Skocz do zawartości

co padlo?


SansSerif

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ja miałem coś podobnego (resetował mi się komp przy graniu w spec ops (tak ni z gruchy ni z pietruchy)) to pomogło (wiem że to głupie :P ) powyginanie mobo. Weź na wyłączonym kompie, rozczapirzonymi palcami ponaciskaj trochę mobo, zeby się trochę powyginała, (tylko z czuciem :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 224
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wysłane przez SansSerif

nie sprawdzalem ale to raczej nie jest wina uslug wina :)

system laduje sie proprawnie i nie wykazuje zadnych bledow w logach.

 

Usługi mogą powodować zwiechy po załadowaniu :)

 

A czy na \"gołych\" windowsach (zaraz po instalacji, bez instalowania dodatkowego oprogramowania) też się wywalało?

 

Orion: Dobre, hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde nadal walczysz ze sprzetem??!! wspolczuje szczerze

ja ostatnio kupilem Abita IC7-G i jak na razie zadnych problemow

ale jak mialbym mozliwosc to kupilbym sama IC7 jest tansza a rozni sie od G chyba tylko brakiem Gigabitowego lanu... moze czas zdradzic asusa...

tylko jezeli to zrobisz to nie przeraz sie temperaturami :D tak jak Asus zaniza tak Abit zawyza :) czasem jest to nawet 17* roznicy miedzy nimi :)

wydajnoscia sa prawie idealnie takie same...

greets i powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MRCN: na golych tez. wylacza sie TYLKO na windzie w normal mode. w safe mode jest chyba ok.

 

zmienilem baterie na mobo i tak jak przypuszczalem zmian brak. nawet odpialem zaciski od radiatrora na procu tez nie pomoglo.

chyba zaraz zaczne testy lotu asusa na odleglosc z 3 pietra :\\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi dwie proste rzeczy bo jeszcze sie nie dowiedzialem chociaz sie juz kiedys pytalem...

 

1. puszczales to na innym mobo????

2. pisales do tech support asus\'a???? takie supporty sa calkiem przydatne. mialem kiedys problemy z moim mobo (msi) i ostro do nich pisalem. odpisywali bardzo szybko i konkretnie. poza tym pamietam, ze duzo mi pomoglo forum na WWW producenta. moze tez powinienes tam zajrzec.w przypadku msi byly tam na tym forum tysiace roznych postow, gdzie zarowno kolesie z supportu jak i zwykli userzy duzo pomagali. przede wszystkim napisz do asusa jesli jeszcze tego nie zrobiles...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie, ale w celu wykluczenia wad procesora i ramu kupilem nowe, wiec zostaje tylko (jesli to nie mobo) grafa i hdd tylko ze grafy testowalem dwie i obie chodza na amd poprawnie a dyski testowalem 4.

 

2. support asusa jest do bani (podobno) wiec sugestie bede mial jeszcze bardziej podstawowe jak np: kup nowy piaty zasilacz ale koniecznie za 800 zeta anteca. sajt asusa jest rownie wyczerpujaco pomocny co manual np: bios - masz tam opcje w kazdej kilka wariantow do wyboru ale zero opisu za co dana opcja odpowiada.

 

[Wyedytowany dnia 17-6-2004 > SansSerif]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie kiepska ta strona asusa, zreszta kolesie zadaja tam na pseudo forum pytania typu: ile maxymalnie pamieci wejdzie na moja plyte:/

 

edit: moze sie skusisz pozyczyc od jakiegos ziomala;) mobo innego producenta? kupisz koledze jakiegos szesciopaka i wezmiesz jego mobo na jeden dzionek. bo jak widze strasznie sie uwziales na tego asusa i za zadne skarby nie chcesz tego przetestowac na czyms innym...

 

[Wyedytowany dnia 17-6-2004 > dirty]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem o jednej rzeczy ktora m isie kiedys zdarzyla jak napisales o save mode to przypomnialo mi sie bo mialem identycznie. nagle wylaczenia niewiadomodlaczego itd itp. otoz sytuacja byla taka:

-zaisntalowalem sobie winde xp i przed instlajc driverow do GF bylo piknie, ale po - demolka wylaczl sie keidy chcial, jak chcial ogolnie robil co chcial.ja obstawiam konflikt sterow z winda. zdecydowanie sprawdz starsze stery inna winde( tak niektore wydania bywaja pipeprznie***) ognie to olej sprzet bo jest dobr tu nic tym nie zmienisz, posprawdzaj soft i to minimalnie zanstaluj wszystko od nowa na czystej windzie, oglnie domyslene ustawienia, i powoli instaluj steronik i niech pochodzi sobie jak sie wywali to wiesz ktory ster. jak sie wywala od razu po instalacji na czystej to posprawdzaj go np na linuxie od kolesia(jak liuch bedzie chdzil tzn ze sprzet jest oki, zreszt tam mozesz ladnie monitorowac co sie dzieje a przy crashu masz zrzut jadra). prbuj ze steronikami. podtawa to inna winda( z innego zrodla). powodzenia.

 

[Wyedytowany dnia 17-6-2004 > bawarski iluminata]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jezeli moge wlaczyc sie do dyskusji, czytalem czytalem czytalem i...

na paczatku moge ci sluzyc swoim mobo do sprawdzenia jezeli mieszkasz w rozsadnej odleglosci od P-nia

hmm aby wyeliminowac problem przegrzewania sprobuj puscic procesor ponizej jego nominalnej czestotliowosci

 

czy probowales z innym procesorem? tzn nie z PółnocnymLasem tylko z Presscottem (tylko dla proby :) )

 

HT pewnie tez juz wylaczales...

 

probowales przelaczyc dysk do Sata2? albo sprawdzic jakiegos Pata...

jezeli to mialyby by byc dyski sprobuj wyłączyc w WinXP opcje buforowania zapisu danych na dyskach, znajdziesz to w menadzerze urzadzen---->stacje dyskow---->dysk---->własciwości----->zakladka zasady

 

uzywasz raida? jezeli tak to go sprobuj go wylaczyc

 

wycztalem taka informacje na forum Tweaka ale nie wiem jak poznac wybrzuszenie condensatora :) moze to tak jak ze starym jogurtem :)

cyt:

Wiem, że jakiś czas temu Asus miał jakąś kiepską serię płyt pod A64, które wycofali jeszcze, zanim trafiły do sklepów, własnie z uwagi na elektrolity.

Możliwe, ze tak się nieszczęśliwe złożyło, że podobne kondki trafiły także do waszych płyt. Trzeba oblookać, czy nie są wybrzuszone.

 

co jeszcze mi do glowy przychodzi... w trybie awaryjnym nie laduje sterow do grafy i DirectX-a moze to jest problem, ale nie potrafie sobie logicznie wyjasnic czemu mialoby tak byc...

 

 

czy w plytach Asusa nie ma przypadkiem jakichs przyspieszaczy do gier ETC jakis PAT czy cos takiego, sprobuj wylaczyc w biosie

 

ech wspolczuje ci

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadysz: dzieki.

 

zflashowalem biosa ponownie dla pewnosci, zaladowalem dafaultowe ustawieniai wylaczylem wszystkie on board: lan, promise, audio, firewire i usb. ht zostawilem i po full formacie (ciekawe ile jeszcze przezyje moj dysk) zainstalowalem winde bez rzadnych dziwnych opcji typu F5, po bozemu. acpi tez normalnie wlaczone.

 

iii... odpukac chodzi juz 4 godziny.

 

[Wyedytowany dnia 18-6-2004 > SansSerif]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no dokladnie teraz trza zrobic wszechno coby szlo kozystac z usb, lanow, raidow, sata\'ow, fire wire\'ow i innych przydatnych rzeczy... jak nie to rownie dobrze mogles sobie kupic ecs\'a za poltorej stowki....

 

wiec nie pozostaje ci nic innego jak wlaczac po kolei te wszystkie funkcje...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co akdsn??

 

mnie by juz milion razy h*j strzelil ale juz pisalem o tym nieraz..

 

anyway, opchnij komus tego kompa i kup cos innego np A64... mowie na serio, pozbadz sie tego szajsu bo inaczej zwariujesz, tylko czas tracisz na jakies pierdoly.

 

albo chociaz wymien plyte na jakiegos abita czy msi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie wasnie ta nowa tez oddawalem do serwisu. testowali ja 3 dni i oddali mowiac ze jest w pelni sprawna. to teraz im odniose z propozycja odkupienia jeslijest taka sprawna.

 

wiem. na prawde jest mi wstyd za ten watek co juz sie bardziej na onet nadaje. chyba zloze rezygnacje z funkcji moda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie załamuj się :) Zawsze się czegoś z tego wątku nauczyliśmy (rule nr. 1 never buy asus, rule nr.2 always be a patient :D) Ubolewam tylko nad faktem że nie dowiedzieliśmy się co to było (właściwie to może bardziej zrzera mnie szatańska ciekawość :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłane przez SansSerif

nie nie wasnie ta nowa tez oddawalem do serwisu. testowali ja 3 dni i oddali mowiac ze jest w pelni sprawna. to teraz im odniose z propozycja odkupienia jeslijest taka sprawna.

 

wiem. na prawde jest mi wstyd za ten watek co juz sie bardziej na onet nadaje. chyba zloze rezygnacje z funkcji moda :(

chyba sobie zartujesz calkiem dobrze ci idzie, mi sie nie udalo rozwinac tu watku na 8 stron a tobie się udalo dobrze idzie, a troche humoru( :-P) nigdy nie zaszkodzi (:D). a jak to sie mowi na bledach sie czlowiek uczy, a po tych przejsciachz tewgo co widze ladnie swoja wiedze wzbogaciles:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musialem sprawdzic czy nie jest to wina zaciskow do proca ktore na tej plycie wyjatkowo mocno wgniataja proca na boxowym radiatora intela. z zamknietymi klipami dzialal godzine z otwartymi 30 godzin. testowalem 3 dni. teraz tego cnps7000A-Cu przykrecilem leciutko, temperatura proca ponizej 30 stopni w idle ale po 2 godzinach od instalki padl.

 

sprawdze jeszcze tylko na starym`nowym` mobo jak mi oddadza z serwisu.

 

to ewidentnie wina mobo. nic nie bede opychac. no chyba ze mi rzecznik praw konsumenta nie pomoze:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze zrobiles z tym zalmanem 700gram to b. duzo ale nie ma lepszego chlodzenia powietrznego przy tym poziomie chalasu, ThermalRight jest lepszy ale pod warunkiem ze zalozysz na niego wyntylator Delty ktory po wlaczeniu moze obciac ci palec i bedzie konkurowal glosnoscia z odkurzaczem :)

niestety w mojej zaj..stej miejscowosci nie bylo calych miedziakow i musialem kupic mieszanca i tez jestem zadowolony

 

dobra dosyc podniecania sie wentylem... co ci padlo procek? czy powtorka z rozrywki :) z mobo

a jezeli chodzi o tempertatury to ten twoj Asus zaniza o srednio 5-7 stopni (tak samo jak Abit IC-7 zawyza o ok 10 :) )

a z innej beczki slyszalem ze po dluzszym uzywaniu arctic ceramique :) wyplywa :) spod wentyla :) hyhy nie wiem czy brac to na powaznie ale na pewno jest zadsza od srebrnych...

 

BTW jak jednak nie bedziesz chcial tej miedzi to napisz na U2U albo mailem :)

a co do oddania tej plyty co teraz uzywasz to kumpel ktory pracowal w serwisie dal mi kilka rad :) jedna generalna to nadzierac ryja, najlepiej przy klientach, mowil ze dla swietego spokoju zgodza sie jak nie na wszystkie to na wiekszosc postulatow :)

 

trzymam kciuki za twoje zdrowie psychiczne :)

greets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo wy sepy! tylko czekacie az wystawie ten zlom na allegro za grosze zamiast mi pomoc ;)

 

hmm no fakt zalman definitywnie wyklucza przegrzewanie sie proca. nawet jesli assus przeklamuje wskazania to mam teraz wynik idle 25/25 proc/cipset.

 

nie oddam tak latwo ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe po tym watku to poza miedzia nic bym nie kupil :) hyhy chyba ze masz jakis 420W zasilacz :)

a tak powaznie to kiedy przyjdzie twoja stara plyta, powinna chyba juz byc co... chyba ze zamiast naprawionej dostaniesz nowke buhaha czego ci nie rzycze :) wtedy od razu wymien ja na abita :)

 

ja wiem ze to co powiem moze byc glupie ale nie masz w biosie powlaczanych zadnych gowien typu shutdown PC when cpufan fail lub podobne? nie pamietam a watek jest zbyt dlugi zeby szukac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dostalem dzis z serwisu ktory dostal z glownego serwisu moja stara mobo p4c800. tak na oko nie widac sladow zeby cos w niej przelutowywali. wszystko dziala piknie.

 

no prawie wszystko. cos sie stalo z moja ti4200 i ma fioletowo-rozowa poswiate na 10 pikseli w lewo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności