Skocz do zawartości

Jaką kartę graficzną do PhysX


wesol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zastanawiam się nad zmianą swojego Radka HD4890 1024mb, na nvidie.

Powodem jest jak w temacie, physx.

Jako że w nie mam pojęcia o tej technologii, proszę o jakieś wskazówki :)

Jaka kartę wybrać, na co zwracać uwagę? Cena? Myślę ze w granicach rozsądku 500-600zl. Nie gram, tylko do grafiki.

 

Karty będę używał w maxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

ApaczoS:

nie warto inwestować ? 500zł za tą wydajność to dobra kwota. ja bym nie dał 800zł za kartę kilka % lepsza (ogólnie) bo w konkretnych przypadkach bywa róznie a akurat w maxie to czy ona ma 1gb czy 768 i czy 256bit / 192 i czy pare ROP'ow wiecej/mniej, różnicy nie robi, w grach dużej roznicy tez nie ma.

 

wesol: Nie wiem jak to się ima do PhysX w 3dsie ale ludzie czesto maja jakiegos Radeona hd 4xx/5xx i taniego geforca pokroju gts 240 do obliczen fizyki w grach . Wiec nie sadze zeby była jakas wieksza roznica w wydajnosci bo PhysX i okrojony do obliczen na cpu radzi sobie nieźle a nawet starsze gpu maja wystarczajaca moc obliczeniową do jego akceleracji.

Edytowane przez NV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ApaczoS:

nie warto inwestować ? 500zł za tą wydajność to dobra kwota. ja bym nie dał 800zł za kartę kilka % lepsza (ogólnie) bo w konkretnych przypadkach bywa róznie a akurat w maxie to czy ona ma 1gb czy 768 i czy 256bit / 192 i czy pare ROP'ow wiecej/mniej, różnicy nie robi, w grach dużej roznicy tez nie ma.

Ja bym dał i dam bo nie używam tylko maxa.

 

wesol: Nie wiem jak to się ima do PhysX w 3dsie ale ludzie czesto maja jakiegos Radeona hd 4xx/5xx i taniego geforca pokroju gts 240 do obliczen fizyki w grach . Wiec nie sadze zeby była jakas wieksza roznica w wydajnosci bo PhysX i okrojony do obliczen na cpu radzi sobie nieźle a nawet starsze gpu maja wystarczajaca moc obliczeniową do jego akceleracji.

Wydajność jest większa, chociażby w RayFire.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli różnica miedzy 1gb a 768mb w RayFire jest zauważalna?

 

Odniosłem się do wypowiedzi kolegi powyżej odnośnie starszych GPU, stąd cytat:)

 

Co do różnicy tych dwóch 460-tek pod Physx to nie wiem, jak będę miał okazję przetestować je w maxie stricte w tym zakresie lub znajdę taki test, napewno się podzielę spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności