Skocz do zawartości

Vue xStream + Vray


kuro

Rekomendowane odpowiedzi

Heloł.

 

No dobrze, zadam trudne pytanie. To forum jest dla mnie naprawdę deską ostatniego ratunku, nigdzie indziej tyle wspaniałych ludzi nie potrafi tak szybko i tak sprawnie udzielić odpowiedzi, więc już na samym początku wypada mi podziękować. :P

 

Dostałem ostatnio w łapki Vue 9 xStram x64. Okej. Walnąłem sobie jako hosta 3ds Max 2009 SP1 x64 razem z Vray 1.5 SP4a. I teraz (po uprzednim przeszukaniu plików pomocy i przesłuchaniu wujka Google, kiedy to zostały użyte metody i narzędzia o których nie chcę się publicznie wypowiadać ze względu na wątpliwą legalność tychże w Polsce) oraz wielu eksperymentach powstaje pytanie - jak tego w ogóle używać? Chciałem użyć Vue przede wszystkim do atmosphericsów, wspomóc jakość Vray Sun & Sky, ale pojawia się problem. Mianowicie, jak wygląda integracja tego cuda? Program ładuje się jako plugin, ładuję "atmosferę" (zwykle tą oznaczoną GI), konwersja światła na Vray Sun w porządku... i niebo albo ciemna (domyślny kolor BG) albo po prostu stary Vra Sky map. Cudownie. Czy ktokolwiek ma jakiś pomysł jak można by to wcielić w życie? Używam w tym momencie Daylight System z Vray Sun jako oświetleniem.

 

Przepraszam za kolejny pytający post i pozdrawiam wszystkich. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie orientuje sie jak jest z vrayem, w mentalu wszystko dziala spiewajaca. Powinienes miec gdzies tam w opcjach w menu Vue 9 xstream ustawienie renderera. Powinno byc ,ze scene beda renderowaly ci 2 silniki, vue wszystkie swoje obiekty a vray maxowe. Z tego co mowisz to masz chyba ustawione zeby wszystko renderowal vray.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim - wyszło na skalę. Dobrze sobie ustawić w Maxie na metric (1u = 1m) a potem manualnie w Vue ustawić również na taką samą ilość, coś mu się widocznie myli i dziczeje. Problem widocznie rozwiązany, chociaż i tak ciężko z dokumentacją jak konkretnie ma się Vue z V-rayem. Pozdrawiam i dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pow ci ze pamieciozerny bo uruchomiles z maxa, wtedy rzeczywiscie jak malo ramu to troche slimazarny ale jako standalone przy moich 4G ramu chodzi nienajgorzej, ja pracuje na maxie 2011 i nie mialem problemow ze sklala, ale warto wiedziec, bo jak sie zdarzy to juz jedna podpowiedz bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności