Skocz do zawartości

Komputer do renderowania (<2000zł)


Lapsio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zaczne od tego, że jestem uczniem gimnazjum, 3 klasy, stąd mały budżet. Zamierzam w najbliższym czasie sobie wymienić podzespoły w kompie.

Nastawiam sie na 100% grafiki 3d. Ewentualnie trochę 2d, ale raczej niespecjalnie. Nie mam bladego pojęcia co jest istotne więc proszę o pomoc.

 

Obecnie dysponuję 2 kośćmi po 2gb Patrioty, Core Duo 2,6, Nvidie 9600.

Dysk twardy zamierzam zostawić.

Na nowy procesor, płytę główną, więcej RAMu i ewentualną wymianę karty graficznej (jeśli ma ona znaczenie) i nową obudowę (chłodzenie raczej powietrzem, ale wentylatory większe - 12 cm chyba one są bo strasznie mi się grzał - mam trochę niefortunne biurko z kiepską cyrkulacją powietrza) zamierzam wydać nie więcej jak 2000zł.

System oczywiście 64 bitowy.

 

Jeśli chodzi o jakiekolwiek względy wizualne obudowy, a już tym bardziej innych podzespołów, to nie ma absolutnie żadnego znaczenia, ważne żeby działało i spełniało swoje zadania.

 

Pracuję w Blenderze + PS do texów, więc karta nie musi być Nvidii, bo i tak nie będę korzystał z renderowania sprzętowego w Maxie 11.

 

Tak na marginesie spytam się jeszcze, bo nie bardzo się znam, czy naprawdę procesor jest najważniejszy przy renderowaniu? I czy core i7 faktycznie jest taki och i ach i warto go kupić. Przede wszystkim zależy mi na renderowaniu, ale cieszyłbym się gdyby komfort pracy też był znośny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A co masz za sprzęt w tej chwili?

Za 2000 nie postawisz sprzętu na i7, zapomnij. Zwłaszcza że potrzebujesz ramu DDR3

Jeśli masz socket 775 to wymień najwyżej proca na mocnego quada i po robocie.

Ja pracuje na Q6600 i 4gb ramu, jeszcze przez jakiś czas wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ta cene to bym ci polecal zrezygnowanie z karty graficznej i pojechanie z tym:

Core i& 2600K, albo Core i5 2500K. Zresztą zobacz benchmarki, na razie wymiatają wszystko inne przy renderowaniu, a cena jest śmieszna za tą moc obliczeniową i pięknie się kręcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, ja mam calego kompa, chce wymienic tylko podzespoły, które przyspiesza renderowanie - procesor (co za tym idzie plyta glowna) i dokupic troche ramu (mam 4gb w 2 kościach, ale nie wiem czy DDR2 czy 3) i ew. karte graficzna o ile to cos moze pomoc. Nie musze miec zaraz Nvidii 250GTX myslalem o czym slabszym (duzo) np. Nvidia 9800, ale to pewnie nie ma sensu. Do tego dojdzie nowa obudowa i zasilacz (ale to mniej niz 200 zl da sie zrobic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego powstaje tyle bardzo podobnych tematów a nikt nie zagląda do poradnika ? przynajmniej wiedziałbym czego brakuje a tak to tylko coraz większy bałagan i dublowanie wątków jakby każdy i jego zestaw był najważniejszy.

 

Do tego jeszcze zły dział ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego powstaje tyle bardzo podobnych tematów a nikt nie zagląda do poradnika ? przynajmniej wiedziałbym czego brakuje a tak to tylko coraz większy bałagan i dublowanie wątków jakby każdy i jego zestaw był najważniejszy.

 

chyba z tego samego powodu dla ktorego od lat pojawiaja sie wątki o zniknieciu strzalek i rozmazanych bitmapach w maxie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności