Skocz do zawartości

Pytanie o bip-y czlowieka zielonego


gregkilla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem zerowym animatorem (3ds MAX) ale dostalem proste zlecenie na walkthrough i geby w domku trza wyzywic. Moj problem polega na postaciach (to jest exterior arch.) - tj. bazuje na plikach bip i zriggowanych modelach lowpolygon. Dlugosc mojej animacji to 1200f natomiast niektore pliki bip sa sporo krotsze. W zwiazku z tym mam pytania:

 

1. Jak wydluzyc bipa? Proste wejscie w curve-editor zakonczylo sie moonwalkingiem, tj. owszem zeskalowalem wszystkie ruchy wewnetrzne, ze tak peem, postaci, ale sciezka pozostala na starej dlugosci. Efekt taneczny gwiazdy popu nie jest moim celem.

 

2. Jak zloopowac bipa? - powiedzmy, ze zeskalowac sie nie da bo wygladaloby zbyt groteskowo - postac poruszalaby sie zbyt wolno. Co zrobic zeby animacja tej postaci po prostu sie powtarzala, na dodatek w taki sposob zeby nie wracala do swojej 'bazowej' pozycji (w sensie zaczyna chodzic, np. na poczatku ukladu wspolrzednych dochodzi do p-ktu x, loopujemy i postac przeskakuje znow do 0,0,0)

 

3. Co zrobic zeby animacja samej postaci nie zaczynala sie od zerowego frame'a ale np. od 100?

 

Z gory dziekuje i prosze o odpowiedzi lopatologiczne, gdyz jak wspomnialem jestem zielony w tej kwestii...

Edytowane przez gregkilla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności