Skocz do zawartości

Akwarium, woda, filtr


drdala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce zrobić akwarium i nie wiem jak to zrobić żeby od początku woda już była nalana do akwarium a z filtra który wystaje ponad poziom wody ma lecieć woda która będzie cały czas nadawała ruch wodzie:) chcę żeby od początku do końca animacji poziom wody w akwarium był taki sam. proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zrobiłabym osobno animację tafli wody a lecącej wody, wtedy poziom będzie zostawał. Ruch może nadawać jakiś dummy (cylinder zanurzany rytmicznie w odpowiednim miejscu albo coś tego typu).

ale jak właśnie zrobić tą animację tafli wody. jestem początkujący i umiem zrobić tak jak pokazują wszystkie tutoriale fluida... czyli wodę nalewającą się do akwarium... ale tak żeby akwarium od początku animacji było zapełnione wodą i żeby ruch nadawał właśnie np jakiś cylinder zanurzany rytmicznie w odpowiednim miejscu. czekam na odp

 

Jako że jesteś jak widzę początkujący to podpowiem ci najprościej jak można. Modyfikatory ripple,wave, noice użyte nawet na Standard Primitives. Wsparte częstym użyciem klawisza F1, od którego powinno zaczynać się zabawę z każdym programem.

 

nie wiem nawet gdzie można znaleść modygikatory ripple wave i noice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj na początku zestaw tutoriali do Blendera znajdujące się na tej stronie, a potem znajdź gdzieś dokumentacje do blendera ( jakieś wiki to było, zgoogluj) i poczytaj opisy modyfikatorów zawartych w Blenderze :) To powinno nasunąć Ci odpowiedź :)

 

Ostatecznie wpisz w google cos w stylu "Fluid sim blender tutorial" i odpal 3 pierwsze, albo zajrzyj na blenderguru.com tam ostatnio bylo duzo o tym, a dokladniej o kubku. :)

Edytowane przez RayTracer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzałem:) całkiem ciekawe ale dużo z tego mi się chyba nie przyda jak na razie w robieniu tego akwarium. wytłumaczy ktoś krok po kroku jak zrobić stojącą wodę w akwarium której ruch będzie nadawał jakiś inny element np. ryba która wyskakuje z wody lub wskakuje, lub właśnie jakiś cylinder zanurzany rytmicznie. pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności