Skocz do zawartości

mysterious room


cglucaz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ciekawa praca, ma się wrażenie jakby zaraz te sciany runely pod naporem ziemi, ale jeżeli chodzi o uwagi, to jak juz poprzednicy zauwazyli: zawiasy nie pasuja, brakuje mi wodnych efektów kustycznych na ścianach (choć wiem, że ramy trochę dostaną w kość i nie kazdy komp to ogarnia;P), no i osatnia rzecz to ten zwisający halogen coś mi nie pasi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scena ma potencjał moim zdaniem ale wprowadziłbym tam kilka zmian.

Jarzeniówka powinna dawać ciut mocniejsze światło a w pomieszczeniu mogłoby być natomiast nieco ciemniej. Tam za drzwiami nie musi być tak całkowicie czarno. Można pokusić się o wstawienie tam jakiegoś tła (rozmyte, przyciemnione) przedstawiającego dalsze obszary kanałów albo nawet wymodelować dalej kawałek korytarza. Ja bym dodał też jakieś rury, zawory itp. Jak grałeś np. w Half-Life2, to wiesz co mam na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam trochę poprawionego rendera. Dodałem rury i zmieniłem textury delikatnie (glony od spodu), no i te zawiasy. Może dodam trochę jakiejś pary albo dymu do sceny ale najpierw potestuję efekty cząsteczkowe... dodając kaustykę to ubije swojego kompa renderowaniem - więc chyba sobie odpuszcze - chyyyyba że w jakimś finalnym renderze.

 

 

 

myst_room2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z chwili wolnego czasu wykonałem kolejnego renderka. Dorzuciłem korytarz za drzwiami, parę z rury, zmieniłem także oświetlenie na wolumetryczne. Tylko mam jeden problem z lampą - akurat w niej skorzystałem z shadera kamery output (glare) i o ile w niskich rozdzielczościach np. 800x600 jest ok. to już w wyższych zamiast ładnie rozmytego światła wychodzi rozmyty kwadrat (efekt widoczny na renderze) - może ktoś wie w czym leży problem?

 

 

mystroom3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo fajnie, dym wyszedł świetnie i woda. Dałbym mnóstwo śmieci i syfu do wody. I tak na moje oko ściana jest wybrzuszona do wewnątrz tego pomieszczenia jakby przez wybuch czegoś za drzwiami czy coś i w związku z tym drzwi powinny być wygięte w drugą stronę, no ale to moje prywatne odczucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo ochów i achów widzę. To nie dobrze.

Ode mnie duży kubeł zimnej wody: przede wszystkim nie renderuj efektów typu glare na gotowym renderze. Tego typu efekty dodawaj później w Photoshopie podczas postprodukcji. Większa precyzja i szybkość tworzenia.

 

Kompozycyjnie obrazek średnio się klei. Co chcesz przedstawić? Ścianę? Drzwi? Poczytaj o mocnych punktach obrazu o perspektywie i o oświetleniu, bo póki co bardzo płaski obraz spłaszczasz jeszcze bardziej płaskim światłem.

 

Określ sobie na początek kilka ważnych rzeczy:

- co jest głównym światłem w scenie?

- jak ma na widza działać sceneria za drzwiami?

- co ma wywoływać u widza zwisająca lampa?

- jakie kolory mają dominować w scenie a jakie kolory chcesz kontrastować?

 

Sporo pracy cię czeka jeszcze: przede wszystkim inne ustawienie kamery. Ścięcie obrazka z góry (chyba że zamierzasz dodać tam w górze jeszcze coś ważnego dla obrazka), wywalenie oświetlenia górnego i dodanie jakiejś akcji w scenie. To nie wizka, a praca mająca wywołać konkretne odczucia. Tak do tego podchodź a wyjdzie z tego ciekawa praca.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry kubeł zimnej wody nie jest zły :)

 

Z efektami postprodukcyjnymi to fakt - lepiej dawać je na koniec i nie w modelerze... ale glare w tym przypadku renderuje się dosłownie w kilka sekund - dlatego pozwoliłem go sobie tutaj dodać.

 

Na początku chciałem tylko przedstawić jakieś zapuszczone pomieszczenie (w ramach zabawy w maxie). Scena zaczyna pooowoli ewoluować i jeśli już to uwagę chcę skupić na drzwiach i tłem za drzwiami.

Co do płaskości obrazu i oświetlenia to wydaje mi się, że chyba wiem o co chodzi...na pewno poprawie.

 

Smoku132 śmieci w wodzie to dobry pomysł i na pewno je umieszczę.

 

Jak napisał tweety sporo pracy mnie przy tym jeszcze czeka.

 

Dzięki za uwagi i wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Photoshop jest jedynym sposobem na dodanie efektu glare? Jak dodam glare np. blenderowych filtrach to już jest be?

 

3grosze: cgluzac, przyjrzyj się lokacją w hl2, nie żeby je kopiować tylko popatrzeć co i jak zostało rozwiązane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Photoshop jest jedynym sposobem na dodanie efektu glare? Jak dodam glare np. blenderowych filtrach to już jest be?

 

oczywiście, że nie, ale praca na gotowym obrazku i dodanie takiego efektu, a praca w środowisku 3d i dodawania kolejnych filtrów do wyrenderowania wraz z całym obrazkiem jest trochę bez sensu. nie jest be, ale czasami warto cenić własny czas pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne wrażenie, że lampa w ogóle nie oddziałuje na otoczenie.

 

 

Lampa faktycznie nie oddziałuje na otoczenie, a raczej w bardzo minimalnym stopniu - m.in przez to że świeci w kierunku widza a nie gdzieś po ścianach.

Tak w ogóle to zmieniam oświetlenie więc klimat trochę się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku czasu musiałem zostawić renderowanie na jakiś czas ale znów do tego usiadłem. Dodałem na scenie kilka nowych obiektów i zmieniłem oświetlenie. Chętnie wysłucham sugestii, słów krytyki :)

 

mystroom4.jpgmystroom4.jpgmystroom4.jpg

 

 

mystroom4.jpg

Edytowane przez cglucaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności