Skocz do zawartości

twarze prace w olowku czasem dlugopis


MasSs

Rekomendowane odpowiedzi

> ile musialem wlozyc pracy na efekt ktory teraz reprezentuje

 

A czy ktos napisal, ze ksiazka zastapi nam setki godzin praktyki ze szkicownikiem w parku? To pomoc, prezentujaca podstawowe, aktualne od setek lat zasady. W innych warunkach wpoi Ci te zasady profesor w LO plastycznym, lub wykladowca na ASP. Czy z tego powodu masz rezygnowac z ASP?

 

O co wam chodzi?

 

Chyba was ten \"poziom, ktory teraz reprezentujecie\" lekko zaslepil, bo nie lapiecie idei.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

napisał Damian

jak ktos sie uczy rysowac z podręcznika to znaczy ze nie potrafi i ze nie bedzie potrafił rysowac.

 

no to już po mnie; w swoim czasie do loomisa zaglądałem ... :( kur#$% nie mogliście wcześniej powiedzieć, teraz już nigdy nie nauczę się rysować :(

a jak to jest z 3dMaxe ... można zaglądać do helpa czy mam się uczyć wszystkiego na zasadzie prób i błędów; pytam bo właśnie jestem na etapie poznawanie i nie chcę gafy znowu walnąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj MasSs.Jak widzisz nie tylko wrzucanie pracek ale napisanie o co chodzi dużo daje.Myślę że skoro już trafiłeś na tę stronę to o ile bedziesz chciał to naprawdę dużo mozna sie nauczyć.Oprócz ksiązek doradzam jeszcze zwiedzanie tego forum,oglądanie prac i porad pod nimi.Przyznam że tylu trafnych porad nie znajdziesz nigdzie indziej.Ja bynajmniej duzo sie nauczyłem a nie chcę wymieniać ników bo to nie miejsce do tego i czas zresztą też.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuje sie taki malenki prz was chlopcy i byc moze dziewczeta..ksiazek tez nielubie :D...i w gruncie rzeczy to \"se odkopalem talent\" bo zaczel malowac od grudnia 2003,,,,to cos drzemalo we mnie.. od malenkiego tata zawsze mowil synu maluj...a ja na to \"tak juz mnie rwie \"czasem cos namalowalem no lae to niebylo to ..no a teraz sie zainteresowalem tym ...i odkopalem dawne zdolnosci z plastyki w koncu bylem pupilkiem nasze plastyczki :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludziska kochani!!!! nie poruwnywać mi tu poderęcznikow do nauki od profesorow w LP i w ASP !!!!!! większej bzdury jeszcze nie słyszałem!!!!! wiekszosc dostepnych podręcznikow (o ile mizna je tak nazwac) to straszne komercyjne bzdury, pare wypieszczonych kiczowatych obrazkow i koles co opowiada ze jak chcecie narysowac potret to bez zestawu 20 ołowkow gwaszow, gómek chlwbowych i paieru za 10zł a4 wogole nei siadajcie do sztalugi - bo oczywiscie bez tej sie nie da... zasaduy podstawow? jakie? ze 7 x głowa = tołow? no bez jaj, to nie są zasady tylko jakies przyzwyczajenia autora, bo on akurat rysuje sobie trzy kulki i z tego robi głowe itp! kochanie PRACA , OBSERWACJA , PRAKTYKA czyni mistrza a nie głopie ksiązki! czas spezony na czytanie bzdor przeznaczcie na sesje z modelem a sk0orzystacie 10x więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czas spezony na czytanie bzdor przeznaczcie na sesje z modelem

 

sesja z modelem trwa 4 H, w tym czasie moge przeczytac ksiazke, w ktorej pan Parramon zdradzi mi zbior doswiadczen gromadzonych przez 30 lat.

 

Nie uwazam, ze to gorsza alternatywa spedzenia czasu.

 

Damian, mi to wyglada na ogolna niechec do ksiazek, ktorą jednak wcale nie musisz sie z nami dzielic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu ale dyskusja, ale nie mam czasu czytac ;)

 

osobiscie uwielbiam speedy, szybkie prace ktore za pomoca kilku kresek plam oddaja czesto wiecej niz wylizany efekt wielu dni pracy. ale kto powiedzial ze jest to jedyna droga? oczywiscie jest to podejscie akademickie, ale czy jedynie sluszne? co z tego ze w szopie mozna zrobic to w kilka sekund. sasnalem sie wszyscy zachwycaja a na zachodzie od lat trzepia takie pracki w illustratorze czy innym corelu ;)

 

sam pare lat temu w liceum plastycznym nie wiedzac czym jest fotosklep zachwycony ilustracjami okladek wytworni subpop prezentowanymi w swietnym szwajcarskim pismie graphis zaczalem robic takie fotomontaze recznie, piorko, olowek, farby etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestań Damian; skoro miałeś kontakt z profesorami przynajmniej w LP to dla ciebie większość z tego co piszą w książkach to pewnie nihil novi - mydlisz ludzim oczy takim szpanem :( ... faktem jest, że z książką człowiek uczy się znacznie szybciej, niż na nowo odkrywająć amerykę ...

nie wiem jakie ty książki czytałeś, ale ... [\"20 ołowkow gwaszow, gómek chlwbowych i paieru za 10zł a4 wogole nei siadajcie do sztalugi - bo oczywiscie bez tej sie nie da... zasaduy podstawow? jakie? ze 7 x głowa = tołow\"] ... stary, nie no sorry ... takich porad w loomisie nie wyczytałem :) wręcz przeciwnie, dopiero po lekturze jednej z jego książek skumałem jak wiele w rysunku zależy od własnej systematycznej pracy i samozaparcia;

 

zarzut komeryjności pominę milczeniem, bo tego to już kompletnie nie kapuję :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze pares tarych pracek i natym bedzie koniec nastepny upload bedzie jusz po waszych wskazowka tzn .. postaram sie to jakos zebrac wszystko co mi radzicie i co pisza profesjonalisci ..it,, daje slowo postaram sie poprawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowoczesny wiatak tez mozna fajnie zrobic. teraz kiedy juz nauczyłes sie \"cieniowac\" rysując po fotkach sugeruje zając sie rysowaniem z natury, tj. pani z dreadami, moze wroc troszkę do prostrzych brył. ja kiedys strasznie duzo samolotow rysowałem :) mają pare trodnych skrotow i obłe częsci są swietne do treningu. no i mozna całkiem fajne klimaciory porobic, jakies dogfighty itp. taka jedynie moja sugestia, polecam tez robienie samochodow i oczywiscie garow.... jest jeszcze jedna rzecz ktorą sobie cenie to korzystanie z 3d bipeda potraktoj jak drewnanego ludka dla plastykow, pocwiczysz w ten sposob proporcje i skroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedziecie na chłopaka niemiłosiernie. ale macie racje. rysowanie ze zdjec to \"prawie\" strata czasu. tylko rysowanie z natury uczy. a wiekszość ksiażek orysowaniu/malowaniu można sobie o kant dupy potłuc. Trzymam kciuki MasSs. Jak się postarasz i posłuchasz forumowiczów to będą z Ciebie ludzie. (ja zaczynałem od zdjęć, możecie mnie potępiać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności