Skocz do zawartości

dziewcze z zapałkami


goomisia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Taka sobie juz ze dwumiesieczna pracka - poczatkowo chcialam z nia startowac w bitwie 2d, ale jakos sie nie odwazylam... Potraktowalam to jako cwiczenie \'warsztatu\', jakoze jest to bodajze moj trzeci dp w zyciu. Wiem, ze kompozycyjnie lezy. Mimo to pokazuje tutaj, bo troche pracy w to wlozylam i szkoda byloby zeby sie zakurzylo :)

 

dziewczezzapalkami.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nom całkiem ladne, ale:

1. Nos, oczy i usta są za duże w stosunku do wielkości głowy

2. Wiem, ze chcialaś zobić ciemną, i smutną scenę, ale tochę przesadziłaś z tą ciemnością...

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijajać za duży nosek i usta, to ma sie wrażenie że ta ręka nie należy do niej i ogień od zapałki można chyba lepiej zrobić. Oczka są cudowne, fajna buźka, sweter, klimat pracy i ten kundel w rogu, całe tło jest po propostu super. Tyle ode mnie. Działaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reka jeszcze ujdzie ;)

przedewszystkim popraw ten nochal i usta na bardziej subtelne no i galki oczne opusc troche nizej zeby patrzyla na zapalke a nie gdzies nad nia...i oczeta jak dla mnie, malo maja z golebich dziewczecych oczek...w skrocie sa zbyt wylupiaste ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Was bardzo, ale do twarzy to mi sie nie czepiajcie - to jest jakby nie bylo moja postac, taka ja stworzylam i taka zostanie. To tak jakbym Ci little powiedziala zebys poszedl sobie do chirurga bo jak dla mnie masz zbyt duze uszy, kanciasta twarz i za wysokie czolo. O gustach sie nie dyskutuje. To nie miala byc Marylin Monroe i nie musi byc piekna. Wiecej uwag o urodzie nie przyjmuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goomisia > jak nie potrafisz malowac twarzy, to sie nie dziw, że sie czepiają... poza tym chill out, oni chyba starają się pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym tu raczej stanal po stronie goomisi, fire girl wcale nie musi miec malego noska i golebich oczek, a reszta ew dysproporcji sklada sie na przemyslana stylizacje. Jesli juz to bym sie czepial wykonania wlosow, w odroznieniu od twarzy sa nijakie.

 

Reka wyglada na obca bo jest chyba za mocno skrecona. Ja mam spore problemy z takim ukladem dloni. Nadgarstek powinien byc bardziej skrecony do dziewczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech leander ty to wiesz jak tu kobiete zbalamucic....;)

co do ciebie goomisia to sa pewne granice w ktorych musisz (nic nie musisz he,he) sie trzymac...cos takiego jak proporcje istnieja a ty kilka poprzeczek juz strocilas...a skoro chcesz zebym sie czepial do tego a do tego nie, to traci bezsensem(jak dla mnie oczywiscie)umiesc prace w finiszach i bedzie bez korekt...jak nie to sie jeszcze poodzywam ;P

pozdrawiam i nienabijaj mnie jeszcze na pal hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goomisia - little-ninja ma rację proporcji nie da się aż tak bardzo naciągnąć. w ręce też trochę palec wskazujący jest za cienki w stosunku do kciuka, do tego dochodzi jeszcze zła perspektywa w 2 planie. Na pocieszenie powiem, że udało ci się chwycić klimat - a to nie jest łatwe. Gdybyś poprawiła te rzeczy praca była by na prawdę niezła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie zapewne domyslacie nie bede tego juz poprawiac bo pracka ma ponad miesiac i nie chce mi sie do niej wracac...

little... proporcje to istnieja, ale w rzeczywistym swiecie. To jest postac bajkowa, a w bajkach wszystkie chwyty dozwolone. Idz sobie do sklepu z ksiazkami i poogladaj ilustracje do bajek. Na prawde nie ma sensu teraz dywagowac czy ma miec mniejszy nos czy nie... Ma taki i z takim zostanie. Poza tym przeciez nie pisalam ze to jakis wip czy co. Wiem, ze kompozycja jest cienka, teraz bym to inaczej zrobila, ale juz nie zrobie. Tlo to w ogole tak wrzucilam byle jakie zeby tylko cos bylo, glownie skupilam sie na postaci dziewczecia...

Mimo wszystko dzieki za komentarze, moze je wezme pod uwage w przyszlosci, o ile jeszcze kiedykolwiek cos sprobuje narysowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj goomisia.Odnośnie rysowania to myślę że \"kiedykolwiek\" szybko nastąpi a odnośnie komentarzy :\"może je wezmę pod uwagę\"to zerknij na bitwę2d i na niektóre prace ile mogłyby zyskać gdyby ich autorzy wzieliby niektóre komenty pod uwagę.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuje ze dalej mnie nie rozumiesz, albo nie chcesz...ale ninja jest niezmordowany ;P

Proporcje kotku istnieja i tutaj i tam tylko rzadza sie swoimi prawami i tutaj i tam ...zostawiamy proporcje real i zabieramy sie za indywidualizm, ktorym tak bardzo sie bronisz...jak slusznie zauwazylas dla kazdego postrzeganie otoczenia to rzecz dosc indywidualna i swietnie, przez to sztuka przynajmniej od XX wieku nabrala rozmachu i temperamentu...tylko teraz nasuwa sie pytanie czy ta twoja praca byla robiona jako indywidualn czy nie? Bo po postach wydaje mi sie ze nie, skoro zaczynasz sie zastanawiac sugestiami kolegow co z ta reka nie tak....w pracy inywidualnej jak sadze nic sie nie tlumaczy bo jest indywidualna z zalozenia...pytanie 2 jakie mi sie nasunelo to czy pokazujesz obrazek zeby ci ktos go ocenil czy zeby sie nim pochwalic bo to radzilbym zaznaczyc na wstepie...a skoro kilku ludzi nadmienilo problem z nosem to warto byloby chociazby przyjac do swiadomosci...

 

to jest pytanie retoryczne

pytanie 3 dla kogo sie robi ilustracje ? bo jesli dla siebie to wieszamy na scianie, jesli nie, to ja bym chcial zeby podobal sie ludziom, a skoro ma sie podobac ludziom to trzeba, jak mniemam(;), stworzyc do tego pretekst, albo kompletnie odmiennym stylem, ktory pomimo to bedzie zjadliwy a nawet bardzo(to jest ten powiedzmy indywidualizm), albo pojechac juz po przetartych szlakach ale na swoj sposob ktory wszystkich powali na nogi... to jest jak sadze zloty klucz do dobrej ilustracji.

co do twojej pracy to klimat jest trafiony i praca jaka jest kazdy widzi...a moje czepianie sie ma bardziej charakter do tego co powiedzialas i jakimi argumentami sie poslugujesz niz do samej pracy :P

a skoro wszyscy sie tu na forum uczymy to czemu sie nie bac wypowiadac(konstruktywnie ma sie rozumiec) i pomagac sobie na wzajem...teraz ja cie pomecze pozniej ty mnie chyba normalne(zreszta juz niedlugo zaczne wip\'a wiec sie wyzyjesz heh)

..............................................

geminus- ...staram sie...

...............................................

lekcje odrobilem ale po necie przejzalem rozne ilustracje i powiem ci szczerze ze kazda ma swoj styl ale nic nie skrzeczy ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności