Skocz do zawartości

twarze prace w olowku czasem dlugopis


MasSs

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jakos do mnie nie przemawia ten styl i te prace. Za bardzo czuc fotke w tym wszystkim, to trace na zdjeciu? Ogolnie calkiem dobre na plakat czy zajawka do filmu (teraz stop klatki w podobnej manierze sa modne jak widze. Obok imie bohatera i lecimy dalej z filmem..).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos te kompozycje do mnie znowu nie przemawiaja. Np w tej ostatniej pracy, chyba najciekawszej, gdyby odjac to biale w lewym gornym rogu mialoby sie wrazenie jakiejs monumentalnosci, wysokosci, przestrzeni, a to biale splaszcza mi tu wszystko. To moj subiektywny odbior, ale widze pewny brak zamyslu ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MasSs po co to tu wrzucasz bo nie łapię o co Ci chodzi. Piszesz że rysujesz po polskiemu ,słowa\" trace\" sie boisz,zarzekasz się że nie \"babrałeś\" sie w photoshopie jakby to jakieś przestępstwo było.Wrzuć może fotkę z której rysujesz powiedzmy:\"bez zamysłu hyba\" i \"sonia\" o ile chcesz żeby ktoś z Tobą rozmawiał .bo tu jest wiele poważnych osób tak poważnych jak w Leonie zawodowcu i z butami Cię zjedzą.Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Sonii to nie ludzilem sie, ze to po fotce, bo tam jest akurat sporo bledow, ale np ta ostatnia panienka z poprzedniej strony (\"spujne czy niespujne\") juz pachnie tracem. Tak czy inaczej jak dla mnie wspomagasz sie fotkami, co widac chociazby po Czeszce na plotnie, gdzie na wiekszym formacie juz rzadko gdzie zlapales forme.

 

Ale fakt czy korzystasz z fotek czy nie nie jest tu specjalnie istotny. Chodzi o Twoja interpretacje, ktora jest w 100% odtworcza i kazdy zadaje sobie pytanie - ale po co te prace? Brak uzasadnienia pomyslu + automatycznie rodzace sie podejrzenie o rysowanie fotek (kazdy kto chwytal za olowek wie jak cholernie trudno oddac proporcje twarzy) budzi pewna niechec do tych prac.

 

Tu Twoja praca + threshold na fotce w PSie. Dla mnie pod wzgledem estetycznym i praktycznym threshold, czy zwykla zmiana kontrastu daje lepszy, bardziej wiarygodny efekt w przypadku zastosowania uzytkowego (plakat, coklwiek...). Po co tracic czas na odrysowywanie tego olowiem? W kwestii edukacyjnej nie ma to zadnego sensu, bo rzucania cieni w ten sposob sie nie nauczysz..

 

masss.jpg

 

 

Trzeba Ci zwrocic honor, ze dobrze cieniujesz, okolice oczu, ust portretow sa bardzo przekonywujace i znacznie ciekawsze niz na fotkach. Wg mnie powinienes to wykorzystac, ale energie i czas przerzucic na nieco inne, wlasne obszary tworczosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKA ALE CO DO GODZIN TO TO BYLO JAKIES 2 GODZINY hhe 2 godziny powstawal grzes wyzej :d DZIEKI ZA HONOR\" KORONA JSZCE NIESPADLa \"...CZYLI MIANOWICE CO PROPONUJESZ BO WRZUCILEM TO TU ZEBY KTOS MI POMoGL W KONCU KAZDY SIE UCZy prawda...

ja uwrzam ze narysowanie takiego czegos daje satysfakcje jakos osobiscie nielubie potoszoopa.. 1,5 i to robi maszyna a nie czlowiek a tak jak sie narysuje olowkiem to lepiej wyglada nieprawdaz czekam na sugestie...podpowiedzie jakies jeszcze..

ps sorki za bledy...ort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spujne czy niespujne to niejset trace -- ja nawet niewiem co to znaczy trace .....ale tego zdiecia juz ci nieznajde...wzielem to z jakiejs galeri...niepamietma jakiej....zreszta widzisz jest tam tyle bledów prznajmniej przy ustach i nosie iz widac ze to recznie...

 

a twarze zawsze mnie kreca i raczej zachecaja .....do czegos dalszego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> MIANOWICE CO PROPONUJESZ

 

No coz, nie wiem co Ci proponowac bo nie wiem na jakim jestes poziomie. Te prace niewiele o nim mowia tak naprawde. Nie wiem np jak budujesz forme przy portrecie, czy lecisz \"na oko\", czy zaczynasz od podstawowych bryl i kierujesz sie zasadami budowania proporcji. Jesli na oko, to polecam ksiazke \"Jak rysowac portrety\" z ktora sam walcze od pewnego czasu.

 

parramon.jpg

 

parramon1.jpg

 

Byc moze te podstawy sa Ci juz dobrze znane, na co wskazywaly by niektore prace. Ale z takiego budowania formy od zera zawsze rodzi sie wlasny styl, kreska, wynaturzenia, ktore sa atutem, sa ciekawe. U Ciebie jakos tych atutow troche brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dogryziesz mi kolo bo wiem ile musialem wlozyc pracy na efekt ktory teraz reprezentuje a wiem tez ile mi jeszcze brakuje i zadko jestem z tego dlugo zadowolony... ja rysuje od malego z przerwa w liceum pozniej zaczalem tak powazniej i nie opowiadaj o bogach bo sam mam kumpla ktoremu narysowanie postaci wychodzi spod lapy od tak ale w tym nie ma za grosz duszy bo on potrafi i nie ma co rozwijac .... tu chodzi o droge, etap, krok za krokiem dzizas to jest to

ja ksiazki nie polecam bo do nich nie siegalem, polecam lustro...kazdy idzie na swoj sposob

uff skonczylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności