Skocz do zawartości

Auto 2000-11: Opel Corsa 2011


eco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak w moim zgłoszeniu na listę- mam zamiar zmontować nową Corsę- dawno nie siedziałem przy tego typu obiektach, więc będzie okazja żeby sobie przypomnieć to i owo no i oczywiście nauczyć się czegoś od naszych forumowych wyjadaczy w temacie modelowania aut.

 

Na początek bryła- jeszcze z nią walczę

opc01.jpg

Edytowane przez eco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

maciek.m: możesz wszystko dopasować za pomocą camera match, przy samochodach jest o tyle wygodnie, że zwykle posiadasz ich wymiary, więc nie ma problemu z dopasowaniem kamery do zdjęcia.

 

eco: Fajna siatka, choć według mnie za dużo detalu jak na bazę ale jak kto woli ;) Ja bym przynajmniej darował sobie takie np. obwódki wokół tylniego reflektora. Model się też chyba trochę gnie przy trójkątach z przodu (przed i pod reflektorem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Tak jak pisze Berger - jeno problem się pojawia kiedy obiekt jest bardziej pokręcony niż prostopadłościan bo camera match potrafi cudować- w moim przypadku nie obyło się bez ręcznego ustawiania.

 

Dzięki za dobre słowo pod adresem siatki choć zdaje sobie sprawę że jest tam sporo do poprawy. Faktycznie trochę rozbudowana ta "baza" mi wyszła więc zobaczę jak to będzie. Mocno się zastanawiałem czy nie polecieć z przednim zderzakiem olewając wlot i przeciwmgielne w bryle podstawowej i może jeszcze to zrobię- byłaby pewnie czystsza baza na którą wrzuciłbym linie z obecnego zderzaka. Jeżeli chodzi o obwódkę przy tylnych światłach to jest ona częścią większej płaszczyzny włażącej na zderzak. Co do gięcia się modelu to pewnie jest tak w kilku miejscach - staram się to poprawiać choć przyznam że brak widoku "z góry" nieco utrudnia montowanie ładnych krzywizn z przodu i z tyłu auta.

Muszę obejrzeć tutorial kolegi Bergera bo dopiero go zauważyłem :)

Edytowane przez eco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności