Skocz do zawartości

Octane render i SLI


Gość Chrupek3D

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatek sproboj wejsc do biosu Advanced>Chipset>890GX Configuration>Internal Graphics Configuration ustaw Surround View na ENABLED (choc z tego co doczytalem to uzywajac kart nv opcja jest szara niedostepna dla zmian). zapisz i testuj czy octan bedzie korzystal z dwoch GPU.

W biosie z tego co widzialem to nie ma jako takiego wylaczania zintegrowanego gpu , jest natomiast wybior pierwszego kontrolera grafiki w opcji PRIMARY VIDEO CONTROLLER

Tutaj koles opisal co ktora opcja oznacza:

http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=20101108053104793&board_id=1&model=M4A88TD-V+EVO%2FUSB3&page=1&SLanguage=en-us

 

GFX0 is PCI-E video card

GPP is game port

IGFX is integrated graphics

PCI is PCI Video card.

 

Wymien bios jeden z ostatnich naprawia problem z wykrywaniem kart nvidi:

 

M4A89GTD PRO/USB3 BIOS 1606

Fix the issue that system may be unable to detect the VGA card in PCIEX16_1 slot When using two NVIDIA VGA cards.

Oczywiscie laduj najnowsza wersje biosu - Wersja 1703

 

Jak nie dasz rady z tym a nie przekroczyles terminu 10 dni to odsylaj plyty i wymien na inna. :)

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Chrupek3D

dzieki, mam najnowszy bios i Octane wykrywa mi karty, tyle, ze on z dwiema, jak i jedna liczy z jednakowa predkoscia. Mam wszystko pieknie w Octane, tryb multi itd. z tym, ze jak wyjme druga karte to predkosc jest taka sama, jak przy trybie multi :-)

Ponoc chipset Ati wspiera wiadomo co, a dopiero chipset nvidi pozwala na "suport" dwoch kart - nie koniecznie w Sli.

W Biosie jestem zrobiony na szaro z Surround view.

 

octane.jpg

 

 

octanemulti.jpg

 

 

 

Wyczailem cos takiego, ale znowu wuj wie, czy to bedzie dzialac :/

http://www.gral.pl/Asus+M4N75TD+AM3_912.html

 

sprobuje napisac swoja lamana angielszczyzna do Refractive.

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co wez napoczatek upewnij sie na forum octana ktora plyta z am3 sli dziala poprawnie z dwiem kartami w , bo tak jak pisales niby wszystko octan wspiera a tu taka lipa wyszla. Wychodzi na to ze swoja plyte tez bede musial wymienic...

Ciekawie moga byc modele plyty na

NVIDIA nForce 980a SLI

-M4N98TD EVO (szczegolnie ta poniewaz Supports NVIDIA® SLI® Technology (dual @ x16)

-M4N82 Deluxe

 

natomiast Asus M4N75TD - 2 x gniazda PCIe 2.0 x16 (single @ x8; dual @ x8/x8 mode)

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

wez mnie zabij, przeciez w pierwszym poscie tego watku, sam mowie wlasnie o tej plycie, ktora Ty polecasz teraz... no co mi od...lo, ze kupilem inna :/

Dobra, popytam na forum octana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plyta ktora masz jest porzadna czyja to wina ze chlopaki od octana wywalili wala , a malo tego wprowadzaja jeszcze ludzi w blad o bezproblemowym funkcjonowaniu i kompatybilnosci. W zasadzie zaplaciles za program i powinni ten problem rozwiazac choc wiadomo jak to sie skonczy.Zalozenie bylo zeby plyta obslugiwala dwie karty (nie w SLI) i to dziala , octan wykrywa dwie ,a uzywa mocy jednej.

Podsumowujac nie jestes na straconej pozycji bo zawsze mozesz wymienic plyte na inna , ja natomiast bede juz troche stratny chcac sprzedac ta plyta. Choc zawsze moge jeszcze wpakowac w starsza jednostke tam mam sli choc pytanie czy octan rowniez nie bedzie wydziwiac. Rownie dobrze mozesz wymienic na M4N98TD EVO i rowniez beda jajca:).

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

masz racje, powinni chociaz podac konfiguracje, ktora karta z jaka plyta itd, bo te ich sygnaturki (uzyszkodnikow) nie zawsze sa czytelne.

Swoja droga, Arion liczy na wszystkim... od 2x460gtx+proceror po pralke i lodowke... no ale, robi to zdecydowanie wolniej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje, powinni chociaz podac konfiguracje, ktora karta z jaka plyta itd, bo te ich sygnaturki (uzyszkodnikow) nie zawsze sa czytelne.

Swoja droga, Arion liczy na wszystkim... od 2x460gtx+proceror po pralke i lodowke... no ale, robi to zdecydowanie wolniej :/

 

Jak bedziesz mial jakies info na temat tej plyty odnosnie jej dzialania w octanie daj znac z gory dzieki :).

 

A jeszcze Chrupek podpytam uzywasz 2x460 do octana + ta zintegrowana czy 8800 do obrazu?

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

nie, zintegrowanej nie mam (8800GT tez nie), mam tylko 2x460gxt i powiem Ci, ze obraz sie w ogole nie zacina przy renderowaniu... na razie ;)

Dam znac, jak mi odpowiedza.

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

Chlopaki z forum Octane mi odpowiedzieli i powiem Ci, ze to dziala po zainstalowaniu wersji 3.0, ale... jak mowili predkosc nie jest 100%. Trzeba poczekac na Cuda 4.0.

 

teraz po 5 sec. testu na 2x460 cuda 3.0 mam tak:

 

octanemulti30.jpg

 

 

a tu odpowiedzi z forum:

 

cornel:

It´s because you have CUDA 3.2 installed, where multi-GPU support ist broken.

Solution: Get back to CUDA 3.0 - where multi-GPU works fine, but with 1/3 less cores and speed.

Or: Wait with me for CUDA 4.0

 

GeoPappas:

Or you can just download the Octane version that comes with CUDA 3.0 from here:

 

ZIP archive:

http://www.refractivesoftware.com/custo ... cuda30.zip

 

Self installing executables:

http://www.refractivesoftware.com/custo ... cuda30.exe

 

i jest jeszcze jedno male ale, zerknij na obrazki z GPU-Z.

On tam pokazuje, ze pierwsza ma PCI-E x8 v2.0, a druga PCI-E x8 v1.1...

Nie znam sie az tak bardzo na tym, ale chyba obie powinny miec PCI-E x8 v2.0

 

gpuz1a.jpg

 

gpuz2.jpg

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrupek no to widzisz dobra wiadomosc wszystko wporzadku, co do PCI-E , musi byc blad programu poniewaz oba te porty powinny dzialac na x8 w wersji 2.0. Jesli ci to przeszkadza zawsze mozna napisac do asusa zalaczyc obrazki i podpytac dlaczego tak a nie inaczej :).

 

Co do wydajnosci to trzeba sie uzbroic w cierpliwosci i czekac na CUDA 4.0 , widze ze uzyskiwales wyniki na poziomie 8,61 ms/s. Na forum octana posiadacze karty geforce 560 2gb mieli wynik na poziomie 7-7.5. Ciekawe czy na nowych sterach szybkosc ulegnie wzrostowi 2x czy 3x. A to ze ci nie przycina systemu moze byc spowodowane wlasnie tym ze nie wpelni jest wykorzystywany potencjal kart.

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mowisz, ze ta plyta http://www.gral.pl/Asus+M4N98TD+EVO+AM3_089.html niewiele zmieni :/

A ja juz napisalem do sklepu o wymiane :D

 

No jak sam widzisz sli tu nie potrzebne , wina softu i sterownikow wymiana plyty raczej nic nie zmieni , moze wzrosnie lub spadnie niezauwazalnie wydajnosci.

Jesli chcesz to mozesz ja wymienic ale jaka znowu masz pewnosc ze w kolejnej plycie co innego nie wyjdzie. Ewentualnie mozesz sie podpytac na forum octana jak ma sie wydajnosc PCI-E x8 ,a x16 czy jest zauwazalna roznica. Problem rozwiazales wiec ja poki co zostaje przy tej plycie ale jakbys wymienil na ta z w/w linka to chetnie tez bym zobaczyc wyniki testu :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

Sklep sie zgodzil na wymiane bez problemu... nie no, zdopingujcie mnie, bo juz sam nie wiem wymieniac czy nie ;)

Predator: sugerowalem sie Twoja konfiguracja i patrz co narobiles :D a teraz jeszcze podpuszczasz mnie na karte... pojdziesz do piekla, ja Ci to mowie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep sie zgodzil na wymiane bez problemu... nie no, zdopingujcie mnie, bo juz sam nie wiem wymieniac czy nie ;)

Predator: sugerowalem sie Twoja konfiguracja i patrz co narobiles :D a teraz jeszcze podpuszczasz mnie na karte... pojdziesz do piekla, ja Ci to mowie :P

 

Chrupek :) powiem ci szczerze ze gdyby druga karta w octanie nie dziala z winy plyty to bym sie jej pozbym bez namyslu. Widze ze ta EVO jest tansza to roznice w kwocie ci zwroca? Mi tam by sie nie chcialo w zasadzie czekac na plyte, potem wszystko ponownie trzeba skladac :) ale to jak kto ma czas i checi. A do piekla pojde jak kupie te dwie karty to zona mnie tam priorytetem za pobraniem wysle :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

Wlasnie zmeczylem Ubuntu... test wypada jeszcze lepiej bo Octane ma 10 z kawalkiem :-)

Bierz sie za linuxa... a plyty chyba nie zmienie, bo tez mi sie czekac nie chce :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe spostrzezenie z tym ubuntu ,osobiscie nie przepadam za linuxem (zapewne wynika to z nieznajomosci), dawno temu pracowalem na knopix'ie. Choc korzystanie z tego systemu na potrzeby renderingu przy takim wzroscie wydajnosci wydaje sie byc rozasdne :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

Ubuntu nie jest wcale trudne, znaczy jest, ale jesli nie chcesz zaglebiac sie w kompilowanie jajek i inne takie, to wszystko jest do ograniecia.

Sam wszystko sciaga, a poza tym, w sieci jest duzo informacji... pomijajac fanatykow, ktorzy jak zaczna tlumaczyc to az mi wlosy na plecach staja ;P

 

ps. wyzej mialem na mysli podpuszcznie na plyte, a nie karte... sie przejezyczylem ;D

 

No dobra, ale mialem sie dzielic spostrzezeniami, to sie dziele...

W Blenderze 2.56 zauwazylem taki myk, ze plugin nie chce exportowac sceny do Octane.

Wgrywalem juz wszystkie dostepne na stronie Octane pluginy i zawsze jest to samo.

Jesli tworzymy scene od poczatku np. kamera leci po sciezce obserwujac kwadrat to plugin Octane wyrenderuje nam ta animacje, ale... jesli sprobujemy kolejny raz to zrobic, powiedzmy po godzinie lub na drugi dzien, sprawa nie bedzie taka prosta, bo plugin przestanie exportowac scene .ocs i nie uruchimi Octane.

Wyrwane wlosy, juz mi niestety nie odrosna, ale na dzien dzisiejszy znalazlem taki myk, ze tworze kolejna scene w Blenderze (plusikiem) z opcja Link Object i plugin zaczyna renderowac.

Nie wiem jak to dziala, ale wgrana scena nie chciala sie renderowac dopoki jej nie zdublowalem ... zobaczymy, moze znowu sie cos popsuje, ale na razie jestem hapy i ide do przodu :-)

 

Stworzylem sobie ramdysk dla Octane i sceny, ale niewiele przyspieszylo... sprobuje na Ubuntu, bo jak wiadomo windows ma rozne swoje niespodzianki.

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten radek to czasem nie jest 2x2gb ? czyli wykorzystywane i tak byłoby 2gb.

Poza tym ten typ podwójnych kart to hard-wired sli - to nie jest obsługiwane w renderingu gpu. Podobnie jest z z gtx 295.

 

Teraz najlepsza karta do renderowania to gtx 580 3GB tylko w polsce ciężko dostac.

Edytowane przez Kub@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten radek to czasem nie jest 2x2gb ? czyli wykorzystywane i tak byłoby 2gb.

Poza tym ten typ podwójnych kart to hard-wired sli - to nie jest obsługiwane w renderingu gpu. Podobnie jest z z gtx 295.

 

Teraz najlepsza karta do renderowania to gtx 580 3GB tylko w polsce ciężko dostac.

 

A tego to akurat nie widzialem ze dwujajowce nie sa oobslugiwane ! Dobrze wiedziec :) swego czasu mialem zamiar kupic 295, cale szczescie ze nie kupilem.

A 580 3Gb w jakimkolwiek polskim sklepie byly lub beda dostepne ? Karta naprawde fajna ale cena zapewne bedzie kolo 2,5tys :/ znajac zycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

no teraz mi to mowisz :-)

Troche uciazliwy ten Octane w renderowaniu, ale nic ci nie powiem, bo tez chce isc do piekla :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no teraz mi to mowisz :-)

Troche uciazliwy ten Octane w renderowaniu, ale nic ci nie powiem, bo tez chce isc do piekla :D

 

Hehe dzis info dopiero dostalem. Choc Ola-f pisal ze wydajnosc na 2x460 jest wieksza niz na 580 tyle ze ta 580 ma przewage w ilosci ramu. Tajemnice widze masz :D, czy ja wiem czy cokolwiek jeszcze mogloby mnie zniechecic. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

Karty chodza juz dwie, na cudzie 3.0 - na 3.2 nie chcialy - a liczylo sie to jakies pol godziny, bo dalem pathtracing i 512 sampli na klate ;)

 

Generalnie o fludzie masz w sieci troche informacji,np:

http://www.pkblender.it/FluidSim/fluidsim_index.htm

 

W skrocie Tworzysz kwadrat, dajesz mu Domain - to jest zakres obliczen twojego fluida, ale nie scianki kolizji dla wody. Jesli chcesz zrobic np. szklanke lub miske, musisz dac Obstacle (u mnie obstaclem jest ten szklany prostokat).

Wewnatrz Domain tworzysz inny obiekt i dajesz mu Fluid, albo Inflow.

Fluid to po prostu ksztalt obiektu, ktory zamieni sie w wode, a Inflow to tzw. kran i z niego bedzie sie wylewala woda (Outflow to korek, ktorym woda ucieka).

Render Display i Viewport Display dajesz na Final i co wazne, podajesz sciezke/katalog dla obliczen cache Twojej wody, bo niestety majac ten sam katalog dla wielu projektow wody, we wszystkich projektach bedziesz mial ostatnie wyliczenie ;)

Teraz dajesz Bake i liczy sie woda, niestety bez podgladu w viewporcie (szkoda, bo stara wersja ma podglad).

ALT A i masz wode jak w morde szczelil ;P

 

Wazna jest jeszcze opcja Time. Start zostawiamy w spokoju na zero, a stop, jest wielokrotnoscia klatek animacji. Jesli masz ustawione odtwarzanie FPS na 25 klatek na sek. (i klatek w scenie masz 25) to stop ustawiasz na 1... jesli klatek w scenie jest 50 to 2... jesli 100 ustawiasz na 4 itd.

 

I druga wazna Real world size... to ma zwiazek z wielkoscia Twojej symulacji, wiec prawdopodobnie chodzi o wielkosc Domain. Jesli Twoj Domain ma 4 metry (a jednostki masz w metrach) to wpisujesz 4... wtedy woda podchodzi pod real time :-)

 

ps. jak uda Ci sie wrzucic cos, co bedzie plywalo na powierzchni to zostaniesz moim MASTA ;P

... i probowalem juz modyfikator Shrinkwrap.

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gainward 580 - 3GB normalnie bajka jak ktoś nie ma zamiaru pakować się w 2x460sli. Ja osobiście idę w kierunku mieszanki Quadro 4000 + omawiany gtx580 3GB, chyba idealny mix dla CAD-owca. Trochę cena tego GTXa rozwala - 2100 zł w PL.

 

Ostatnio dowiadywalem sie w sklepie Yooki.pl i podali mi cene 1890zl za 580 Gainward Phantom 3GB.

Oczywiscie tylko na zamowienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności