Skocz do zawartości

LOGOTYP : Vinter Souls - Black Metal


Siegmar

Rekomendowane odpowiedzi

V!

 

Postanowilem pokazac ta \"prace\", poniewaz ostatnio nic sensownego nie zrobilem. To jest jedyna \"praca\" jaka udalo mi sie skonczyc ... Niemniej jednak chetnie poddam ja krytyce. Byc moze cos jeszcze pod jej wplywem zmienie ... :)

 

Logotyp mial byc w konwencji, ze tak sie wyraze, mocno szatanskiej ... Logowki zespolow tego typu charakteryzuja sie tym, ze nie mozna ich w zaden sposob odczytac ... :P, a poza tym czesto bywaja w sobie symetryczne. Mialem z gory ustanowione, zeby nie silic sie na oryginalnosc, ale z drugiej strony chcialem, zeby stylizacja byla adekwatna do nazwy zespolu ... Czy mi sie udalo?

 

Ot, po prostu logo dla zespolu spiewajacego piosenki o wujku Szatanie :)

 

[Wyedytowany dnia 20-6-04 > Siegmar]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajne, przypomina troche vaderowskie... moglo by to \'T\' w VinTer

bardziej przypominac glowe behamota czy jak mu tam ;p Wiesz templariusze umieszczali tą głowe w pentagramie moglo by to bardziej wprowadzić w black metalowy klimat :) Trzymajcie się metalowa braci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze mnie razi umieszczanie w logu odwroconego krzyza albo pentagramu wlasnie, (wiem wiem szatanskie to i w ogole:P ale nieraz jest tak kiczowate, ze az boli) w twoim siegmar to jeszcze nie jest zle, ale mysle ze to \"t\" moze byc inne, bo logo przyjemne ... taka moja subiektywna opinia tylko:D

 

a moze by watek caly zalozyc pt. loga itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V!

 

Dzieki wszystkim za komentarze ... :)

 

SansSerif : Pod spodem zamieszczam B&W version ... hehe ... bedzie mniej barbie :D

 

little-ninja : Limbonic Art doslownie mialo (bo duet sie rozpadl jakis czas temu) fajne logo, ale jak sie mu blizej przyjrzec, to jest tam sporo baboli. Dla mnie pierwsza klasa to logo (niestety tez bylego juz) Emperor. Skoro kojarzysz Limbonic Art to na pewno i Emperor. Swoja droga ... baaardzo zaaacna muzyka. Dlugo juz w szatanskiej abstynencji ... ? ;P

 

Orion : Powiem Ci, ze masz sporo racji z tym serem ... ale to akurat przykre ... :D ... Nazwa wydaje mi sie dosc pospolita, a muzyki ... nie slyszalem ... wiem tylko, ze to leśny black ... :P ... Swoja droga, masz taki sam pseudonim jak gosc z mojego zespolu!

 

mw4d : W logowce Vader chyba jednak mniej sie dzieje ... Pewnie to dobrze, bo sam znak kopie po twarzy i tak ma byc. Co do tego \"T\" i wpisanej w pentos glowy ... hmmm .. koziolka, to juz zbyt duzo kapel z tego korzysta ... poza tym smieszy mnie szastanie na lewo i prawo odwroconymi krzyzami i pentagramami ... Ale za pomysl dziekuje ... :) ... Metalowa Brac czuje sie pozdrowiona ... :)

 

misiekhc : Ja tez nie palam entuzjazmem do wciskania tych symboli wszedzie gdzie tylko sie da ... Tez mysle, ze to \"t\" jest znosne i nie narzuca za bardzo wizji odwroconego krzyza ... zupelnie mi na tym nie zalezalo ... Co do watku logowek itp. to mysle, ze to dobry pomysl jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj dlugo dlugo ale przez pewien czas tez pilem krew hehe

 

taka droga od roka po metal po death-metal ten najciezszy pozniej najlepsze lata radjostacji hiphop po jazz i wszelkie eksperymenty

 

jestem typem nie stalego miejsca...ciagle nienasycenie i szukanie nowego ;)

 

ps co do limbonic to taa wiedzialem ze padlo ...

 

poz krwiopijce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm Siegmar logo jest ok, chyba dobrze się wkomponowałeś w powszchną estetkę panującą na tym polu muzyki; osobiście gdy oglądam makaroniaste emblematy, trupie motywy, krew spływająca z czcionki to czuję się jak Warhol patrzący na puszkę zupy Campbell\'a; jeszcze jedna grupa ludzi, która tworzy swoją małą społeczność tylko dla fajnych koszulek i długich hair-ów; mniej więcj taki sam pęd do odczuwania \'klimatu\' cechuje dzieciaki, które bawią się w Warhammera; a te wszystkie makarony są już tak samo puste i wyeksploatowane jak kod kreskowy; jeśli byliby to chociaż fani \'nocy żywych trupów\' to bym im przybił piątkę, ale jeśli dorabiają do tego ideologię to mam takie dziwne poczucie skretynienia; eeech gadać się nie chce ..

 

w muzyce metalowej lubię to, że sprzyja wykrzyczeniu i odreagowaniu bezndzieji; to tak jakby człowiek w chwili jasności widzenia dostrzegł absurd i spojrzał mu prosto w twarz; bezsens, którego od ch**a na świecie; to plus wielki kunszt muzyków, którzy z chaosu brzmień mogą wydobyć prawdziwą harmonie => to właśnie te przymioty sprawiają, że muza ta jest silna i prawdziwa i od tego bym wychodził projektując logo dla takiego zespołu! wychodząc od tych założeń wcale nie widzą obowiązku by wyciągnąć z szuflady szablon z makaroniastą czcionką spowitą pajęczyną i zbrukaną krwią ...

 

a pentagramy, kozły, odwrócone krzyże to zwykła groteska; równie dobrze można by wkomponować w logo obrazy trygłowa i światowida gdyż są one tej samej proweniencji co pentagramy i kozły a wywodzą się ze zwykłej ciemnoty ludu ; tej samej, która każe im teraz stawiać gromnice w oknie w czasie burzy i głosować na Andrzeja L.; ja bym proponował nie robić z muzyków pajaców bo to żałosne ... niech muza broni się sama, bo myślę, że da radę :)

 

(uff, ale się rozpisałem ...)

 

[Wyedytowany dnia 15-6-2004 > dzudzu]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

little-ninja : Przeszedlem zupelnie odwrotna droge ... przez jazz i experymenty ... do metalu ... :) W tej muzyce odkrylem tysiace emocji, ta muzyka stala sie moja pasja i dala mi skrzydla ... Od blisko dziesieciu lat jestem z nia na bierzaco. Od ponad siedmiu gram i jeszcze mi sie nie znudzilo ... :)

Jesli serwer sie nie wypruje, to zapraszam na http://www.vesania.of.pl ... :)

 

dzudzu : Krotko ... Dla mnie metal, to po pierwsze muzyka ... Idea jest na drugim miejscu ... Przede wszystkim jestem muzykiem, dopiero potem true pagan ;P ... a jeszcze dalej grafikiem ...... Zgadzam sie z Toba, ze dzieciaki lgna do tego strasznie i w tym wypadku, to bardziej kult mrocznych koszulek, dlugich wlosow, kult bycia zlym (buehehe), ale dla wielu z nas jest to sposob na zycie ... Czasem ten zawijas, to makaronowe logo nosi kawal historii i wtedy przestaje byc puste i wyeksploatowane niczym kod paskowy ... Wtedy staje sie czyms waznym ... Dodatkowo, dla mnie muzyka jest pewnego rodzaju magia, w zwiazku z czym np. logo wlasnego zespolu uwazam za (nie smiej sie prosze) ... magiczny symbol ...

Podszedlem do tego od strony emocjonalnej, ale ze jestesmy na forum graficznym to musze przyznac Ci racje, ze z punktu widzenia grafika te wszystkie loga sa do siebie podobne, emanuja podobna emocja, a przez to traca swoj wyraz ... Co do tego, czy robic z muzykow (tych konkretnych) pajacy, czy nie, to nie moja w tym glowa ... Ja dostalem zamowienie na konkretny produkt ... zawile, postrzepione, blackowe logo ... wykonalem i koniec ... Byc moze muzyka broni sie sama! Nie wiem ... bo nie slyszalem, wiec wyjscie z zalozenia, ze w tym przypadku jest ona silna i prawdziwa moze byc bledne, gdyz moze byc watla i niewiarygodna ... hmm .. a mialo byc krotko ... Dzieki dzudzu za ciekawa wypowiedz ... :)

 

PS. Sorry za off-topic ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, zgadzam się że szastanie kozłami i pentagramami jest beznadziejne. Chodziło o sam krztałt, ale jest dobrze tak jak jest. Pamiętajcie że muzyka metalowa jak często w miemaniu ludzi którzy słuchają muzyki hip hopowej NIE jest jedynie chaosem, szumem i beznamiętnym waleniem w instrumenty, oraz nie polega ona na jak najszybszym zarzucaniu włosami ;p To naprawdę muzyka płynąca z wnętrza. Posłuchajcie sobie Ironów, Diamondów, zobaczycie jaka jest tam melodia, harmonia, poprostu wspaniała muzyka. Ale nie będziemy rozprawiać tutaj o upodobaniach, chciałem jedynie rozjaśnić sytuacje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to najlepsze są tu połączenia liter (pajęczynka)

sprawia to wrażenie jak by te litery lewitowały (tak jak

balony w filmie Batman,chyba pierwszym) ale trzymały się

kupy.Powiększa to jak by tę prace.Ten efekt zwiększenia

rozmiaru dostarcza obserwatorowi powodu do respektu. To

troczę tak jak jaszczurka stroszy kołnierz aby przeciwnikowi

wydawało się że jest większa .Z drugiej strony \"Tajemniczy

ogród \" a raczej dżungla, to moje drugie skojarzenie.

Logo zaprasza (wsysa) do centrum swojego.Prawie czuje te

żyłki przymocowane do moich nadgarstków,stóp i czubka

głowy za które pociąga duch tego loga mający wielką ochotę

na moją duszę,ale ja sie szatanowi nie dam:)

 

 

 

jedynie razi trochę to figlarne zawinięcie litery R :)

 

[Wyedytowany dnia 21-6-2004 > smart]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności