Skocz do zawartości

[MenatlRay]Oszalałe cienie


Zernat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zrobiłem sobie w 3DS Maxie 2011 wentylator. Dałem rendering z ustawieniami jak na zdjęciu poniżej. Cienie i ogólnie wszystko było na "Very Hight" jednak mimo to cienie wyszły poszarpane i brzydkie. A prócz tego cienie wyszły tylko za wentylatorem. Śrubki bądź te przegródki ochronne przed śmigłami nie rzucały już cienia ... czemu ? Jak mogę to naprawić ?

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez Zernat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ekhem ... czytałem mojego posta na początku ze 3 razy ale nie zauważyłem tego malutkiego szczególiku :P

 

Zrobiłem inny obrazek. Zniszczony budynek. Wszystko prócz "glossy" dałem na najwyższe Hihgt (czyli x5 i x8). Jednak tak jak na obrazku, cienie są brzydkie, krzywe, i nie wszystko rzuca cień.

 

Obrazek: http://img64.imageshack.us/img64/876/budyneky.png

 

PS. Jakiego światła używacie ? Target Light ? Jeżeli target light to jak zwiększyć mu intensywność ? W zakładce intensivity zwiększam te liczby i nic się nie dzieje, a inne światła reagują prawidłowo na zwiększanie intensywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakim trybie mowisz??

Jak dajesz "Render Frame" to po włączeniu renderowania masz na górze rozwijaną belkę i tam masz takie jakby różne tryby.

 

Światło (omni czy co tam wstawiłeś) => z shadow map na raytraced

 

Ekstra !!! Działa bosko !!!

 

Jeszcze jakby mi ktoś mógł tylko powiedzieć jak mogę nałożyć teksturę tylko na jedną stronę danego obiektu. Czyli że jak mam na przykład box'a to żeby tekstura była to na wierzchu, ale już nie na bokach ani dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności