Skocz do zawartości

rozmywanie nałożonej tekstury


zuzu10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od niedawna zajmuję się grafika 3d, a jak sami wiecie nie jest ona łatwa przynajmniej na początku! Zacząłem robić tutorial całkiem sprawnie

szło, ale nie mogę ruszyć dalej z powodu tekstur . Robię wizualizację domu mieszk., mam już przygotowana bryłę, kiedy próbuję nałożyć teksturę- efekt jest rozmyty, tak jak gdyby była nakładana na na większy obszar aniżeli wielkość poligonu. Tak na marginesie (Kiedy mam jakąś bryłę podst. np: kwadrat zaznaczam jedną ze ścian nakładam-tekstura wygląda ok- realistycznie widać fakturę- bajka). Myślałem, ze może mieć to coś wspólnego z rodzajem zaznaczenia poligonu w pewnym momencie była wokół niego tylko czerwona ramka więc zacząłem od nowa tutor. poligon jest podświetlony teraz na czerwono, ale efekt bez zmian rozmyty. Pomóżcie!!!!!!!!!!! Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kolega traitor, zachowuje się jakby rozum zjadł. Chyba nie pamięta już jak on sam zaczynałam, a wszystko jawiło się jako wielka zagadka. Na szczęście oprócz cyników są normalni ludzie dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega traitor, zachowuje się jakby rozum zjadł. Chyba nie pamięta już jak on sam zaczynałam, a wszystko jawiło się jako wielka zagadka. Na szczęście oprócz cyników są normalni ludzie dzięki za odpowiedź

 

znaczy sie twierdzisz ze pisanie 8 wykrzyknikow w temacie to efekt tego ze zaczynasz? kurcze, co bedzie jak sie rozwiniesz... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym... no moge jeszcze zwrocic uwage ze w powyzszym zdaniu pytającym powinny byc na koncu znaki zapytania, a nie wykrzykniki.

No i widac ze zdobywasz doswiadczenie, juz 2 dodatkowe wykrzykniki, niezle :)

A, i zeby odpowiedziec na twoje pytanie: kiedy renderuje scene to nie mam za wiele do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuzu10 zadawales podstawowe pytania, na ktore poczatkujacy zaczynajac prace z programem szuka odpowiedzi w helpie. Przynajmniej ciekawosc co mozesz zrobic w tym programie powinna cie zaprowadzic pod F1, do tego puszczasz fochy ze ktos ci nie pomaga, bo ma racje, nie wiem na co liczyles? Ze dodasz kilka wykrzyknikow to sie wszyscy rzuca do pomagania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że rozmowa wre , a ja tylko liczyłem na pomoc. Nie lubię zjadliwych komentarzy typu adhd lub w tym tonie. Nie liczyłem na wiele, znalazło się kilka życzliwych osób, które podały mi wskazówki dziękuję im bardzo. Przepraszam za zamieszanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności