Jump to content

2 pytania


Karo.

Recommended Posts

Sposobów pewnie jest wiele. Np.:

1. zaznacz polygon i "tesselate"

2. włącz np. selekcję edge -> slice plane (teraz możesz sobie ustawić płaszczyznę - żółta - cięcia)-> slice; i bryła jest przecięta; usuń lub ukryj niepotrzebne polygony

Link to comment
Share on other sites

Karo., przejdź do trybu zaznaczania Edges, zaznacz równoległe do siebie krawędzie, które tworzą boki wybranego polygonu i skorzystaj z opcji connect, wybierając ilość podziałów oraz przesunięcie zadanych krawędzi dzielących względem siebie, jak i względem boków dzielonego polygonu.

 

Inny jeszcze sposób, kiedy chcesz podzielić wszystkie polygony wzdłuż/wszerz/po obwodzie bryły na jednej wysokości/długości/w jednej lini skosu, w trybie zaznaczania Polygons zaznacz polygony odpowiadające obszarowi, na którym chcesz dokonać podziału i użyj funkcji quick slice klikając raz po jednej stronie bryły, a drugi raz z drugiej wzdłuż linii cięcia.

 

Sposobów tak naprawdę jest kilka:)

 

Pozdrawiam

Edited by Touch
Link to comment
Share on other sites

Jak chcesz przekroić fajnie dowolny model to robisz tak jak Ci powiedział Dynamico slice plane, a potem możesz dodać modyfikator shell, żeby było widać co model ma w środku (w przeciwnym wypadku poligony są odwrócone i od wewnątrz będą niewidoczne.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy