Skocz do zawartości

Prośba o pomoc... problem z pocięciem..:/


torm

Rekomendowane odpowiedzi

kurcze blade... nie mam pojęcia jak to pociąć... stopka na dole ma takie wcięcie przy obrazakch - wiem, tam jest tło w jednym kolorze, więc w sumie mógłbym tak wstawić.. ale czy znacie jakiś patent, żeby to było przeźroczyste?

 

Stockmeier-orange.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ostatecznie właśnie tak zrobiłem... niestety nic nie przyszło mi do głowy...:/ chociaż może dałoby się to zrobić divami na %, ale wtedy by się pewnie kaszaniło przy różnych rozdzielczościach... w zasadzie to różnicy nie ma żadnej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodząc z założenia, że proste rozwiązania są najlepsze, to dlaczego by nie ciachnąć tego footera jako jeden, idiotycznie długi obrazek (np. 2200px, chociaż 1920 powinno w zupełności wystarczyć - full hd ;) )?

 

Zapisany w png 24 nie dość, że będzie zajmował grosze (stawiam na 5kb maks!), to jeszcze obsłuży 8 bitowy kanał alfa ("gładka" przezroczystość - wiesz o czym piszę :] ).

 

Pozdro i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prostszym rozwiązaniem jest już to co pisaliśmy wcześniej... wycinasz tylko kawałek z zaokrągleniami... a resztę dajesz na 100%

 

chociaż zrobiłem to jeszcze inaczej wyciąłem sobie tylko lewe i prawe zaokrąglenie jako *.png... wsadziłem jednego diva w drugiego... jednemu dałem background left, drugiemu background right a nadrzędnemu background-color ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to lepiej bylo zrobic jednego png jak napisal kots, bedziesz mial mniej plikow, mniej instrukcji, bedzie dzialac w kazdej przegladarce i w kazdej rozdzielczosci (jak png ma jeden kolor to mozesz nawet sieknac 5000px szerokosci, a jesli bedzie za malo to mozna go wsadzic w drugiego diva 100% width i w drugim div dac bg repeat-x)

 

balem sie tu odezwac na poczatku bo ja w cieciu jestem samouk i balem sie konfrontacji z jakas szkola ciecia, mam nadzieje ze nieslusznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tak... ja mam taką manierę, że zawsze staram się unikać obrazków i gdzie tylko mogę daję background-color: :)

 

a co do szkół cięcia... to nie wiem czy jakieś w ogóle istnieją :) ja się staram wszystko odwzorowywać tak jak jest w rzeczywistości.. np. logo w tym projekcie to wycięty *.png (wraz z cieniem) i rzucony na position absolute :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illy - da się zrobić bez position:absolute; ale logo wizualnie wisi nad resztą strony i rzuca cień... i tak samo zakodowałem to w CSS...

 

ola-f - ciekawy patent, ale o jakim skrypcie mówisz? to jest PHP, czy jakiś AS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności