Skocz do zawartości

Teczka 2D: Capella (30 dni grozy)


Capella

Rekomendowane odpowiedzi

Raz kozie śmierć, najwyżej się wygłupię.

Witam. :-)

Teczkę zakładam z jednego powodu - maksymalny progress z danej dziedziny w miesiąc przy zerowym budżecie. Właśnie wtedy wyczyn dobiegnie końca i czeka mnie ostateczny sprawdzian - martwa natura w pracowni plastycznej. Mam nadzieję, że wzruszyła was moja historia i udzielcie kilku rad totalnemu laikowi.

Nigdy wcześniej nie rysowałam z natury i okazało się, że machnięcie kółka na patyku nie jest takie proste. Proste i elipsy to prawdziwa zmora! Stąd moje pytanie - czy można sobie jakoś pomóc przy wykreślaniu elipsy bez bawienia się sznurkami?

I czy nauczenie się czegoś w tak krótkim czasie jest możliwe?

 

Dzień drugi:

78219749147814772043.png

Ambitnie zaczęłam od posemaniaca. Potem skończył mi się papier. Nowa dostawa dopiero w poniedziałek. D:

40790250771635324686.png

Pozdrawiam serdecznie!

Edytowane przez Capella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Miesiąc to ogólnie krótko na cokolwiek. Przy nauce rysunku/malarstwa zajebiście w pytę krótko. Zakładam że będziesz się niestety spieszyła więc ominie Cię masa niuansów które człowiek dostrzega z czasem. Ludzie szlifują warsztat całe życie więc wiesz... A po tym miesiącu to co? Jak się nie uda to koniec?

Generalnie to nie siłownia i nie ma drogi na skróty(koksów=]). Pzdr.

Edytowane przez emmilius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącu nie wydarzy się nic szczególnego, nie zostanę świetną ilustratorką. Za to będę w stanie narysować jabłko lepiej niż na początku, to już coś. :>

Ogółem dziękuję za wypowiedź i radę, ale taka specyfika wyczynów, trzeba dokonać niemożliwego. I oczywiście z pomidorami, jabłkami, marchewkami trzeba coś zrobić. +dla diety

49114677807136571546.png

 

44999945264221997363.png

Edytowane przez Capella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam ludzi którzy mierzą wysoko, i się nie poddają ale... Konstrukcja i anatomia leży, ale ja dostrzegłem małego rodzynka w tym cieście, mianowicie ta gruszka i głownie kolor. Fajnie uprościłeś to wszystko i poczułeś kolor. Spróbuj coś jeszcze w kolorze bo wydaje mi się, że będziesz miał do tego smykałkę. W poniedziałek kup dużo papieru np. pakowego (duży format) jak nie masz sztalugi to ściana i pomachaj z gestem dużo prostych linii, pionowych poziomych na ukos, potem koła, jednym dużym zamachem. Potem buduj sobie w wyobraźni proste kubiki w perspektywie, dbając żeby ścianki były proste i się odpowiednio zbiegały, walce, stożki itd. itp. Wielkość jest ważna żebyś poczuł rozmach. Tak możesz opanować martwą w miesiąc a przynajmniej się rozrysować z konstrukcją. Tak jak kolega wyżej na niuanse i triki nie będzie czasu. Ale próbuj, nie ma rzeczy nie możliwych, przy odpowiednim zacięciu, ogromnych ilościach metrów kwadratowych papieru na godzinę dasz radę. Z postacią nie byłbym tak optymistyczny.

 

Jeszcze jedna ważna rzecz, nie rysuj sianem, linia to linia, jedna długa prosta (lub krzywa) wystarczy, jeśli coś jest dalej lub w świetle zrób delikatną, jeśli bliżej i w cieniu zrób grubszą, ale nie musisz nią smarować 30 razy w jednym miejscu.

 

Trzymam kciuki i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromne dzięki za porady. Czuję, że naprawdę dużo na nich skorzystam. :-)

Zgodnie z życzeniem machnęłam kolejny kolorek:

40626783086710887831.png

I jakaś meduza na odprężenie i dobry sen.

03975700492973237007.png

Edytowane przez Capella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień trzeci:

Dziś dowiedziałam się, że istnieje perspektywa.

 

:)

 

Pracuj, pracuj! Będę zaglądał. Wiesz już co to jest perspektywa, zerknij sobie jak wygląda koralowe pudełko. Czemu zamiast bardzo delikatnie się zwężać, rozchodzi się? Lewa tylna krawędź jest w dole, prawa tylna - w górze. Na logikę też pomyśl, które ścianki powinny być równoległe, które pionowe. ( Zakładam oczywiście, że pudełeczko jest idealnie równe:P )

 

Machaj (konstrukcyjnie!) przedmioty wokół Ciebie, które mają elipsy, skoro masz z tym problemy. Samo przyjdzie z czasem:) Ucz się proporcji, rysując konstrukcyjnie martwe. Najpierw koniecznie konstrukcja! Potem ewentualnie jedź z walorem. Ale bez opanowanych proporcji daleko nie zajdziesz!

 

Powinnaś dużo obserwować. Jeżeli nie możesz akurat rysować, a nic nie robisz, nie wiem, na przykład w poczekalni do lekarza:) popatrz na krzesło, jak jest zbudowane, zastanów się jak byś je narysowała?

 

Hmm. Mówisz, że czeka Cię sprawdzian w pracowni plastycznej. Martwa natura będzie smarowana na tablecie, na kompie? Bo z tego co widzę, większość prac wrzucasz machanych cyfrowo.

 

Pozdrawiam, i powodzenia! :)

Edytowane przez Miłosz3ds
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miłosz: Dziękuję za porady, będę się starać i obserwować. Dominanta cyfrówki wynika z chwilowego braku papieru. W poniedziałek dostawa i zaczynam na serio ćwiczyć mój biceps mańkuta na dużym, realnym formacie.

 

Dzień czwarty. Nic ciekawego się nie działo, mało czasu. Zamordowałam kilkanaście walców.

73433716350287592799.png

I nadal BABA!

07463607310472606147.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności