Skocz do zawartości

oley

Rekomendowane odpowiedzi

Z założenia ma to być scena z robotem w roli głównej jeszcze nie mam pomysłu na scenę ale z czasem coś wymyślimy ;)

 

Na razie zacząłem korpus i zastanawiam się nad głową zrobiłem kilka ale wszystkie poszły do śmieci jakoś do tego kształtu korpusu niemoge nic wymyślić. Jeżeli macie jakieś pomysły to piszcie lub nawet szkicujcie jeżeli macie ochotę.

 

korpus.jpg

 

 

Na razie tyle wykombinowałem niewiele tego ale od czegoś trzeba zacząć ;)

Edytowane przez oley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przejrzyj sobie tego bloga http://conceptrobots.blogspot.com/ może znajdziesz tam jakąś inspirację. Co do korpusu... nie wiele można powiedzieć póki co bo nie wiele widać. Ja sam obecnie pracuję nad modelem robota, trochę bardziej skomplikowanym niż twój :) ale do wip'a tego nie wrzucam bo tutaj prędzej zjadą concept czy postękają że śrubki za bardzo wystają niż docenią pracę jaką wkładasz w projekt. Powodzenia!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"koovert"- Dzięki za link rysuneczki rewelacyjne będę zaglądał tam często ;)

"Jedidan12"- Myślę, że bedzie to coś bajkowego tak jak w bajce "roboty".

 

Troszkę pokombinowałem i wyszło takie cudo. Oczywiście to nie koniec bo jest tam kilka poprawek do zrobienia które rażą w oczy ale to wyprostuje ;)

Głowa będzie 2 kolorowa (2 rodzaje plastików ) i już widać gdzie :D

Oko świecące itp. Wszystkie sugestie mile widziane

 

64552290.jpg

 

18802174.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doceniacie. Może ma wielką wyobraźnie i dobrą pamięć do detali. Bez planu też wychodzą fajne rzeczy. :) dobry plan ma znaczenia jak robisz coś skomplikowanego lub chcesz coś idealnie odwzorować. A tak jest więcej radości z procesu twórczego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DeWeiss- jak byś zobaczył jak ja potrafię rysować (szkicować) to zmienił byś zdanie dzieci z podstawówki robią to lepiej ;) dlatego wszystko idzie z głowy.

Wkrótce coś więcej dorzucę troszkę wolno idzie ale mam w domu 2 miesięczną "terrorystkę" która absorbuje 90% wolnego czasu ;) więc mam czas na rysowanie miedzy pracą a dzieckiem ;)

 

70273394.jpg

 

29819698.jpg

Edytowane przez oley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwnikiem TurboSmootha, użyj MS. Jeśli chcesz to na przykład potem animować to powiedzmy w tym wypadku pół biedy bo nie będzie elementów giętkich, to nie ma tragedii. Ale jeśli dysponujesz przeciętnym sprzętem to nie potrzebnie go męczysz tak gęstą siatką ;p, a antenka ma z głowy wyrastać, czy może jednak powinna być bardziej odcięta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatka jest straszna, probowalbys jednak docelowy ksztalt zrobic recznie (troche gesciej i przykladowo jesli oczy maja byc okragle to zrob kanciate kola ale jednak kola a nie kwadraty)

 

smoku132 a w czym TS jest gorszy od MS? Jak juz to TS jest mniej zasobozerny. Oba modyfiatkory dziala w ten sam sposob tylko TS dodatkowo ma creasy, cage'a i inne takie gdzie mozemy manipulowac zsubdivowana siatka. Jednak kazdy dobry grafik zrobi tak ze jego "low poly model" po zageszczeniu bedzie mial taki ksztal jaki zaplanowal (jak bedzie chcial ostry kant to da w odpowiednim miejscu pare edgy itp.)

Edytowane przez Temporal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz żeby Turbo smooth wyświetlał wszystkie poly, wystarczy zaznaczyć opcję "isoline display" i jest tak samo przejrzyście jak po MS. Co do robota to wygląda dobrze, ale musisz trochę nad siatką popracować. Lepiej jakby otwory tworzyło 8 wierzchołków a nie tak jak teraz 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DeWeiss- jak byś zobaczył jak ja potrafię rysować (szkicować) to zmienił byś zdanie dzieci z podstawówki robią to lepiej ;) dlatego wszystko idzie z głowy.

 

ja też mistrzem ołówka nie jestem ale jednak takie bazgroły pomagają. kurcze storyboardy czy wczesne koncepty robi się nawet na czyjejś białej wizytówce czy na serwetce :) szkicuj, potem modeluj. pogubisz się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DeWeiss dobrze mówi. Ja też mistrzem ołówka nie jestem ale jakbym miał swojego robota modelować zupełnie bez konceptów to bym się pochlastał. Ja na przykład jak jadę autobusem czy robię coś mało zajmującego to sobie wyobrażałem jakiś element w głowie, jego kilka wersji i potem szybko szkicuję żeby mi nie to nie umknęło. Staram się mieć zawsze przy sobie szkicownik (zakupiony za 3,50 więc żaden majątek) i ołówek chociaż możesz sobie bazgrać na byle czym i byle czym. Tutaj masz próbkę tych chaotycznych kresek które prosto z mojej głowy wypływały, później je dopracowywałem do postaci z grubsza takiej w jakiej chciałbym to wymodelować. http://imgur.com/2CkZi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koovert- dzięki za pokazanie swoich gryzmołków teraz wiem, że nie tylko ja tak rysuje ;)

A tak prawdę mówiąc coś zacząłem szkicować i myślę, że coś z tego robota wyjdzie ;) na razie na chwile odkładam projekt na półkę (max 3 tygodnie) Niestety siła wyższa itp, itd. ale nie zrażajcie się bo robot będzie skończony dzięki waszym sugestią.

 

Co do spraw technicznych to wszystkie otwory przerobiłem tak jak sugerowaliście (8boków a nie 4) co do wygładzania utnę dyskusję i powiem, że nie używam TS tylko MS z iteracją 2-3 a, że siatka wyszła tka gęsta to urok Vraya podczas renderu bo w rzutach to już wygląda inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko render więcej już chyba nie będę dłubał. Zakładam, że model jest skończony teraz jakieś materiały zacznę robić i zobaczymy jak to wyjdzie.

 

69976171.jpg

 

86046283.jpg

 

troszkę nogę źle wygiąłem ;) ale pozę to jeszcze wymyślę później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie usiadłem do dłubania tekstur i teraz się zamieszałem bo jak zrobię:

poly-> unwrap UVW -> MS to mi się tekstura rozwala

a robienie

poly -> MS -> unwrap UVW

to siatka w edicie to koszmar. Więc jak to zrobić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc zaczynamy pisanki ;) na razie tylko głowa ale nad resztą właśnie siedzę. Troszkę mi długo zeszło ale kombinowałem z materiałami. Ciągle mi coś nie pasowało aż w końcu wyszło tak jak planowałem mam nadzieję, że i wam się spodoba.

62623853.jpg

 

 

 

77588734.jpg

 

 

No i tu lekko pobrudzony nie wiem czy zostawić go w takiej formie czy uwalić bardziej ;) jeszcze się zobaczy jak poskładam całość.

 

95090837.jpg

 

 

 

No i zastanawiam się nad sceną może macie jakieś pomysły jak nic nie wymyślę zostanie studio chyba, że coś zaproponujecie ciekawego i dam rade to wyrzeźbić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten robocik wygląda na złego. Możesz mu zmajstrować scenkę z przestraszonym właścicielem, który go wyzyskiwał latami jako pomoc domową a teraz nadszedł czas buntu.Coś w tym klimacie, bo wg mnie wygląda na takiego mściwego:) A i oczy wyszły bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności