Skocz do zawartości

Scena3D : Kontakt na ścianie


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no to moze dodaj jeszcze jakis kwiatek w doniczce stojacy na ziemi lub (zmieniajac troszke klikat) daj pajeczyna na ta wtyczke zmien oswietlenie na mroczne moze jeszcze jakis pajak. na scianie odbijajacy sie cien czlowieka :) mozna wiele > ale pracka i tak fajna :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej no wiecie co...taki zasilacz :D i pajeczyna to raczej ma byc klimacik cieplego domu.Wiec raczej bedzie ta szafka no myslalem jeszcze o jkims obrazie ale raczej niewiesza sie obrazow obok kontaktów....zobaczymy niewiem czy jeszcze dzis ja rusze ale zobacze....w sumie mialem małą przerwe w maxowaniu.. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no maly ubdate > oswietlenie HDRI Kitchen probe (narazie) +dodany ten fotel no i zdjete materialy narazie i DOFik

 

NIEZWRACAC UWAGI NA TEN GRAIN BO NIECHCE MI SIE CZEKAC 12gdz NA RENDER A TU I TAK NIEZLE WIDAC T OCO MA BYC WIDOCZNE

 

kontakt%203.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedl czas na male, nieskomplikowane sceny. Moze nawet i dobrze. Tyle, ze jest za ubogo troche. Nie dbasz o layout tego WIP\'a ;p

Co do samej pracy to fotel jest chyba bardzo malych rozmiarow. No i chyba prawie idealnie przylega do sciany.

 

Teraz ja mam pytanie, co to jest HDRI, bo ten skrot pojawia sie dosyc czesto, a nie znam jego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wlasnie dorabiam taki kontakt do mojej scenki hehehe :)

Ciekawe co z tego wyjdzie.

 

Ciekawi mnie jak zrobiles ten szew na foteliku. niedlugo bede musial zrobic cos podobnego i wlasnie nie mam pomyslu. Udziel jakiejs fachowej porady :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze skadruj to w portrecie, zeby pokazac dolna wtyczke?

 

chociaz drugi render i tak mi przypadl do gustu:) Ale ziarno jest brzydkie, w pierwszym renderze jest duzo ladniejsze polecam uzywac PSowych filtrow: Film Grain + Diffuse Glow na dwoch layerach, pozniej je przemieszac np. Soft Lightem - efekt murowany!

 

pozdro

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wolałbym wąski pionowy kadr, na samo gniazdko z wtyczlkmai już.. dof fajnie ale za dużo go wszędzie i we wszystkich prackach się pojawia a tak naprawdę w tym ujęciu wydaje sięmi nie potrzebny i wręcz psuje kadr.. po prostu skup uwagę na jednym konkretnym przedmiocie , w tym wyppadku gniazdku i wtyczkach.. potraktuj to jako fotografię(taki kadr z fotografii był by porażką szczególnie że fotel czy kratka nic nie wnoszą..).. tak więc..kadr węższy i tylko na gniazdko..żeby to przemyślanie wyglądało a nie jak przypadkowa fota... reszta zobaczymy ale jak na razie ok..:)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam na inne sugestie moze cos innego komus przyjdzie do glowy...bo kanapa byla by ujeta w bardzo malej perspektywie...

>a co to tych kratek to widzialem taki element u kumpla w dumu na scianie i do listw poprzecznych przez cala dlugosc ciagnela sie listwa swietlówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugestia wiem ze kiepska ale może. Oddal trozke kamerę i zrób podłogę lub biurko kontakt niezawsze musi byc umieczczony na poziomie podłogi pamietajmy o ty a naniej[lub na biurku] połuż[tak od niechcenia jakby była żucona] komórka i doniej doczep ten kabel z ładowarki [bo mi sie z ładowarka to kojaży]. A na marginesie to syper scenka i pomysł szkoda że ja tak nieumiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego \"zasilacza\". Tam u góry wychodzi kabel. I często w takich razach tam też jest łączenie do okoła całego zasilacza. Czyli: w koło zasilacza przydało by się wcięcie. Bo prawda jest taka, że i tak gdzieś to łączone być musi a tak jest najłatwiej to na wtryskarce zrobić :-) Drobiazg ale brak wcięcia jakoś przyciąga (negatywnie) wzrok....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakos niemam sentymentu do czekania ale te rendery sa mocno testowe i dlatego sa w takiej a nie innej jakosci (niema textur wiec po co ?) ale juz niedlugo bede wstawial normy z tex narazie testuje oswietlenie i robie pozadek z diodami w ladowarce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niejest to moze nawyzsza jakosc :P ale na tyle mi czasu starczylo bo musze kompa zawiesc...wiec daje co mam

>czy lepiej ta kompozycja czy dodac ten fotel ?

>moze wogle co innego......sam niewiem....faza experymetow mnie rozwala

 

 

 

EDIT - zaraz jednak walne tu wiekszy i w lepszej jakosci render...

 

Kontakt5.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i juz......eh (low priority thread w 1h eh)

>textura drewna oczywiscie bedzie jasniejsza...(pewnie jakis świerk)

>no i jakies zabrudzenia zasilacza,gniazdka i kabli.....

>niewiem czy tak zostawic czy ta kanape wwalic jeszcze .....

Powiedzcie czy sie podoba czy ta stara wersje robic ?

 

 

Kontakt6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc to jakośte kolejne renderki trochę mało wnoszą.. i właściwie w porównaniu z pierwszym niewiele się zmieniło.. a wtedy pomysł na sam kontakt był chyba jednak lepszy.. ja zdecydowałbym się bardziej na fotorealistyvczne ujęcie w wąskim kadrze tylko na zasilacz.. aniżeli niepotrzebne historie o szfkach i dof`ach.. pozatym coś światło nie za fajnie.. trochę więcej kontrastu by się przydało.. bo mydłowate to wychodzi..

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzicie...jakos nienabralem zapalu do tej pracy za bardzo....( to mialo byc speed ).....przygotowuje sie do znacznie wiekszego projektu.....i jakos ciagle o nim mysle....a niemam ochoty juz meczyc tej pracki ale sie zmobilizuje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności