Skocz do zawartości

Problem z zaznaczaniem


Gość Fraser

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Fraser

Witam, to znowu ja z kolejnym problemem. Otóż chciałem sobie wymodelować nożyk no i zacząłem od modelowania rączki i chciałem zaznaczyć sobie kawałek rączki, no ale nie chciałem od nowa jej zaznaczać, no więc chciałem odznaczyć kilka zaznaczonych polygonów. Wcisnąłem więc Ctrl i odznaczam te polygony, no i ciężko jest je tak odznaczać i w dodatku jest to irytujące. Nie ma jakiegoś innego sposobu na odznaczanie kilku polygonów naraz niż odznaczanie każdego po kolei? A i jak zrobić takie coś jak na tym obrazku? - http://tutorial-zee.com/wp-content/uploads/2008/07/3dsmax-3dmodel-3dknife-studio-tutorial12-thumb.gif Próbowałem zaznaczyć i przesunąć ten fragment tej góry, ale nic to nie daje i nie wiem jak to przesunąć, aby było tak jak na obrazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Napisz o jaki soft Ci chodzi - będzie duuuużo łatwiej pomóc.

Zakładam, że chodzi o Max'a. Wtedy po pierwsze odznaczasz nie z ctrl tylko z altem. I masz sporo opcji zaznaczania - naciskaj "q" i przetestuj sobie wszystkie.

 

Pozdro

Edytowane przez blinq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Najłatwiej będzie ci jak pisze blinq - używając ALT [tylko odejmowanie selekcji - więc zaznaczasz nadmiar i działasz].

2. Włącz funkcję "Ignore Backfacing" i używaj selectTool [q].

3. Możesz zaznaczyć face'y w "szczycie" obiektu i powiększać selekcję używając przycisku "Grow"/"Shrink"[analogicznie kurczy selekcję]

4. Jeśli obiekt jest w miarę foremny, możesz używać selekcji w trybie "edge" - zaznaczając Loop lub Ring i przechodząc w edycję "Face" klikając na "ikonkę Polygon" z wciśniętym CTRL.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fraser

Ok, a wie ktoś gdzie można znaleźć zdjęcia/refki jakichś broni? Najlepiej przód i tył. Słyszałem o wikipedii na której można znaleźć tego typu obrazki, tylko nie pamiętam adresu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fraser

Nie będę zakładał ciągle nowych wątków, więc piszę tutaj. Otóż dlaczego jak zaznaczam górną część bryły w widoku z góry to dolna część też mi się zaznacza. A nie chcę ręcznie odznaczać dolnej części bryły, próbowałem kliknąć na pustą przestrzeń, ale wszystko się wtedy odznacza. Co zrobić, aby odznaczyć kawałek zaznaczonej bryły, a nie odznaczać ręcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie zaznaczysz w widoku z boku?Jak koniecznie chcesz z góry to włącz ignore backfacing w editable poly,ale to nie zawsze zadziała tak ak chcesz.

A odznacza się z altem.

Edytowane przez mafida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności