Skocz do zawartości

Łączenie/Grupowanie/Scalenie?


Coody

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam następujący problem. Próbuję w jakiś sposób połączyć zależnościami kilka obiektów. Problem mam taki że nie za bardzo wiem jak to zrobić.

Chodzi mi konkretnie o takie coś, że jak połącze te obiekty, to w przypadku jak podniosę wyżej jeden z nich to wszystkie automatycznie się podniosą za nim. To samo się tyczy skalowania.

Próby:

Dodawanie do grupy - nie działa w ten sposób że po uniesieniu obiektu reszta idzie za nim.

Parent - tak, coś takiego ale to nie wiem czemu działa tylko na jeden obiekt, a nie na wszystkie zaznaczone.

 

Posiadacie jakieś pomysły?

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witam.

O ile dobrze rozumiem problem to rozwiązanie jest takie. Masz kilka dowolnych obiektów. Musisz stworzyć więź Make Parent (Ctrl+P), przy czym zaznaczając interesujące Cię obiekty, jako ostatni zaznacz rodzica. Potem Ctrl+P, kliknij Make Parent i gotowe. Skalowanie i przemieszczanie rodzica powoduje to samo z "dziećmi", ale dzieci skalujesz i przesuwasz już osobno. Mam nadzieję, że pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamst, z pytania Coodego wygląda, że sprawdził już, jak działa "powiązanie rodzicielskie":

Parent - tak, coś takiego ale to nie wiem czemu działa tylko na jeden obiekt, a nie na wszystkie zaznaczone.

 

Wyraźnie chodzi mu o to, by podnieść cały zespół "łapiąc" za dowolny jego składnik. Sugestia Creatora wydaje mi się tu najlepsza (zastosować ograniczenia Child Of). Z drugiej strony nigdy jakoś w praktyce modelowania nie wymyśliłem sobie takiej zagrychy, że sam nie wiedziałem, który obiekt będzie poruszony. Zawsze to ja decydowałem o tym, w związku z czym mogłem dostosować do tej wiedzy normalne relacje Parent, aby zawsze poruszyć "rodzica", a wraz z nim całe jego "potomstwo". Coody, może pomyśl w tym kierunku? To na pewno uprości Twoją pracę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności