Jump to content

[max 2010] Głowa co osobno co razem?


yasamaru

Recommended Posts

Witam mam takie pytanie bo wlasnie cwicze sobie modelowanie postaci w maxie 2010 ale po raz pierwszy chce wykorzystac postac do animacji. i tu wlasnie moj problem bo nie wiem czy modeluje sie wszystko razem czy ktores czesci np. zęby,jezyk itp. maja byc wymodelowane jako jeden obiekt czy kazdy osobno?

 

do riggu chce uzuc morphera

Link to comment
Share on other sites

Generalnie w calosci powinny byc rzeczy, ktore sa ciagla, miekka, "plynna" forma, czyli np. nie robisz osobno uszu, albo nosa;) Ale polaczenia zebow, czy jezyka nie widac, wiec spokojnie mozesz zrobic to na osobnym modelu.

 

JAk chcesz animowac twarz, to pewnie glowa powinna byc odcieta od reszty modelu. Najlepiej w miejscu, gdzie styka sie z ubraniem na przyklad, albo jakiegos naszyjnika, itp.

Link to comment
Share on other sites

I jak do rigu chcesz użyć morphera to zapoznaj się trochę mocniej z tematem animacji bo nie wiesz co do czego służy niestety a z całą pewnością morpher nie służy do rigu, może być ewentualnie jego elementem w niektórych przypadkach.

 

Poznaj pojęcia:

-bones

-rigging, rig

-skinning i na czym polega wagowanie vertexów (vertex weights)

-FK i IK (forward oraz inverse kinematic)

-w końcu morpher lub morphing (modyfikacja mesha za pomocą blendingu jednej wcześniej przygotowaj wersji siatki w drugą, opiera się na różnych pozycjach vertexów w siatce)

 

powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy