Skocz do zawartości

scena 3d :City d 310


Gość raminez

Rekomendowane odpowiedzi

Gość raminez

jak zrobic najlepiej snieg ..(mette)????...jak robic wichure...i co zmienic????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak na mój gust wszystko jedt za bardzo naćkane. Ten render jest nieczytelny. Rozmyj tło i skoncentruj prace na jakimś obiekcie. Ukierunkuj ją jakoś. Spraw by w helikopterkach śmigła się kręciły bo w miejscu stoją.

Praca wydaje się być pusta. Ale zamysł zajefaken. Będe bacznie śledził postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raminez

wiec tak bede sie koncetrowal na uchwyceniu jednego glownego elementu...dzieki..

ale to niejest latwe poniewaz scena jest naprawde duza i mam problemy z renderowaniem 9 godz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam podobnie jak darkelf nie ma na czym oczu zaczepic, skup kamere na tym co chcesz pokazac, czyli tak jak piszesz wyzej daj widok z gory (ale bez przesady :))

 

aha... dlaczego znowu zalozyles nowy watek, a temat pracy ciagle ten sam ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raminez

moze taki kolor sniegu ktory jest lepszy czy wogule jakis kolor jest doby ...czy cos zmenic...teraz skupie sie na tekstorach pojazdow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raminez

gorace niebo czerwone skod ty to wzioles ....a w zimie niewidzilaes kurde czerwonego nieba ...gdzie ty zyjesz ??? niebo gorace czerwone hahahah :) ale mi sie chumor poprawil ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raminez

a ksiezyc w zimie jest zielony a w lato jest czerwony ..a na wiosne jest jaki ?????a widzialoes kiedys miasto wiszace na balonach w zimie???hahahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raminez

wiec tak czy teraz jest chociaz troszke lepiej ???

w pozniejszym etapie tekstory ..lepsze swiatlo ...wiecej elementow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raminez

wiesz ile mi renderuje ta scene max ??? 8 godz.!!! niemoge tej scenie dodac nic lepszego ...moze pare elementow latajacych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raminez

wiesz ile mi renderuje ta scene max ??? 8 godz.!!! niemoge tej scenie dodac nic lepszego ...moze pare elementow latajacych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam miasto jeszcze w pierwszym WIPie i tam mi się podobało. Teraz próbujesz stworzyć scene.

 

Pierwsze rendery ewidentnie mi się nie podobały, nie wypowiadałam się bo myslałam, że poprawisz i dopiero wtedy coś napisze.

 

Ale ten śnieg nadal wygląda kiepsko.

Wierze jednak nadal, że pracka będzie godna długiego wpatrzania sie w nią. :-)

 

Ps: Poprzednie ciało niebieskie na niebie było lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raminez

z uzyciem ligth tryce....i naprawde ta scena ma mnustwo elementow jest tam ok 70 budynkow !!!...linek chakow mosto i td...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu uparles sie na takie proporcje, w galerii juz wszystko zostalo powiedziane w watku na temat tej pracy odnosnie plusow przedstawienia jej w formacie panoramicznym, tak wiec drugi raz nie ma sensu sie powtarzac.

 

Jesli chodzi o najnowszy render to nadal slabo, pierwsze co najbardziej razi to kolorystyka, zimna i ciepla ktora sie u cibie strasznie gryzie, pozatym planeta saturno podobna wogole tutaj nie pasuje.

 

O ile zarowno miasto jak i inne obiekty sa calkiem dobre, z tego co widzialem wczesniej, a do nowych elemetow sie wogole nie przykladasz, chodzi o modeling terenu, budowli oraz ich textury. Pozatym calosc pociagnieta jakimis dziwacznymi filtrami.

 

Ok tyle konstruktywnej krytyki z mojej strony. Tak wiec teraz po wytknieciu wszystkich baboli czas na to co moglo by poprawic prace. Na poczatek wypadalo by zlikwidowac textury i przystapic do skonczenia modelingu, bo idziesz w dobra strone. Tam gdzie sa gory na dole krawedzie sa zbyt ostre wypadalo by ujednolicic z podlozem, domyslam sie ze ta tafla to jakies zamarzniete jezioro lub cos w tym stylu, proponowalbym bym zrobic pekniecia loknij na googlu za fotami a antarktydy. Zdetaluj i poswiec troche czasu na te budowle w tle, tyle odnosnie modelingu.

 

Co do texturowania, to popracowac nad shaderem sniegu a w szczegolnosci nad tym ktory bedzie przypisany do zamarznietego jeziora, GI powinno zrobic swietny klimacik. Calos w odcieniach zimnych wstawic w miejsce planety malo widoczy moon, dac troche sniegu i obowiazkowo mgielke w dalszych obszarach. Mysle ze to tyle, taka jest jedna z drog dla tego co robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raminez

dzieki i to sie nazywa kompetetna odpowiedz...nara i do nastepnego renderu moze lepszego ...wies zwykozystuje w tle swoje fotografie ...i ..za bardzo niewiem czy otoczenie atmosferyczne poprawiac..????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tu widze - zdecydowanie najlepszym kadrem jest drugi od dolu - liczac od mojego postu wzwyz (scena 3d : city 310 f 223) czyli to co sie innym nie podoba:), oczywiscie jest troche ciasny, a pisalem juz o rozciagnieciu do panoramy i widze ze tak zrobiles tuz ponizej :) ech...

Ale i tak nie jest dobrze bo widze ze cala sytuacja z kompozycja staje sie coraz bardziej zagmatwana - pokazanie tych czterech kawalkow pizzy zawieszonych na 4 balonach spedza Ci sen z powiek! Zastanow sie co tak naprawde chcesz pokazac, czy warto bylo sie mordowac nad modelem, skoro jest on teraz gdzies dalego na drugim planie (patrzac na ostatni render), zobacz co jeszcze z tego wynika: po co ta planeta? zeby zapchac miejsce na ktore nie ma pomyslu? tymczasem pierwszy plan to samolot wypadajacy z kadru a za nim dlugo dlugo nic...

Po prostu jeden wielki balagan.

Wiec jeszcze raz apeluje: Zastanow sie co chcesz pokazac, a nie błądź po omacku pokazujac coraz bardziej panicznie nawalone renderki liczac na aprobate.

tyle ode mnie.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raminez

mysle ze ma teraz lepszy klimat ...mam zamiar poprawic snieg w dolnej parti moze hbedzie lepieji moze coios z tego bedzie???

pozdr

 

[Wyedytowany dnia 5-7-2004 > raminez]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raminez

mam zapytanie mianowicie czy pojazd pierwszo planowy powinien byc oblodzony czy powinno na nim widac tekstury???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raminez

wiesz to niebo w katalogu Bryce 5 nazywa sie Wisp o\'the will czyli wispy winter clouds

sorry ale pomylka z twojej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raminez

MAM ZAPYTANKO NA JAKIEJ PODSTAWIE TO MOWIESZ ...CZY MOWIESZ TYLKO POTO ABY POWIEDZIEC COKOLWIEK...???

ALE I TAK DZIEKI POMYSLE ...NAD TYM???!!! NARA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. W dodatku wszystko to za białe. Miejscami przerysowane. NIe wiem czy taki miał być efekt? Ogólnie górom sporo brakuje do realności. Na razie są zbyt obłe, nie ma na nich żadnych skał, ot takie usypane kupki śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raminez

przyznam szczeze ze chcialem poprawic i tak sie patrze a zpiepszylem a gory no wiesz ja mieszkalem nieopodal goe (bielsko biala ) i gdyby nie drzewa to byly by wlasnie takie same ..jak na antarktydzie...a ja niemoge uzyc drzew poniewaz jest to torz pozagladzie swiata???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raminez - miasto-13.jpg zdecydowanie najlepsze, kolory sa calkiem dobre, pozatym gory takze sa lepsze przez swoja krystaliczna charakterystyke i wspolgrajacy kolor uwydatnia ten siarczysty mroz ktory tam panuje, zobacz jak wyglada statek z zmniejszonym bumpem i moze byc jeszcze dal jekkiego ambienta zeby miejsca cieni bardziej rozswietlic, ale nie zabardzo. Ten obiekt na pierwszym planie sprawia wrazenie totalnie zamarznietego spraw aby widac bylo textury a krawedzie oblodz.

 

Jesli chodzi o ostatnio pracke to zwiekszony bump na gorach to jakies nieporozumienie, zmniejszasz im skale proporcji wzgledem innych obiektow, w zla strone tez poszles jesli chodzi o swiatlo.

 

Ogolnie, im bardziej kombinujesz tym pogarszasz ta pracke zamiast ja ulepszac miasto-13 nabralo swietny komiksowy look i ma swoj klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności