Skocz do zawartości

Edukacyjna wersja maxa?


Dibo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest jakas darmowa (nie trialowa) wersja maxa? Taka do edukacji lub pisania tutoriali. Inni producenci wypuszczają takie z ograniczeniami zapisu, rozdzielczosci, znakami wodnymi itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak sie przysłuchuje i prosiłbym o trochę bliższe info dla laika... (jestem ko9mpletnie zielony nigdy się nei bawiłem 3d):

 

Czy jest to dobry program dla początkujących?

 

Poc o został stworzony?

 

czy można się w nim czegoś nauczyć w miarę ciekawego?

 

czy mozecie przetłumaczyć na mugolski te wszystkie funkcje?

tzn czego nie da się robić - tak łopatologicznie prosze.

 

skoro nie można zapisywać do .max a to w czym zachowywać nie skończoną pracę i czym to renderować?

 

zależy mi na tym bo chce naprawdę zacząć tworzyć, ale nie che znowu aż tak bardzo pirata mieć.

 

a tak w ogóle to czy wy wszyscy tutaj macie orginały? :) 3500 $ ??

 

 

mozna gdzies kupić starsze wersje 3dstudio max\'a?

 

z góry dzieki za tłumaczenie.

 

ps... też mi żal, ze nie ma włąśnie jakiejś takiej troche pełniejszej wersji dla edukacji i non-commercial użycia.... :(:(:(:(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to dobry program dla początkujących?

 

- jeżeli interesuje Ciebie 3Ds, to w GMAX\'ie możesz się go nauczyć, interface jest dokładnie ten sam, jedynie jak już wspomniałem pociachany z narzędzi. Jeśli jeszcze z niczym nie startowałeś, ściągnij GMAX\'a, Maya PLE itp i potestuj, co Ci przypadnie do gustu, masz aktualnie ten komfort obiektywności, którego wielu by Ci pozazdrościło ;)

 

Poc o został stworzony?

 

- jeśli dobrze pamniętam to, co kiedyś czytałem - głównie z myślą o grach. są nawet jakieś pakiety dodatków pozwalające eksportować dla konkretnych gier.

 

czy można się w nim czegoś nauczyć w miarę ciekawego?

 

- podstaw interface\'u, modelowania, teksturowania i oświetlenia nieco mniej, na pewno nie renderingu

 

czy mozecie przetłumaczyć na mugolski te wszystkie funkcje?

tzn czego nie da się robić - tak łopatologicznie prosze.

 

- to raczej chyba mija się z celem z takich samych powodów jak np spolszczenie max\'a :) (była taka dyskusja) po prostu jesli nie znasz danej opcji, trudno wyjasnic \"po ludzku\" do czego jest, jeśli je poznasz - nazwa Ci wystarczy

 

skoro nie można zapisywać do .max a to w czym zachowywać nie skończoną pracę i czym to renderować?

 

- zachowanie nie stanowi problemu - ma własny format... plików, co do renderowania - w GMAX\'ie sie nie da, gdzies kiedys czytalem teorie o probach zainstalowania zewnetrznego rendera, ale byly one w formie pytania a nie stwierdzenia (sam nie experymentowalem), natomiast znajac maxscript, da sie exportować siatkę do max\'a choc cudowania z tym jest

 

tyle mogłem pomóc, jak piszę bzdury ;) korygować mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał Alex_DeLarge

ps... też mi żal, ze nie ma włąśnie jakiejś takiej troche pełniejszej wersji dla edukacji i non-commercial użycia.... :(:(:(:(:(:(

 

Są.. np. Maya PLE (Personal Learning Edition), czy też XSI Softimage PLE, mają niewielkie ograniczenmia w postaci znaków wodnych i ograniczoną rozdzielczość... i parę inych pomniejszych. Ale do nauki w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, dziekuję, za podpowiedzi z Mayą PLE - zainstalowałem sobie to i jestem trochę zdegustowany efektami, tzn tym renderingiem. Bo dla mnie zabwawą samą w sobie nie jest bawienie się programem jak tworzenie! Zainteresowałem się programem Wings 3d... dosyć ubogi, ale podobno w modelingu czy czymś takim jest dobry i nie ma dobrego renderera.... ale dosyć moim zdaniem prosta obsługa jest, chociaż nie wiem, nie znam sie. czy warto sie go uczyc? czy przyda mi się jakies doświadczenie z powiedzmy tym programem w mojej dopiero-co zaczynającej sie podróży w głąb świata 3d? JaKe inne programy freeware (bo stwierdziłem, ze nie chce być piratem) są lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex_DeLarge: Wings jest uwazany chyba za najlepszy darmowy program do modelowania w poly i jest naprawde w tym calkiem niezly. Widzialem kilka naprawde swietnych rzeczy w nim zrobionych. Wydaje mi sie, ze oplaca sie go uczyc, po 1 jest to dobry program, poza tym narzedzia do polymodelingu sa podobne w roznych programach i latwo bedzie Ci przeskoczyc do innego programu jak bedziesz dobrze modelowal w Wings.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, naprawdę mi pomagacie. Ściągnęłem sobie tę 30-dniową wersję 3ds max... na razie zrobiłem tę fajkę z tutoriala na max3d.pl i widelec :):):) aktualnie czytam http://www.studianet.pl/3dmax/ - bardzo ciekawe i pouczające. Mam pytanko... czy po tych 30 (już 28! :( ) dniach da się to jeszcze raz zainstalować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie tylko musisz pogrzebac w rejestrze.

 

jesli nie chcesz byc piratem to mozesz pobawic sie jeszcze z blenderem.

 

jak chcesz cos z gornej polki to jakis czas temu byla pelna wersja cinemy 4d v6 w \'computer arts\' (bodajze jakos z lata zeszlego roku)

 

jest tez edukacyjna wersja xsi i houdini\'ego.

 

cos kiedys slyszalem, ze newtek udostepnil jakas starsza wersje lightwave\'a za darmo. ale nie wiem czy to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc, to trochę się zmartwiłem, trochę ucieszyłem... bo szkoda, ze będzie trzeba robić formatkę, ale i tak ją zamierzam zrobić po wakacjach... to nie tak długo :) ale, żeby tak robić ją potem co miesiąc... hmm... ciężko będzie... :) Tak a propos to gdzie można kupić w polsce oryginalną wersję (np. edukacyjną) maxa? czy jeśli się ma edukacyjną to można brać udział w konkursach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności