Skocz do zawartości

Max wariuje


kuro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. :)

 

Ponownie zaglądam, na forum w celu pomocy i ujarzmiania niesfornego Maxa. Wygląda na to, że powinienem stworzyć jakiś Kącik Problemów Nietypowych. :> Otóż program (3dsm 2009x64) dziś uznał, że zabawi się transformacjami, konkretniej - opcją "Select and Move". Czasem chodzi dobrze, a czasem... gdy próbuję przeciągnąć obiekt, używając gizma, Max wyczula się na najdrobniejszy ruch myszką i rusza obiekt wielokroć za daleko i za mocno. Przesyłam krótki filmik obrazujący błąd.

 

Dzieje się to głównie na jednej scenie (ale nie zawsze!), gdzie zacząłem używać pluginu GrowFX, jednak po resecie błąd wciąż występuje. Podczas występowania tego problemu wygląda na to, że nie działa ctrl+z. Bardzo serdecznie dziękuję każdemu kto zechciałby mi pomóc! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mam zdolność do wynajdowania dziwnych, uporczywych błędów, ten nawet ciężko jest opisać słowami. :D Mam przeczucie, że to przez ten plugin tak głupieje... Jest też bardziej podatny na crashe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuń GrowFx i spróbuj ponownie. Pisałem do autora w sprawie dziwnych zachowań programu po instalacji pluginu - niestety ten nie był wstanie mi pomóc. Rozwiązaniem okazało się najbardziej uniwersalne podejście do problemów z 3ds max, usuniecie pliku ustawień 3dsmax.ini, chodzi jak złoto, a wcześniej nawet przy starcie max się wykrzaczał

i musiałem ładować plugin ręcznie :).

RK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, nic nie pomagało. W końcu zacząłem pracować nieco bardziej uciążliwie, ale stabilniej - drzewka robię w osobnym projekcie -> do vrayproxy i import do sceny nad którą pracuję. Funny thing - czasem wystarczy dodać po prostu jakikolwiek obiekt geometryczny do sceny z GrowFXem żeby zaczął wariować w ten sposób. Nawet prosty sześcian. Albo trójścian. Bah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności