Skocz do zawartości

bulwa11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zacząłem modelować małą sypialnię. Tym razem nie projektuje sam a podglądam z tego zdjęcia:

 

36sypialniamalena.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Program - 3ds Max

Silnik - Vray

Wszystkie modele wykonane w 100% przeze mnie, materiały jeżeli nie moje to stąd: http://www.vray-materials.de/

Oświetlenie - Vray sun oraz 2 Vray lighty.

 

Proszę jakieś komentarze :)

Od razu też proszę coś poradzić z kamerą. Obecnie strasznie 'krzywo' wychodzi obraz.

 

37950716.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dziękuje i Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeżeli kamera maxa dodaj modyfikator "camera correction", jeżeli vray to masz opcje vertical i horizontal shift. To na pewno wyprostuje linie na renderze. Ale zawsze coś za coś. Powstają zniekształcenia przy zewnętrznych krawędziach obrazu. Zasada chyba ogólna - im większa różnica wysokości położenia kamery i punktu, na który ona patrzy tym bardziej krzywi się obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Z oknem po prawej stronie jest chyba jakiś problem, promienie słoneczne przechodzą tylko przez żaluzje, a przez resztę szyby nie (przynajmniej mi się wydaje że to błąd, możliwe że tak ma być).

 

No chyba że za oknem jest jakiś obiekt który daje cień.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady.

Z tym oknem to nie wiem co się stało... nic tam nie ma, powinno być ok a nie jest.

 

co do dalszych prac, to narazie nie wiele nowego, obrazek na ścianie i takie drobnostki. ehh taki problem mam że nie mogę nic porządnie skończyć tylko się za coś nowego biorę... teraz dłubie sobie scenke "ogród" ale chyba nic z niej bo nie potrafię najprostszej rośliny zrobić :P

 

 

z innej beczki, jak chce wrzucić inną pracke wip, to tworzyć nowy temat, czy w jednym wrzucać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. I w tym projekcie poprawiłem to i owo. Światło już przechodzi - tło z drzewami nie przepuszczało słońca. Kamera poprawiona i już nie ma takich krzywizn strasznych. Trochę artefaktów dziwnych na kołdrze ale w PS się je usunie.

Nadaje się taki render do wizki ?

14021201.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności