Skocz do zawartości

Biped 3ds Max -> Motionbuilder


kuro

Rekomendowane odpowiedzi

Produkty spod znaku Autodesk bezustannie mnie zaskakują. Tym razem na tapecie Motionbuilder!

 

Soft: 3ds Max 2009 x64, Motionbuilder 2011 x64, poprawka FBX 2011.3.1 dla Maxa ze strony Autodesk.

 

Opis problemu: Nie_działa. Biped postawiony w 3ds Max 2009, nad nim zeskinowana postać. Chcę wyeksportować sam biped tak (nad bipedem zamiast normalnego Maxowego Skin mam BonesPro 4.21, plugin czyni cuda!), aby w Motionbuilderze zaanimować wszystko i wrócić do Maxa i wczytać informacje o animacji na podstawowy biped.

 

Zacząłem od prostego eksportu zaznaczonego bipeda w formacie FBX, lecz Motionbuilder pokazuje mi tylko... to, co na załączonym obrazku. Nie pomaga zmiana jednostek przy eksporcie. O dziwo, nie potrafię też załadować elementu "3ds Max Biped Template" z Asset Browser Motionbuildera. Także biada mi. Czy ktokolwiek spotkał się z podobną sytuacją i znalazł rozwiązanie?

 

3dsx.th.jpgmb2011.th.jpg

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Okej, problem znów ze skalą, po załadowaniu bipeda do Motionbuildera jest WIELKI. Naprawdę, wielki. Widać tylko kości stóp, wyżej już nic. O dzwio, w Maxie też ładuje się ten FBX gigantyczny, ale już zapisywany w formacie FBX 2010 jest chyba dobrych rozmiarów. Niestety, w Motionbuilderze dalej wielki. -_- Ktoś wie jak zmienia się tam skalę? :P Próbowałem grzebać w ustawieniach eksportera FBXa w zakładce Units, ale każda opcja prowadzi w sumie do tego samego...

 

Edit: poprzedni problem rozwiązany. Pomogła zmiana na cm (inne jednostki nie funkcjonowały poprawnie). Teraz tworzę sobie animację w MB, eksportuje w FBX i... animacja się importuje, tylko ciut inna niż powinna. Inne są pozycje kolan, wygląda to odmiennie od tego co w MB...

 

Edit: Dziękuję, wszystko rozwiązane! :P Postowanie tutaj inspiruje.

Edytowane przez kuro
zmiana problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności