Skocz do zawartości

Zniknięta siatka i problem przy nakłądaniu tesktur.


Zernat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dwa problemy. Podczas modelowania musiałem coś przez przypadek kliknąć i zepsuły mi się dwie rzeczy.

 

Rzecz 1: Zniknęła mi ta małą siatka kwadratowa która jest podczas modelowania. Ciężko mi bez niej się połapać w przestrzeni :P

 

Rzecz 2: Zawsze nakładałem sobie tekstury zmniejszając okienko 3ds'a i przeciągając obrazek z pulpitu na dany obiekt. Lecz gdy dziś tak zrobiłem to nic się nie stało. Zapewne coś znów zepsułem ^^ Jak mogę to naprawić ?

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Dzięki. Mam 3ds maxa 2011. Prawdopodobnie zepsułem to w tym samym momencie co siatkę ;p

 

Edit: Przypomniało mi się jeszcze że zepsułem sobie podgląd obiektów modelowanych. Jak mam maxa podzielonego na widok rzeczywisty i widok siatki z góry, z boku, i z tyłu. To ja zepsułem w ten sposób że gdy modelują powiedzmy na siatce z góry to nie mam podglądu w czasie rzeczywistym na to co robię w widoku rzeczywistym :P A miałem xD Bardzo bym też prosił o radę jak to naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, to pozostaje mi jedynie sprawa teksturowania ;)

 

Po zrestartowaniu programu nakładanie tekstur znów działa jednakże "D" nic nie pomogło. W sumie mogę się z tym pogodzić ponieważ tak jest tylko w projekcie nad który aktualnie pracuję, ale z czystej ciekawości chciałbym wiedzieć :P

 

Ale za to mam problem z oteksturowaniem "Line" któremu nadałem funkcję "Shell". Gdy nakładam na to teskturę to skrzydło (gdyż jest to skrzydło) jedynie przybiera jednolity kolor który przeważa w teksturze. Czyli nie ma na skrzydle odpowiedniego obrazka tylko jest główny kolor z tego obrazka. Dodam że gdzie indziej wszystko normalnie się nakłada.

Edytowane przez Zernat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności