Skocz do zawartości

jak dolaczyc linie do slipne


zuzu-87

Rekomendowane odpowiedzi

hej, mam problem,gdy dolaczam linie do splinu a potem convertuje do edtitable mesh tej lini juz nie mam-tylko vertexy. czy istnieje jakis sposob zeby dolaczyc linie do splinu tak zeby stanowila nierozerwalna calosc ze splinem?

z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dołączając linię do zamkniętego spline musisz użyć albo opcji trim w splinach po połączeniu i przyciąć wobec siebie obiekty, albo masz też opcję boolean w splineach i osiągniesz podobny efekt. Na koniec zaznacz punkty, które powstały w przecięciu starego i nowego kształtu i zespawaj punkty a powinien Ci się utworzyć zamknięty obiekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zrobilam tak jak napisales i mam zamkniety obiekt. Jednak gdy konwertuje go do editable mesh to linie znikaja.....sa tylko punkty.....A ja daze do tego zeby caly obiekt byl edytowalny w meshu,ze wszystkimi krawedzimi...i nie moge do tego dojsc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest to jakiś płaski kształt to walnij na to modyfikator extrude a potem prze konwertuj na mesha albo edit poly i usuń zbędną wyciągniętą część powstałego obiektu (u mnie to chyba czasem działało gdy nie mogłem prze konwertować linii na obiekt ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weld, Weld, Weld… podobnie jak w Editable poly. Zaznaczasz dwa wierzchołki na krańcach linii, określasz zakres w polu obok i klikasz Weld. Istnieją pewne ograniczenia, co do łączenia. Informacje na ten temat znajdują się w Helpie (F1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności