Skocz do zawartości

Teczka 3D - nauka 3ds maxa


Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna zacząłem prace z tym programem. Obejżałem kilka kursów, spróbowałem zrobić kilka mniej skomplikowanych kształtów a później wypróbować tego w "praktyce".

Wyszło coś takiego:

volvoi72d.png

siatka37r0.png

Jest to Volvo FH12.

 

Wszelkie oceny i podpowiedzi będą mile widziane.

Edytowane przez DrSamoZlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

render - klapa niestety. O ile model w miarę, to studio, oświetlenie leży - przynajmniej moim zdaniem.

poczytaj tutoriale o tworzeniu studia i ustawianiu oświetlenia - oczywiście dla każdego modelu osobno ustawia się światła, ale może to Cię jakoś naprowadzi : http://www.cgarena.com/freestuff/tutorials/max/studiolighting/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to bym się bał założyć takie alu felgi do mojego auta ;)

 

studio faktycznie za jasne. jeśli renderujesz w V-Ray, wrzuć V-Ray sun z intesivity 0,02/0,01 zależy od końcowego efektu.

do tego wrzuć jakieś HDRI. da ci to fajny efekt odblasku otoczenia. a nie czarnej dziury dookoła modelu ;)

 

model połóż na plane w kształcie L, wrzuć na to TurboSmooth. przy krawędzi zagięcia dodaj po jednej krawiędzi, żeby TB ładnie wygładził przejście podłogi w ścianę.

 

jako materiał daj VrayMtl.

 

zresztą popatrz na tutorial Chrisa Tate'a. nie koniecznie musisz stosować taki kolor oświetlenia, ale sam tutorial jest bardzo pomocny w pojęciu zasad ustawiania studia i oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności