Skocz do zawartości

dwg do max - bardzo bardzo poczatkujący...


Gość kasiatoya

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kasiatoya

aż się boję pytać...

 

zaimportowałam plik dwg do maxa i mam kłopot z zaznaczaniem elementów... to rozrysowany plan urbanistyczny więc z grubsza ulice i domki

jak zaznaczam domek to zaznaczają się wszystkie które miałam na danej warstwie - czy można to jakoś rozbić na poszczególne domki/poszczególne warstwy?

pomocy bo zielona jestem i co chwile wykładam się na takich rzeczach które dla innych mogą być banalne a dla mnie nie do przeskoczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

to jak importują sie layery i ksztalty z dwg mozesz wybrac przy importowaniu. Sam czesto bawie sie pare razy zanim wyjdzie jak trzeba. Tez zalezy jak ktos przygotowal ten plik, czasem mozna sie spotkac z dwg z masa nie polaczonych linii i toną layerow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kasiatoya

czyli na czuja mam sprawdzać przy imporcie co kliknąć żeby obiekty się rozgrupowały? czy może jest od tego konkretny guziczek?

czy w pliku dwg zrobić wszystko na jednej warstwie?

tylko jak już będzie na jednej to też będzie sie zaznaczało wszystko co na niej jest a nie konkretne obiekty...

tzn. mogę np. zamienić wszystko na "editable poly" i powyciągać sobie bryłki ale i tak jak później chce zaznaczyć jedną z nich to zaznaczają sie wszystkie...

jak je rozdzielić bez rysowania ich na nowo każdej z osobna

 

ja naprawdę jestem bardzoooo początkująca

myślałam że jest jakaś opcja która rozbije mi to wszystko choćby na poszczególne krzywe które będę mogła sobie pozlepiać w obiekty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oknie importu za pomocą listy rozwijanej "Derive AutoCAD primitives by" w zakładce Geometry można zmienić sposób wczytywania obiektów AutoCAD. Ale jednak dużo zależy jak skonstruowane są elementy w rysunku CAD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zaimportować jako kolor a nie layer bo tak jak mirach już napisał nie wiadomo jak przygotowali plik. Jak ci sie nie uda to wyselekcjonujesz jedną warstwę, zaznaczysz odpowiednie linie i zdetac***esz je po czym masz czystą sprawę do dalszej obróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności