Jump to content

JacekCichy

Members
 • Content Count

  247
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

39 Excellent

About JacekCichy

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Kraków
 1. Pomimo że koledzy piszą bardzo mądrze tak apropo promocji, sprzedaży itd. To trochę wieje pesymizmem. Też jestem developerem (C++) i pracuję na etat ale tworzę swój side-project i też mam z nim pewne zamiary. Ty już masz gotowy produkt który moim zdaniem wygląda fajnie i co najważniejsze jest kompletny. Gdybym to ja miał podjąć jakieś działanie w temacie promocji/sprzedaży to albo: 1. Napisałbym do kilku firm wydawniczych np. PlayWay itp. i podpytał o warunki współpracy oraz wynagrodzenie. 2. Przeznaczył pewne środki na reklamę np. przez Google Ads. Krążą wieści choć osobiście ich nie sprawdziłem więc mogą to być tylko plotki że dobrze to działa i zwraca się z nawiązką. Kosztować kosztuje ale czas który włożyłeś w napisanie gry też kosztował. Pierwszy filmik który zrobiłeś był trochę za bardzo dynamiczny drugi jest trochę za bardzo przymulasty. Szybka zmiana przejść nie jest moim zdaniem zła o ile nie ma tych zmian 10 na przysłowiową sekundę. W pierwszym filmiku wrzuciłeś fajne opisy tylko zabrakło konsekwencji bo po tych opisach nie następowało zoobrazowanie tego co znaczyły ale pomysł był moim zdaniem dobry BTW. Odnoszenie się do umiejętności innych jest i nie jest dobre. Dobre jest o tyle że powinno być motorem napędowym a złe jest o tyle że grafik 2D to nie koncept artysta a programista to nie grafik 3D. Każda profesja rządzi się swoimi prawami i tajnikami które trzeba zgłębić natomiast wcale nie stanowi o tym czy jesteś lepszy bądź gorszy. Raczej należy się tu koncentrować jak wykorzystać różne talenty np. zlecić coś dobremu animatorowi jeżeli ma się o tym słabe pojęcie albo nawiązać z kimś takim współpracę zamiast szukać drabinki jestem lepszy/gorszy.
 2. Witam wszystkich, Od ok. miesiąca pracuję nad grą i edytorem poziomów na konkurs WSOC 2016, szczegóły tutaj: http://forum.warsztat.gd/index.php?topic=30850.0 Jest to o tyle ciekawy konkurs że czas na napisanie gry wynosi tylko 3 miesiące ( aktualnie zostały mi jeszcze dwa ) więc trzeba zaplanować sobie pracę i zgrabnie podążać do celu natomiast nie może to być na pewno duża produkcja co raczej działa na plus bo takie raczej nigdy nie zostają ukończone. Aktualnie jestem na etapie wykańczania edytora poziomów ( filmik można obejrzeć poniżej ). Kilka słów o technologii: - grafika 3d (OpenGL ) - textury: diffuse i ao - animacje korzystające z morphingu - widok z trzeciej osoby - ale coś bardziej jak fallout 2 ( widok z wyższa, a nie zza pleców ) - proste AI - kolizje box2D Kilka słów o gameplay: - poruszanie się po pomieszczeniach bohaterem - unikanie pułapek - niszczenie przeciwników stacjonarnych ( wieżyczki, działka itp. ) - [jak czas pozwoli] dodanie elementu escape-room czyli czytanie jakiś porzuconych notatek i szukanie szyfru żeby otworzyć drzwi do niektórych pomieszczeń. Grafik i animator ze mnie mizerny dlatego jeżeli ktoś posiadający te umiejętności byłby zainteresowany wzięciem udziału w tym małym projekcie i wymianie moich koślawych placeholderów na coś ładniejszego to serdecznie zapraszam. Klimat dowolny, co prawda niby placeholderami celowałem w SciFi ale jest mi to całkowicie obojętne czy to będzie: - starożytny egipt - średniowiecze - I wojna światowa - II wojna światowa - SciFi - czy jeszcze coś innego ( byle nie Fantazy ) Projekt tworzony jest całkowicie po godzinach i dla czystej satysfakcji :) To tyle, Pozdrawiam!
 3. No świetnie to wygląda :) Ale tak jak wyżej woda mi coś nie leży... Co do załogi to zawsze może być "latający wodnik" tylko potargane żagle, trochę glonów tu i tam i będzie ;D
 4. Tak z innej baczki to podziwiam nie tylko za wytrwałość w opracowaniu książki ale za pokorę :) Bo mi już by pewnie trochę nerwy puściły :P
 5. To coś więcej niż instrukcja modelowania w blenderze. Świetna robota! :)
 6. A ja nie będę oryginalny bo... bardzo mi się podoba :)
 7. Mi osobiście też max chodzi całkiem dobrze, aczkolwiek wydaje mi się że gdyby autodesk wydawał kolejne wersje w okresie dwa razy dłuższym ale za to dwa razy bardziej dopracowane i przetestowane to nic złego by się nie stało, tym bardziej że nie jest to program za darmo.. Co do kraszów co 15min to biorąc pod uwagę że kolejne wersje praktycznie nie są testowane, bo nie ma na to czasu, bo trzeba szybko sprzedać wydaje mi się całkiem prawdopodobne i to jest niestety smutne. To że program na jednym komputerze działa super stabilnie to jeszcze wcale nie znaczy że na drugim przy takim samym użytkowaniu też będzie. To takie moje zdanie na ten temat. @jacenty: Levus dobrze prawi, postaraj się pożyczyć od kogoś komu max dobrze chodzi pamięć i kartę graficzną i zobacz czy po podmianie problemy nie ustąpią.
 8. Kawał dobrej roboty! Według mnie ostatnia scenka najbardziej realistyczna, z pomysłem i z humorem :D
 9. Totalnie się na tym nie znam więc chętnie się wypowiem :D Porównując to co na refkach wydaje mi się że: - usta za wąskie - usta za bardzo obfite - oczy trochę za małe - oczy rozstawione trochę za szeroko Ale tak jak mówię nie jestem w tych sprawach ekspertem ani nawet ćwierć-ekspertem więc może być zupełnie inaczej :) Wydaje mi się że trochę łatwiej by Ci też było gdybyś sobie wymodelował włosy, dlatego że fryzura zmienia proporcje twarzy. Pozdrawiam i powodzenia :)
 10. Z końca września zrobił się początek listopada :) Model ciężarówki Zis-151 - został utworzony przez "StK Uriziel"
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy