfiguracje na innym mobo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytalem. ale ja nie podkrecam systemu, nie uzywam niecertyfikowanych ramow, mam jeden zapasowy nowiusienki ram, sprawdzalem na raidzie sata, na samym sata i na ata hdd, zasilacze nowe 4szt, proce testowane 2szt, kable napedow kilka kompletow, lokale testowane 3szt w 3 roznych dzielnicach :)

 

yyyych to pozostaja tylko dyski albo mobo. kurde juz z tych nerwow nie pamietam czy amd przypadkiem tez mi nie padl raz czy dwa :\\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec zostaje mobo/hdd. to juz wiesz co masz sprawdzic.zalatwa sobie mobo na chipie intela (875 lub 865) lub/plus jakis inny hdd i zobacz. jesli to nie da rady to lipa maxymalna. chyba pozostanie ci tylko gorliwa modlitwa;)

 

chociaz ja stawiam na mobo caly czas. ale zbaczy sie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowalem 2 dyski sata w raidzie i bez, oraz 2 dyski ata, jeden z nich jest teraz systemowym dla amd wiec to chyba nie dyski. tasmy 3 rozne ata w tym 1 nowa i 4 sata. 3 seagatey i 1 wd.

 

juz pierdziele te glowkowanie. zanosze mobo do serwisu i niech testuja.

 

dzieki za poswiecony czas i uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powtórzę: Zajrzyj do plików minidump (jednak okazało się, ze pomogły mi zdiagnozować i usunąć przyczynę restartów jednego z moich kompów).

 

Ewentualnie możesz wejść w Panel Sterowania->System->Zaawansowane->Uruchamianie i Odzyskiwanie ->Ustawienia i w grupie Awaria systemu odklikać \"Automatycznie uruchom ponownie\".

Teraz pozostaje Ci poczekać na awarię i zamiast restartu powinien pojawić się niebieski ekran z komunikatem o błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz sprawdze pod 2k na oststnim dostepnym hdd. mozliwe ze to szitowe barracudy popadaly masowo. nawet jesli to nie ich wina to i tak odradzam te badziewne dyski.

 

i tu pytanie czy taki hdd kwalifikuje sie do reklamacji jesli przy instalacji windy ZAWSZE wyskakuje bluescreen z bledem dysku choc wszelki soft sprawdzajacy od seagate nie wykazuje bledow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, ciezko powiedziec, bo z reguly te gnojki na serwisach biora sprzet dopiero wtedy kiedy golym okiem widac ze cos jest walniete/spalone... z doswiadczenia wiem, ze bardzo ciezko sie wyklocic z kolesiami ze sklepow. przewaznie nie kwapia sie, zeby klient byl zadowolony; nie chce sie im dokladnie sprawdzac sprzetu lub ewentualnie wysylac do producenta itp itd.

 

ale jesli dysk ma jakis blad/jest fizycznie uszkodzony nie z twojej ewidentnej przyczyny to nie ma bata, musza to brac. ten twoj moze ma jakies sektory walniete. mysle, ze powinni ci go wziac. jesli sami zobacza, ze faktycznie nie da rady sie na nim systemu postawic to spox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze. właśnie udało mi sie przebrnąć przez ten wątek. cóż moge powiedzieć, serdecznie ci współczuję adam ...

 

podziwiam cię , że do tej pory zachowujesz zimną krew :D ja bym sie ostro wnerwiał...

 

trzym sie mocno i nie poddawaj. no i mam nadzieje, że uda ci się zdążycz z kołem

 

hej.

 

p.s. a na barakudy nigdy nie miałem powodu narzekać. mam trzy i wszystkie działają niezawodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestudiowalem kilkaset stron na roznych forach, min tych do ktorych podawal dirty i... NEVER AGAIN ASUS!

 

ostatnie modele plyt asusa to ciag wielkich pomylek. jesli juz komus uda sie trafic na nie wadliwa to to sa to jedne z najlepszych mobo ale liczba fabrycznie uszkodzonych jest ogromna.

pierwsze modele p4c800 mialy fabrycznie zgniecione luty przez uchwyty do procesora, co powodowalo brak postu i niedryg biosa. rozkrecalem moja jest w wersji juz poprawionej. czesto wystepuja konflikty ht, usb, firewire i kontrolerow dysku. zadziej wystepuje sytuacja taka jak u mnie czyli pad kompa po odpaleniu systemu.

oczywiscie inni frajerzy tak jak ja tygodniami sprawdzali rozne konfiguracje, dokupywali nowe zasilacze, proce i ramy. pomagala tylko wymiana na nowe mobo :D

 

asus szit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o matko! przypuszczam, ze do konca zywota juz nie kupisz asusa. zawsze myslalem, ze to cacy firma, w sumie zawsze tak bylo. najwyrazniej not anymore...

kurcze, a ja przez wiekszosc czasu myslalem, ze mobo tez inne sprawdzales. a ty caly czas na tym samym heh. no coz. okaze sie czy to faktycznie prawda jak kupisz cos innego. polecam kupic cos na chipie intela.

 

ps. jakby co to juz na 1st stronie mowilem, ze to plyta;)

 

pzdr i informuj dalej :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dirty: moj jeden asus p4c800 poszedl do serwisu bo wlasnie mial problemy z postem, wszystko sie krecilo ale bios sie nie uruchamial. kupiony w miejsce tamtego asus p4c800 deluxe pada po uruchomieniu systemu. na jednym z forow jest np staly watek o asusie p4c800 deluxe i liczy jakies 160 stron!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ladnie. tos sie musial naczytac biedaku;)

 

ale w sumie bylbym ostrozny ze stwierdzeniami ze asus sux. jak juz to asus p4c800 sux.

 

z tego co pamietam to raczej kazda firma od epoxa przez msi az do gigabyta czy abita miala plyte, ktora byla niewypalem delikatnie mowiac. byc moze podobna sytuacja jest z tym twoim asusem p4c800. tak czy siak nie pozostaje ci juz nic innego jak wymienic mobo.

anyway, raz jeszcze poklony na czesc twoich nerwow. mnie by juz sto razy szlag trafil a komp bylby porabany. cierpliwy koles z Ciebie :)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał dirty

cierpliwy koles z Ciebie

 

no tak sie juz przyzwyczailem jak pod rzad na chwile przed oddaniem bardzo waznego konkursu pada mi jeden komp, drugi nie chce sie odpalic i jeszcze na koniec tygodnia pewna firma robi mnie w ch na 20 tys za projekt robiony od ponad roku :\\

 

tak jak w piosence: `jest super wiec o co ci(mi) chodzi`

a asusy mialem od zawsze. to juz piaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ladnie...:/

 

o sadzie lepiej zapomnij bo drugie tyle wtopisz na prawnika a po paru latach rozpraw to ty pojdziesz siedziec bo jakis paragraf sie zawsze znajdzie:)

 

ogolnie to lipa, ale mam nadzieje, ze cos zalatwisz.

polska to dziki kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności