Skocz do zawartości

domek ;) moja pierwsza scenka


cheewb

Rekomendowane odpowiedzi

A oto nieznany mi budynek, robiłem to z fotosu z filmu "Angel Heart", 3ds max 2011, poniżej kolejno - fotos z filmu, vray, mental ray.

To mój pierwszy samodzielny projekt po tygodniowej nauce z tutoriali. Zapraszam do komentowania ;)

es2d.jpg

vrayvraylight.jpg

domekj.jpg

Edytowane przez cheewb
zło na początku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo fajne, już się zdołowałem na początku że to pierwsze to render. NA tym etapie poprawić można by ilośc segmentów na łukach na parterze i na łukach okien bo widać je. Po drugie bruk się tilluje. Reszta fajna. Jeszcze nad materiałami posiedzieć, pobrudzić itp. :)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracka bardzo fajna, ale chciałbym ci zadać pytanie. Tygodniowa nauka z tutoriali czyli że tydzień temu znalazłeś program 3ds max i oglądałeś przez tydzień tutki i zrobiłeś po tygodniu TO ? Jeżeli tak to ja chyba zrywam z 3D bo jestem jakiś upośledzony pewnie bo ja w życiu czegoś takiego nie zrobię a uczę się już z miesiąc albo dwa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na pomysł "hej, zostanę grafikiem 3D!", zdobyłem 3ds max, oglądałem tutki, czytałem, kombinowałem, tak przez tydzień, potem pomyślałem żeby jakoś sprawdzić już zdobytą wiedzę. To zrobiłem w jeden dzień tak od rana do wieczora. ;)

 

To wcale nie było trudne. Bryłki, dużo extrudów, modyfikatory: uvw mapping, sweep na ozdobniki kolumien, texturki, linia widoczna w renderze na barierki i viola! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D
kombinowałem, tak przez tydzień

 

a świstak siedział i zawijał to w te sreberka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modeling naprawde dobry, jak na tydzien nauki to wrecz genialny. Niestety texturki są słabej jakosci i widac powtarzalność bruku jak już powiedział Smoku jak i zabrudzeń nad łukami. Jak dla mnie teraz to tylko ustawienie kamery, lepsze texturki i render.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Hah, dzięki za ciepłe słowa. :D teraz mam motywację, żeby pociągnąć to dalej. Muszę się wziąć i pokonać mój słomiany zapał. Co do nauki, to trochę poczytałem biblię 8 żeby ogarnąć podstawy jak operowanie w viewportach czy podstawy modelowania. Pierwszy tutek był z tej strony o perfumach w 2 częściach. Potem dużo dał mi świetny tutorial o modelowaniu pokoju (choć muszę przyznać, miałem nadzieję, że będzie tam coś o texturach i oświetleniu, na tym mi najbardziej zależało, ale jak już uświadomiłem sobie, że nie, to dałem spokój na 8 lekcji. Koleś ma świetny akcent, przez niego o wiele bardziej polubiłem maxa). No do tego dużo google'a i szukania informacji na bieżąco, trochę tu na forum popytałem. Starałem się zrobić też model Porsche 356, ale samochody w ogóle mnie nie kręcą, więc przestałem po zrobieniu kilku lekcji i karoserii. Przede wszystkim nie przejmowałem się komentarzami typu "tutorial for people with some experience with max" etc. Prawie w ogóle nie zaglądałem do takich, w których ktoś tłumaczył na pięć akapitów jak zrobić boxa, albo zaznaczał, żeby włączyć maxa na początku.

I oto stoję tu przed wami.

Co do scenki, nie wiem kiedy się za nią wezmę, bo teraz zajmuję się już czymś innym, zamierzam o wiele więcej przyłożyć się do oświetlenia i tekstur. Jak dobrze pójdzie, już wkrótce wystawię ją na krytykę, a potem: czas pokaże.

 

Muszę przyznać, że to daje mi wiele frajdy. Różne rzeczy wymyślałem (gra na mandolinie, kaligrafia piórem, pianino, astronomia, edycja wikipedii, i tak mógłbym wymieniać, a pamięć też nie ta), ale szybko mi się nudziły, albo zwyczajne lenistwo mnie gasiło. Cóż, czasy w których wszystko robi się szybko i na chwilę nie sprzyjają zapuszczeniu korzeni w czymkolwiek, ale trzeba!

Edytowane przez cheewb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności