Skocz do zawartości

Finished2d: Ara zwyczajna


Poxo

Rekomendowane odpowiedzi

No więc nieśmiało rozpoczynam moja działalność na forum.

 

Zaczynam od ilustracji popularnonaukowych. Ciągle rozgryzam digital painting więc konstruktywne uwagi są dla mnie na wagę złota.

araym.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Pozdrawiam

 

Upominam się o krytykę :-)

Edytowane przez n-pigeon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

na konstruktywną krytykę trzeba dać krytykom co krytykować ;)

 

no, ara. ara zwyczajna. bardzo poprawna ilustracja przypominająca arę zwyczajną. każdy kto widział atlas ze zwierzętami lub był w zoo czy sklepie zoologicznym, powie że realistyczny wizerunek ary zwyczajnej wyszedł Ci zwyczajnie. Poprawnie. żadnych specjalnych błędów, widać że miałeś cierpliwość piłować piórka, ale też nie jest to też nic fascynującego.

 

PS: jeśli jesteś początkujący na forum to odradzam wgrywania prac w "finished". Załóż teczkę, i wgrywaj prace, rozwijaj się a my będziemy Ci w tym pomagać.

 

Wgraj do teczki jakieś luźne rzeczy. Szkice, obrazki zaczęte ale nieskończone, może skany...

po jednym obrazku nikt Ci nic nie powie, bo ciężko odgadnąć jakie są twoje mocne strony a jakie słabe. to tak jakbyś miał oceniać utwór muzyczny po sekundzie słuchania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie, jak popełniam jakieś fopa dawajcie znać :-) Mi na ego to nie wjedzie a na pewno na tym skorzystam.

Jutro założę teczkę i zacznę wrzucać jakieś szkice i kilka innych ilustracji tego typu.

 

Dzięki za odpowiedzi.

 

Pzdr :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak poprzednicy napisali, dosyc podrecznikowo i zwyczajnie ujales temat, ale wbrew pozorom takie zachowawcze, klasyczne, troche nazbyt rzetelne (zeby nie powiedziec nudne) podejscie do ilustracji rzadko sie tu na forum spotyka i jakos sie wyrozniasz. Mysle, ze na takie prace znalazloby sie zainteresowanie w roznych wydawnictwach, podrecznikach i wcale niekoniecznie bym ci doradzal isc w kierunku wymiataczy digital paintingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tnz to jest tak, że taka forma ilustracji jest moim dyplomem licencjackim no i jej funkcją jest takie "upierdliwe" oddanie szczegułów a nie efektowność sceny, ale tak czy tak chciałbym zrobić w pracowni magistra z concept artu.

Dlatego zwracam się do was :-). Chodzi najzwyczajniej o poszerzenie moich kompetencji, no i wiem że nie jestem mistrzem koloru czy kompozycji. Napewno będę wykonywał takie ilustracje w dalszym ciągu ale im więcej rzeczy się nauczę tym dla mnie lepiej. Ostatnią sprawą jest to że ciągnie mnie do tematu "wypierdzania" wyobraźni :-). Tak jak powiedziałem, zbiorę ilustracje tego typu w teczce, powrzucam szkice i zacznę wojować z bardziej skomplikowanymi sprawami.

 

Wielkie dzięki za odpowiedź :-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności