Skocz do zawartości

Scena 3D [wystawa?]


opor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...to moj pierwszy posta na tym forum, zarazem moja pierwsza(zaraz po kulkach itp) jako taka praca (ofkoz moim zdaniem). Wiec lecimy...

 

Scena w zalozeniach ma przedstawiac cos w stylu takiej malej wystawy figurek. Narazie zrobilem tylko tyle...ale wciaz pracuje. Pojawia sie odpowiednie \"trzymadelka\" na figurki, mam zamiar poprawic oswietlenie (to moj glowny cel...swiatlo), na srodku postawic wieksza figure (wogole wiecej figorek)i pobawic sie glebia obrazu..choc sam nie wiem.

 

Mam jeszcze kilka pytan, za odpowiedzi bede wdzieczny.

 

1. jak waszym zdaniem zrobic...same trzymadelka czy dodac jeszcze szklane pojemniki (pseudo ochronne)?

2. jak poustawiac te swiatla (i czy zostawic takie jakie sa) zeby scena nie wygladala sterylnie..tzn zeby byla bardziej realna?

3.jak oteksturowac sufit,podloge i puleczki? Na puleczki myslalem o jakims plastyku albo cos w tym stylu...tylko nie wiem czy nie bedzie sie gryzlo z reszta.

4. no i w sumie..jak zapelnic scene nie przesadzajac.?

 

Pytania bardziej techniczne...ze tak powiem.

 

5. Czy da sie jakos renderowac tylko objekty+swiatla i cienie? bez tekstur itp..zeby tylko sprawdzac oswietlenie?

 

 

Teraz jeszcze troszke info i wyjasnien:

 

Dla jasnosci...nie ja modelowalem figurki, sa to skany 3D.

Tak jak wspominalem, to moja pierwsza praca ktora pokazuje, wiec czesc sceny pochodzi z tutoriali...tzn wszystko sam robilem, wzorujac sie na nich (np. efekty swiatla[iES])

Pozatym mam problemy z jasnoscia opbrazu...walcze na laptopie i nie zawsze umiem uchwycic odpowiednia jsnosc ...wiec gdyby obrazek byl za jasny to prosze o info.

 

3D studio 6+vray

Sony Vaio ,P4 2.6 ,512 ddr ,ati radeon mobility 128 mb.

 

Prosze o krytyke, sugestie...pomoc, za to wszystko bede wdzieczny...bo napewno mi sie przyda.

pozdrawiam

opor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jeślichodzi o pierwsze pytanie to ja osobiście zostawił by trzymadełka bo \"pojemniki chronne\" wyglądały by trochi dziwnie.

Jeśli chodzi o drógir pytanie to ja to tak widze:

Na poczatek to zmienił bym kształt lamp na suficie na takie fajne punktowe śwatełka, niewiem czy wiesz o co mi chodzi? może to tak wytumacze, to są takie małe okrągłe swatełka kciśnięte w sufit i tak fajnie rozpraszają śwatło w pomieszczeniu. Ale to tylko sugestia bo tak jak jest też nie jest źle :)

3 pytanie na tapete! a więc ja bym proponował jakiś marmurek najlepiej jaśniutki. no i przydało by się te pułki czymś przykleić do ściany, albo jakąs drobną podpurke i walnąć. co do sufitu to mnie zagiołeś bo niemam koncepci na teksturke a co do podłogi to bym nawet zostawił tyko może toche zcieśnił bym te płytki ale tylko troszeczke.

A jeśli chodzi o wypełnienie sceny to ja bym troche dodał jakiś elementów architektonicznych ale wiązało by się ze zmnianą tekstury, bo elementy sztukatorskie na ścianach i niepasowały z takim otaoczeniem, cza by było takie stiuki ozdobne wmontować ale jak byś takie oelemenciki walną to dzieś tak u gury zaraz pod sufitem to by fajowo wyglądało :)

 

A tera tak dla odmiany ja się spytam, skąt masz skaner 3D?? ja też tak chce!!

 

I czy to twoje figurki czy tylko skany??

 

To tyle pytań i czekam na odpowiedzi.

No i pozdrawiam i witam na pokładzie!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No...ciasnawo, fakt. Postanowilem troszke zmienic..mam nadzieje ze teraz wyglada lepiej...

 

Co do skanow..tez bym chcial skaner 3d...skany te znalazlem na sieci..jak tylko znajde to podam linka (4 modele chyba byly).

 

Narazie taka prowizorka i oswietlenia...

Czekam na jakies rady :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padaka troche ... strasznie jasno ..... zdecydowanie za jasno ... jakby takie ostro swiatlo padlo na te sciany ... to by cie oslepilo ... a caly pokoj bylby jasny jak cholera ...

 

a tu ... strasznie kontrastowa ta scenka ... dziwnie conajmniej to wyglada ...

 

eksperymentuj dalej ... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nalo doswiadczenia w oswietlaniu wnetrz ... ale ... wydaje mi sie ze jakbys zrobil jakies lampy na takich drazkach zeby swiatlo znalazlo sie przed popiersiami a nie za ... i w nich umiescil miekkie spoot loghty. w srodku sceny delikatne omni bez cieni i za oknem tez jakies w miare delikatne swiatlo to byloby znacznie lepiej.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... nadal slabo jesli chodzi o caloksztalt. Proponuje zobaczyc jaki jest uklad scian w takich pomieszczeniach wystawczych, cos skomplikowac, postawic kolumy, przy dolnej czesci scian lekkie wypustki, zlikwidowac te boxy na ktorych beda staly eksponaty i wymodelowac im speclanie do tego celu przeznaczone podesty i na koncu robic proby z GI. Tak wiec od ciebie zalezy czy to sie stanie normalnym wipem czy pozostanie w obecnej formie jakis testowych renderow GI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności