Skocz do zawartości

Samochód 88-95:Mitsubishi 3000 GT `91


Smoku

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 232
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wiem dokładnie który podzespół komputera wysila się najbardziej podczas wypasionej w polygony sceny ale wydaje mi się że każdy po trochu , w każdym razie na szczęście składałem ten komputer pod 3d, choć 3 lata temu prawie,to jeszcze daje radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grafice najważniejsze są procesor i ram. Procek jest do renderów a ram do trzymania scen. Im go więcej tym cięższe mogą być :) Ja jadę na PII 955 i 4gb.

Problem w tym, że ramu mało. 2GB na dzisiejsze boje to w zasadzie śmiech na sali...

Zaczynałem od 512 ;)

 

Kartę mam ATI5770 ale 250 z N'vidi by spokojnie dała radę. Ponieważ vievport nie jest zoptymalizowany.

PS: ale zaspamowaliśmy Ci wątek! :/

vr sry4off :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to masz straszną dysproporcję, między ramem a prockiem. :P ja intela Q6600 4x2,6 i kminię nad podkręceniem go ale na razie nie mam odpowiedniego chłodzenia. Sam sobie zaspamowałem watek :D choć nie uważam tego za spam, bo nie gadamy tu o sposobach upieczenia ciasta żeby nie wyszedł zakalec, lecz o tematach związanych grafiką :) bo jakośc sprzętu jest nieodłącznym elementem komfortowej pracy ze skomplikowanymi scenkami :) Pozdrawiam wszystkich, już niebawem większy Up będzie .

EDIT:

Ps Jedidan12 mój pierwszy komputer miał intela pentium x486 z 25 MHz, tym samym któy sterował którymś tam lotem księżyc :P i raptem 8 Mb ramu, a karta nawet nie obsługiwała efektów 3d :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps Jedidan12 mój pierwszy komputer miał intela pentium x486 z 25 MHz, tym samym któy sterował którymś tam lotem księżyc :P i raptem 8 Mb ramu, a karta nawet nie obsługiwała efektów 3d :P

A programowałeś kiedyś na Atari 800XL? Ja tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę więcej rzeczy dorobiłem, ale każda jest zaczęta i nie skończona więc drobny wrzucik :

Pogmerałem przy wnęce i mi się nie podoba, więc zrobię inaczej :) po za tym za mocno odchodzi od wzoru:

wneka.jpg

 

Nadgryzłem reflektor:

refl.png

 

Nadgryzłem bagażnik:

 

bagaw.png

 

No i przemogłem się i spróbowałem renderu i uważam, że wyszedł błe :P Co zrobić by nie było szumu i przejaskrawionych kolorów, w jakich ustawieniach gmerać ?

 

91415694.png

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooooo smoku wszedłeś w niezły detal :) Bardzo fajnie, że tyle duperelków się pojawiło :D Ale chciałem coś skrytykować - w ramach mobilizacji ;) Otóż rendery jak już sam zauważyłeś mają poważne braki.

Wiadomo, że na tym etapie to nie będzie miało znaczenia i materiały się poprawi, ale sugeruję jeszcze coś innego. Popatrz na całą "posturę" tego Mitsu. Wygląda conajmniej dziwnie. Na mój gust jest parę rzeczy do zrobienia. A więc drogi mechaniku - francuza w dłoń i auto na podnośnik w celach tuningowych!:

- ustaw negatyw na koła (z tyłu mniejszy, z przodu większy) ale bez przesady. Dosłownie kilka stopni na minus na tyle i podwojona wartość tego ustawienia na przód.

Jeśli nie wiesz co to jest negatyw to już Ci wyjaśnię: to pochylenie piasty względem podłoża w celu uzyskania konkretnych właściwości jezdnych. Może być dodatni lub ujemny. Tutaj ujemny: >>>KLIK>>KLIK

 

- kolejna sprawa to offset felgi (parametr ET) który określa położenie felgi w nadkolu. Powinieneś ją troszkę wysunąć z tyłu, tak, żeby dopasować rant obręczy do krawędzi nadkola.

 

- obniż zawiechę :) Niech zmieści się tam palec a nie cała pięść czy głowa :D

 

Byłbym zapomniał: do prezentacji skręcaj koła. Nie zawsze to jest wymagane, ale podkreśla prezencję samochodu.

Edytowane przez Podstavsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstavsky wow, od Ciebie zawsze dużo cennych rad, koła w tym renderze nie miały znaczenia, chciałem po prostu spróbować renderu :) ale wszystkie te informacje bardzo się przydadzą do następnego renderu. Przede wszystkim te koła są za małe :P Nie jestem pewien tylko czy dobrze Cię zrozumiałem ale chodzi o to by góra kół wchodziła bardziej do środka niż dół , z naciskiem na tylne bardziej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałeś dobrze i powiem więcej: przez ten obrazek z Silvią S15 chyba bardziej się zorientowałeś niż przez moje gadanie, bo za szybko pisząc strzeliłem gafę i wyszło, że na przód powinien iść większy, ujemny negatyw niż na tył :D Jasnym jest, że zależy to też od samochodu i jego balansu.

Optycznie tak na pewno jest, że przy skręconych kołach obserwując stronę, w której koło wchodzi w nadkole: KLIK negatyw wydaje się większy na przodzie, ale to przez kompensację wynikającą z konstrukcji całej kolumny zawieszenia.

 

Dobra. Dosyć tej gadaniny, bo jak zacznę pisać, to końca nie będzie, ale mam nadzieję, że rozumiesz przesłanie. Chciałem tylko, żebyś zastanowił się nad wyżej wspomnianymi kwestiami :)

 

Czy koła są za małe? Możliwe! Chociaż wstrzymałbym się z ich skalowaniem a spróbował wykonać to co wylistowałem. Bankowo zobaczysz różnicę, bo sam renderując pierwszy widok mojego E31 zacząłem poprawiać w kołach nie to co potrzeba a okazało się, że obniżenie budy i offset + negatyw w zupełności wystarczają i baaaardzo mocno podkreślają charakter samochodu :)

 

Zresztą popatrz nawet na to:

http://thingswholesale.com/images/golfmk1.jpg

http://farm1.static.flickr.com/143/391868679_3b2142566a_o.jpg

Widać różnicę, czyż nie? :) Mniemam też, że w tym pierwszym kółka są 14" a w tym drugim tylko 13".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo Szanowny Panie - progress znakomity :) Ten filtr stożkowy jest źle umiejscowiony. Powinien być gdzieś z przodu w komorze silnika (po to stosuje się je w tym miejscu, żeby powietrze docierające do komór silnika było bardziej gęste -> im zimniejsze powietrze tym gęstość większa i natępnie mieszanka bogatsza). Rozszerzenie winno znajdować się wraz ze zmierzaniem ku tylniej części komory (jeśli umieszczony wzdłużnie) lub bliżej środka (jeśli umieszczony poprzecznie): http://www.invoauto.co.uk/images/Products/Induction%20Kit/r33-car-lrg.jpg

Filozofii tu dużej nie ma, bo do rury dolotowej nie podpina się zwężenia (tak jak u Ciebie miałoby to miejsce) tylko rozszerzenie tego stożka :)

 

Dalej. Rura idąca od sprężarki nie skręca do niej jak widzę, tylko gdzieś za blokiem silnika się chowa. smoku przeanalizuj sobie chłodzenie powietrza doładowanego i Twoje wątpliwości będą rozwiane :) Nigdy nie jest za późno na naukę, także nie masz co się przejmować, że nie znasz tego czy tego!

kit-with-intercooler-front.jpg

Na ten stożek na wlocie zimnego powietrza turbo nie patrz narazie. Załóż, że powietrze do turbo dopływa bez ograniczeń. Jeśli masz jakieś pytania - chętnie pomogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgłaszam sprzeciw. miała być tylko buda (czyli exterior) + wnętrze. silnik nie jest wnętrzem, chyba że ktoś robi ferrari z przeszkloną klapą. moim zdaniem w finiszu gdy bedzie ankieta powinny byc tylko pokazane tylko te 2 rzeczy, a render z silnikem ewentualnie w swoim portfolio czy gdzie indziej. bo w takim razie ktoś kto nie ma nic innego do roboty zacznie modelować całą mechanikę pojazdu i wykosi wszystkich innych którzy zrobili równie dobre modele tylko wnętrza i karoserii:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstavsky Będę korzystał z Twoich rad na bieżąco :) bo mam sporo zdjęć silnika, ale jak chcę obejrzeć go powiedzmy z drugiej strony to mam zdjęcie już trochę innej wersji i wychodzi taki misz masz lekko :) Stachu Ja rozumiem interior jako wszystko co jest po za karoserią czyli również silnik, podwozie i całą mechanikę generalnie. Jeżeli to będzie faktycznie wbrew regulaminowi to pokaże tylko wersję bez silnika itd. ale robię to bo raz sprawia mi frajdę, dwa uczę się ( jak mówi podstavsky nigdy nie jest za późno) działania samochodu, trzy planuje sobie zrobić scenkę w warsztacie więc

uznałem elementy mechaniczne za niezbędne. No a tak po za tym skoro włożę w to dużo pracy to czemu dzięki temu moja praca nie może być lepiej oceniona? Przecież większy wkład to nic nielegalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no nie mam nic do modelu bo jest fajnie, ale teraz jak robisz silnik to niewyrównane szanse są. :/ weź się może za wnętrze (czyt fotele deska rozdzielcza, kierownica itd):P a detal w regulaminie to chyba wlasnie odnosił się do rzeczy typu jakieś napisy, przyciski antenki, tak jak brazniew ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sajrus mów do mnie jeszcze :) nie mam bladego pojęcia jak to powinno być skonstruowane bo nie znam się mówiłem na samochodach, więc proszę o wyrażanie się bardziej łopatologiczne bo intercooler mówi mi mniej więcej tyle co wypisana przez lekarza recepta:P. mkeruj już myślałem że schowałeś się pod moim łóżkiem:P

No to wstęp do interiora, ta łatwiejsza część:

interiorl.png

interior2.png

tego nie uważam jeszcze za skończone

interior3.png

interior4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sibu byłbym bardzo wdzięczny, najlepiej jakiś opisik na przykładzie jednego z moich głównych wzorców w sensie plus jakiś opis co do czego jest żeby nie robić gafy więcej :)

33556660021large.jpg

 

Wiem że to mocno wygląda inaczej niż to co zrobiłem, ale jak mówiłem brak mi ujęć jednego silnika ze wszystkich potrzebnych stron, dlatego odbiega od oryginału :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie wrzucałem, trochę mi się szczerze mówiąc nie chciało robić tego mitsubishi :P

W między czasie zająłem się paroma innymi pierdołami. Ale, że czasu zostało już mniej niż więcej, postanowiłem pchnąć dalej do przodu trochę interior.

Taki całościowy pogląd:

80558239.png

osłonki przeciw słoneczne, które pewnie mają swoją nazwę ale jej nie znam :

68456198.png

Obudowa jest nie dokończona to też nie wygładzona:

46001313.png

Deska rozdzielcza:

deska0.png

I duperelki (obudowe radia skopałem i zrobię jeszcze raz bo raczej ciężko to poprawić będzie):

94032305.png

18227356.png

66611324.png.

A skoro tu piszę już to może mi ktoś powie co się stało z niektórymi wątkami z bitwy, czemu poznikały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bbandi, Xiz0r, nie wpadłem na to :) dzięki. Stachu wsadziłem bipa odpowiadającemu wymiarom auta i miejsca na nogi jest wystarczająco, co nie zmienia faktu że jest to na razie w tamtym miejscu tylko zwykły plane. Jeszcze go wezmę w obroty.

bippi.png

 

Dzięki za odzew. Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, to czekam na trójwymiarowe drobinki kurzu :D

respekt za wytrwałość. chyba moj model juz jest w tyle jesli chodzi o szczegóły :)

ale najwazniejsze co ci się chwali to gigantyczny postęp. przy pierwszych screenach spodziewalem sie ze bedzie jakis kolejny bylejaki modelik, a tu juz kolega zaczyna doganiac wymiataczy. Berger, pobódka, konkurencja nie śpi :D

haha chyba tez dorobie tą stacyjkę w F355 zeby nie było :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachu Dziękuję, gdyby nie wszyscy którzy pisali na początku pewnie bym zrobił byle jaki model. :) Jedidan12 i co ;> ?

 

Reflektory:

niestety w tym miejscu dalej będę chyba improwizował bo przekopałem pół internetu i nie znalazłem dobrych zdjęć tego miejsca.

reflektory.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności